Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak olyan emberek akik nyávogósnak, önzőnek hívják azokat akikre féltékenyek? És próbálják lejáratni a barátja előtt?

Figyelt kérdés
Tudom vannak tényleg nyafogós lányok, pl nekik mindenből a tökéletes kell, és anyagiasak. De pl unokatesóm aki nagyon szép lány, beteg, köhög és tüsszög, és az idióta rokonok nyávogósnak hívják, mert hogy nem tud mindenhová menni, ill. többet kell rá várni míg öltözik. A barátjának is folyamatosan mondják mikor nincs ott hogy x mennyire nyávogós és önző, mindig nyávog hogy fázik, pedig nincs is hideg. Ez kicsit kiakasztó, hogy még a kapcsolatát is kikezdik, csak mert ők nem olyan csinosak, és most ebbe végre bele tudnak kötni.
2019. dec. 28. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az irigyek.
2019. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk az is érdekes, hogy sokan - például te is - végig sem gondolják a kritikát, hanem gyorsan lesöprik azzal, hogy "há' me' irigyek azé' monggyák csak eszteket!" - holott... Simán előfordulhat, hogy igazuk van.


Ismerek ilyeneket, akik meg is van győződve róla, hogy rájuk mindenki "irigykedik" és azért szólják le őket, mikor időre kellene menni és miattuk késnek el megint, mert minimálisan sem sietett, mert... igazából "mert csak" és ennyi. És mivel ő a "herceg/hercegnő" ezért számára evidens is, hogy mindenki azért létezik, hogy őt kiszolgálja, és ha miatta szopnak akkor "így jártak" - bezzeg fordítva, hajajj! Na akkor aztán megy a nagy orrfelhúzós-sértődés.



De hát igen, könnyű ezzel letudni, "irigyek oszt ennyi" és minden rendben van, lehet mindenkit leszarni, a szép embereknek ez alanyi jogon jár, hogy hozzájuk képest mindenki alacsonyabb-rendűnek számít.



Vagy sem.

2019. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt több tény van egyszerre

-A szépekre kedvesekre többen irigykednek

-De ugyanakkor több embernek tetszenek

-A szépség és a "nyávogás" sehol sem függ össze, csak az irigy emberek fejében

-Ha valaki épp beteg, és azt kikezdik, az elég undorító tulajdonság, és ezt ne csinálhassák már büntetlenül...

-Sokkal undorítóbb, mintha valaki beteg és emiatt nem ő a spártai hős ideiglenesen

-Nem is értem ez hogy merülhet fel

-Feltűnt egyáltalán a szövegemben hogy beteg, vagy csak valami szép kolléganőd ellen beszélsz te is?

Mert azért tegyünk különbséget:)

(Sokan nem tesznek a való életben)

2019. dec. 28. 13:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt én is megfigyeltem már. Ezek az emberek sosem szerettek igazán senkit. És sosem voltak olyan kapcsolatban, ami jóformán megkövetelte, hogy párban gondolkozzanak.


Hiszem, hogy az emberek többségének nincs szüksége hisztire meg féltékenykedésre, ha olyan ember mellett vannak, aki tud párban gondolkodni. Sokkal kevesebb a betegesen féltékeny, kényes, kisajátítós ember, mint egyeseknek tűnik. Egyszerűen egyesek elfelejtik, hogy nincsenek egyedül vagy hogy az illető, aki fölött pálcát törnek, nincs egyedül és a kapcsolat része az, hogy csak akkor esnek jól dolgok, ha a páromnak nem okozok vele rossz érzést. Érdekes, hogy az ilyen emberek mellett jönnek-mennek a párok, mi meg még mindig együtt vagyunk. Kell hozzá bizalom, hogy a másik ne tegyen tönkre azzal, hogy tekintettel vagy rátok magad előtt, de nehéz elmagyarázni ezt a mentalitást vagy érzést azoknak, akik még sosem érezték azt, hogy a dolgok akkor vannak rendben, ha a párjuknak is rendben vannak és nem akkor, mikor ők, önálló (szingli) individuumként úgy értékelik. Nehéz elmagyarázni, milyen, mikor a párod érzései közvetlenül színezik a véleményed és azt, hogy mit tartasz jónak. És nem a konfliktuskerülés miatt, hanem mert szereted.

2019. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit másról beszélünk, így utólag, én inkább arra tértem ki, mikor valakik az ember párját illetik ilyen jelzőkkel vagy mikor valaki ilyeneket mond a saját párjáról, mert hogy mer nem csak egy bólogató kutya lenni mellette, akinek minden mindegy
2019. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát sokféle eset van. Biztos van olyan is mint a 2 hsz-ben, csak sok olyan is van amikor valakire csak rámondják, mert látják hogy ez mások szemében milyen ciki tulajdonság és ezzel le lehet valakit járatni. Szerintem jó ha az ember próbál belegondolni a motivációjukba, ha valakiről rosszat mondanak, még ha látszólag hozzá közel állók mondják is.
2019. dec. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!