Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lány és 29 éves férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves lány és 29 éves férfi közt mennyire működhet egy kapcsolat?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez sok tényezőn múlik, főleg a két ember személyiségén. Most arra vagyok inkább kíváncsi, akinek van ebben tapasztalata, volt ,vagy van ilyen korkülönbségű párkapcsolata. Privátokat köszönöm, nem kérek!
2020. jan. 4. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Nekem nem működött. 18 évesen sem egy 28 évessel, volt benne valami hihetetlenül gyerekes vagy idétlen, ami még úgy is irritált, hogy én voltam a fiatalabb. Emellett minden aktuális problémámat elbagatelizálta, mert más életszakaszban volt és nem fogta fel, mi a bajom.


Meg mióta idősebb (26) vagyok, láttam pár ilyen kapcsolatot magam körül, a palikban van valami szellemi defekt, ami miatt lehúzódnak alacsonyabb korosztályolk közé. És ez nem baj, csak ha mondjuk a lány elkezd tapasztalatot gyűjteni az életről és szerintem ez a folyamat tart azért 25-30 éves korig is, a pali meg olyan, amilyen, akkor hamar ott találja magát, hogy előrébb tart 30 évesen, mint anno a palija. És ilyenkor gyakran leenged a rózsaszín köd, mert rájön, hogy csak a kor adta azt az előnyt, ami miatt egy kicsit fel tud rá nézni, egyébként meg kispista, aki megrekedt 20 éves korban...

2020. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
#1: micsoda szexista duma. 26 éves vagy és úgy gondolkodsz, mint a 18 éves éned. Nem tudom, a férfiak, vagy a nők céltudatosabbak, komolyabbak-e 26-30 között. Elárulnám: a férfiak. A legtöbb 26 éves nőnek fingja sincs, mit akar az élettől, egy párkapcsolattól, a lényeg a tükörszelfis insta pózerkedés, hétvégi bulika, pasik, pletyka, vásárlás, utazgatni minden hónapban nulla megtakarítás mellett, mert azt minek is? 32f
2020. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

Én nem hiszek azokban a párkapcsolatokban, ahol ilyen nagy a korkülönbség. Csak ezen retek oldalon favorizálják🙄. Egy frissen érettségizett épphogy a kamaszkoron túllépett fiatal felnőtt és egy majdnem középkorú, hogy lehet egy szinten? Bár minden ember más, de nem tudom, hogy nem fejlődik valaki 10 év alatt. 24 éves vagyok, teljesen más, mint 18 vagy 20 évesen voltam.

Érettségi, egyetem, vizsgák, munka, tapasztalatok a párkapcsolat terén meg úgy az életben mindenhogy.

2020. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a lány érettebb a koránál, de az igaz, hogy nincs annyi élettapasztalata, mint egy 10 évvel idősebb embernek, ezáltal lehet kevésbé dönt bölcsen. Az a nehéz, hogy 5-10 év múlva valószínűleg jobban működne ez a kapcsolat, de addigra a férfi már lehet talál magának párt.
2020. jan. 4. 22:52
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

"Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez sok tényezőn múlik, főleg a két ember személyiségén."

Kimondtad a lényeget.

Ha pedig ez érdekel: a rokonsági és ismerettségi körömben most hirtelen összeszámolva 9 olyan kapcsolatról/házasságról tudok, ahol 8-10 év (volt) a korkülönbség. (Igen, csak az utóbbi 5-10 évben lett divat már megrökönyödni, meg fröcsögni attól, ha valaki 4-5 évnél idősebbe szerelmes. Szüleim generációjában ez teljesen természetes volt, és nem, nem vagyok vénember, bőven 40 alatt vagyok.) Nos, abból a 9-ből egy házaspár már nem él, ők 40 évig éltek boldog házasságban, 3 gyerekkel, 6 unokával, és 2 dédunokával.

A további 8 közül egy végződött válással, kettő normálisnak mondható házasság, egyik egy nem túl derűs, de sírig tartó házasság, egy élettársi kapcsolat, egy pedig egy priss házasság. Meg kettő "sima" kapcsolat, abból az egyik három évig tartott, a másik pedig viharos gyorsasággal ért véget, mert a csajnak az "érettebb pasik" jönnek be. Ő azóta is szeretője egy nála 26 évvel idősebb pasasnak.

Arányaiban hasonló az ilyen kapcsolatok sikeressége, mint azoké, ahol max. 3-4 év van, legalábbis a környezetemből ítélve.

2020. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

54%-os. Ez kicsit más szemében a szálkát dolog amit most írtál. A kérdező szexista mert szerinte a férfiak gyerekesek maradnak akik szinte gyerekekkel jönnek össze és a nő idővel túl nő rajtuk. Te nem vagy az amiért szerinted minden 26-30 éves nő megrekedt a szex-insta-pia háromszögben. Remélem érzed mire célzok.

No de a kérdésre válaszolva. Nekem pár hónapja lett vége egy 5 éves kapcsolatomnak ami ilyen korkülönbséggel működött amíg működött. Nálunk előjött a kor. De csak részben vezetett ez a szakításhoz. Rossz volt hogy ő már túl volt a vagány korszakán. Persze ez sem minden 30+os pasira igaz. De fiatal korában bátor volt. Mostanra mániája lett az úgyis valami baj lesz beidegződés. Sötétben megerőszakolnak kirabolnak megkéselnek betörik az autót ha valami benn marad (mindegy hogy csak egy üres szatyor) stb. Tehát a menjünk este sétálni esélytelen volt pedig én vágyom az ilyesmire. Már nem akart "bulizni" gondolok itt koncertekre szabadidős programokra stb. Mint mondtam nem mindenki lesz ilyen félős attól hogy "felnő" de nála egyértelműen előjött. De ami miatt igazán vége lett az a munkamánia és az eltérő vágyaink. Már nem volt meg a közös ritmus. De ez valahol azért is alakult így mert az én jellemem is kiforrott. 18 évesen úgy hogy otthon éltem könnyű volt alkalmazkodni és elfogadni. De miután leváltam otthonról és összeköltöztünk sok minden kijött (pl a nemi szerepekről alkotott eltérő képünk) és a magam részéről már nem tűrtem olyan jól sok mindent. Tehát ha nem is maga a korkülönbség de az hogy változik a fiatalabbik jelleme és az hogy (lehet) más az érdeklődési kör, a vágyak. Mert 28 évesen a volt párom is lazább rugalmasabb és nyitottabb volt mint 33 évesen mikor végül szétváltunk. én is más voltam 18 évesen. Változunk és valahogy (mi legalábbis) távolodtunk az idő előrehaladtával.

2020. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
#1: Nem tudom, te milyen kisegítő iskola környékén laksz, de azért halkan megjegyezném, nem szükséges szellemi defekt ahhoz, hogy valaki beleszeressen egy másik, nála fiatalabb felnőttbe. Szellemi defekt inkább az, amikor valaki betegesen képtelen elfogadni, hogy két ember akkor is szeretheti egymást, ha valamiben különböznek.
2020. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Már vártam a "dehogy működhet, csak akkor működhet, ha vagy mindketten tanultok, vagy mindketten dolgoztok" dumát. Tényleg sajnálom azokat az évfolyamtársaimat, akiknek egy évvel feljebb jár a pasijuk, mert mihelyett lediplomázik, egyből működésképtelen lesz a kapcsoaltunk. :'(
2020. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

#8: De ha egy évet kibírnak, utána megint tökéletes lesz. :D Én jobban sajnálom azt, aki mondjuk 15 év házasság után beiratkozik valami tanfolyamra. Menten válni kell, mert ház az egyik tanul, a másik meg dolgozik, és mindennek vége lesz. :'(

Komolyra fordítva a szót: két felnőtt ember között 9 év az semmi. És miért is lenne olyan beteges, ha valakinek bejön az, ha a másik fiatalos és üde? Elég megkeseredettnek kell lenni ahhoz, hogy valaki ebben is a betegséget lássa.

2020. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak, hasznos amit írtatok! További válaszokat is várok. :)
2020. jan. 4. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!