Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénz kérdés, logikusan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénz kérdés, logikusan, szerintetek jól van ez így a férfi részéről? Nálatok hogyan működik?

Figyelt kérdés

Először is kérlek kíméljetek olyan kommentektől,hogy te nem is szereted őt, a pénz nem fontos,jó a csupasz fenék is stb stb.

Ide olyan válaszokat szeretnék akik megoldást tudnának találni erre a porblémára,vagy tanácsot tudak adni,esetleg jártak úgy ahogyan én. Vagy csak normális véleményt,de mellőzve a kritikát! köszönöm!


Szóval én vagyok a nő,nyáron lesz az államvizsgám,amúgy mellette gyakornok vagyok.Szüleim is támogatnak havi 60 ezerrel,plusz keresek a heti pár napos munkémért havi 70-90 (változó).A diplomám sokat fog érni és kezdő fizumnak olyan netto 300-350-400 lehet kalkulálni. ( ez egy nagoyn átlagos kezdő bér Budapesten pálykezdőnek a szakmámban).

Az én szüleimnek több lakása is van Pesten és máshol is, ha azt nézzük ők "gazdagok". Én is jelenelg egyik laksáukban élek,nincs semmi költségem.


Viszont van a baártom aki már 6 éve dolgozik,de megtakarítása kb semmi. Pár 100e FT. A bére netto 300 körül van ,de rengeteg dolgot kell fizetni és kb tisztán marad neki havi 120 mármint kajára,szórakozásra ennyi marad. De ezt szinte mindig fel is éli és nem rak el semmit!

Neki szülei nagyon szegények,nem örököl semmit. Ugye mindketten felnőttek vagyunk én kb 2 év múlva már házasodni akarok és legkésőbb 3-4 év múlva gyereket szeretnék vállalni. Ide pedig kell az anyagi biztonság.


Mikor beszéltem neki erről a témáról,hogy miként képzeli ,hogy lesz közös jövőnk így,miért nem tesz félre,miért nem agyal akkor azt válaszolja ,hogy :

1, ő ennyi pénzből nem tud félre tenni,maximum havi 30 ,de szerinte az semmi így felesleges. (mondtam,hogy az is valami,de ő hajthatatlan abban,hogy az semmi)

2, szerinte ,kettő emberrel mármint,ha én is beszállok majd és közös kassza akkor már ő is fog spórolni és úgy más lesz

3, ő csak hitellel lesz képes és akar házat venni (ezt én szintén nem tartom jó ötletnek!!mondtam,hogy én biztosan nem fogok felvenni és senkim nem lesz kezes)

4, gonodlkodjak én egy jó vállalkozáson vagy üzleti tippen,ne ő


Szerintetek,hogyan lehet ebből kimozdítani őt? Mit tanácsolhatnék neki,vagy hogyan vehetném rá tudatosabb pénzkezelésre?? Nálatok ez,hogyan ment? Mármint a pénz kérdése?

Engem zavarni fog amúgy,hogy én fogok többet keresni ,meg az,hogy én fogom örkölni a lakásokat,dolgokat és minden majd tőlem lesz,ő pedig nem tesz bele.

A barátom a netto 300-nál nem igazán fog több pénzt keresni,talán van esélye 350-es fizura . Ő inkább úgy gondolkodik,hogy most élek ,egyszer és ki kell használni,em pedig spórolni és a jövőn agyalni.


Ezaz egy problémám vele,hogy szerintem ő nem lesz képes anyagi biztonságot teremteni. Én mint nő pedig nem akarom,hogy ez is rám háruljon,én ezen nagyon stresszelek! Nem azt várom el,hogy ő tartson el,csak érezzem magam mellette bizotnságban.


2020. jan. 9. 17:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Igen nyilván nem 1 hét múlva vagy hónap múlva bútorozik oda, de ha eljutnátok odáig mondjuk 1 év múlva, hogy összeköltöztök, egy a ti lakásotokba, akkor ott csak rezsi van.

ÉS az nem 200 e Ft pláne egy lakásban,. És a mellett mind a ketten nagyon sok pénzt félre tudtok tenni.


A legrosszabb esetben is, legyen 150. e Ft a havi rezsi. Menjen el 150 kajára meg szórakozásra. mert megtehetitek.


Akkor is marad legrosszabb esetben is havi 400 e Ft.


Ami majdnem 5 millió Ft évente!


ÉS tudnátok házat venni.

2020. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

9,ezt komolyan gondolod,hogy a nő ,ha szül gyereket ő is tartsa el? a pasi meg éljen magának és ne segítsen? :D

Biztosan én jövök álomhelyről,de úgy tudom a férfi dolga (nyilván nem teljes mérékben) megteremteni az anyagiakat a családnak. Én is bele akarok tenni a kasszába,de az nem normálsi,hogy csak én tartom el a családot vagy 70%-ban én,plusz én nevelem a gyereket,én végzem a házimunkát,én dolgozk többet stb. Akkor ennyierővel lehetek egyedülálló is.


Na igen ,az még nekem is gyanús,hogy lehet nem is akar nagyon gyereket. Bár tényleg azt mondta,hogy pár év múlva akar,maximum 3év. ő 30 -as, én pedig 20-as éveinkben.


Csak azért erőltetem témát megbeszélni,mertha nem partner a közösjövő építséében akkor megyek olyan férfiakhoz akik meg igen...

2020. jan. 9. 18:20
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

Fiatalnak számít még nagyon a mai világban, sajnálom.

Engedd el ezt a témát jó pár évre, és figyelj, vagy keress érettebbet.

2020. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

11,na igen ez jól hanzgik!

Csak a mostani viselkedése miatt félek,nehogy így még több pénzt verjen el..több marad,többet szórakozhat el alapon...

De ez eddig jó megoldásnak hangzik.

2020. jan. 9. 18:24
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

> A diplomám sokat fog érni és kezdő fizumnak olyan netto 300-350-400 lehet kalkulálni. ( ez egy nagoyn átlagos kezdő bér Budapesten pálykezdőnek a szakmámban).

Azt elárulod, hogy milyen diplomád lesz? Tudod, a mondás úgy tartja, hogy nyugtával dicsérd a napot.

2020. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%
Na ezért veszélyes a szülőknek mindent a gyerek segge alá rakni.
2020. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

15, mérlegképes könyvelő .

Akikkel beszéltem mindenki 300-al kezdett,de volt aki 350 és vannak extrémebb helyek ahol 400 felett is. De alapból Pesten ,bölcsész diplomás barátnőim is mind netto 280-300 körül keresnek,random cégeknél. Szóval nem gondolom,hogy irreális kezdő fizut saccoltam ..

És a szakmában többen is pár év alatt 600-ra ugrottak. De ezzel már nem kalkulálok,mert igen nem tudhatom,mennyire fogom szeretni a szakmát vagy mennyire akarok karrierista lenni.

És terveben van még nekem egy adótanácsadói is mellette. Talán mester is,levelezőn. Ezt még nem tudom. MAjd felmérem az igényeket.


mire megy el 180 neki? - ugye a diákhitel -szoba bérlése,rezsi -telefon,internet -egyéb előfizetései (játékokra) -ha haza utazik vidékre,havi 2x mindig. -bérlet közlekedésre

Ami pénze maradt azt elkölti kocsma,játékok,mozi,étterem,kaják,utazás

2020. jan. 9. 18:31
 18/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem is értelek. A szüleid támogatnak téged havi 60 ezerrel, és büszke vagy arra, hogy spórolsz. Amellett persze, hogy ingyen élsz a lakásukban. Ahova amúgy nem mehet a párod, szóval ahelyett hogy csak rezsit kéne fizetnetek és spórolhatnátok (mivel nem kéne lakást fizetnie, biztos ő is spórolna) a pasid nem költözhet be a szüleid lakásába-ahol te is élsz. Akkor mi lenne az opció? Várni hogy meghaljanak a szülei és kapjon egy házat ahova majd te költözhetsz?

Az én párom tanár. Feleannyit sem keres, mint én. De én nem is várom el tőle, hogy eltartson. Egyenrangú felek vagyunk a kapcsolatunkban. Azt hittem egy egészséges kapcsolatban ez a normális, de lehet hogy tévedtem.

2020. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
17%

Gyanús, hogy nem illetek össze, és kutyából nem lesz szalonna szitu lesz.

Szerintem az írásod alapján, Neked sokkal komolyabb a gondolkodásod, az övé pedig eléggé jampi.


Ezt pedig a többieknek is írom, nincs azzal semmi baj, ha a szülei megtehetik simán, hogy oda adnak egy lakást, használni, ingyen, persze fizetik a költségeit, bla-bla... A többi lakás és vagyon gondolom egy sajnálatos örökség lesz majd... Kedves kérdező, intézd úgy majd az anyagi dolgaid, hogy az a plusz vagyon biztosra a gyerekeidé legyen majd, reméljük lesznek..., egy felelősségteljesen, céltudatosan gondolkozó, nyugodt embertől.

2020. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%

Igazából te annyival vagy előrébb, hogy a feneked alá van rakva egy lakás és még rezsit sem kell fizetned. Nem ítéllek el ezért, én pont ugyanilyen helyzetben vagyok.

De nekem (és a szüleimnek is) teljesen egyértelmű, hogy ha van egy párom, és neki nincs lakása, akkor hozzám költözik és ennyi. Ha mindkettőnknek van, akkor meg megegyezünk, hogy melyikben lakunk és a másikat kiadjuk pl. Ő most 300-at keres, te is annyit fogsz, csak neked annyi előnyöd van, hogy anyudék még a rezsit sem kérik el tőled, pluszban még megdobnak havi 60 ezerrel. Szerencsés vagy, de nem értem hogy várhatod el a párodtól, aki baromira nem ilyen helyzetből jön, hogy ugyanannyit bele tudjon tenni a dologba, mint te?

És miért ne költözhetne oda hozzád, amíg nincs gyerek legalább és nem kell nagyobb lakás? Ha szereted, hogy lehet ilyen önző módon hozzá állni ehhez a dologhoz? Komolyan nem értem.

Az viszont tényleg felelőtlenségre vall, hogy semmi megtakarítása. Értem, hogy nem sokat tud eltenni, de valamennyit azért csak kellene. De ha albérletet, rezsit, bérletet, mindent fizet, nem csoda, hogy nem sok marad.

2020. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!