Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van olyan férfi, aki elvárja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan férfi, aki elvárja a nőtől, hogy nagyon művelt/tájékozott legyen (akár konkrétan diplomát is vár tőle) vagy azt, hogy akár logikusan gondolkozzon és választékosan fogalmazzon, vagy az eszében, kitartásában, kreativitásában méri a nőt?

Figyelt kérdés
Nem igazán láttam még, valahogy mindenki minimális szintet vár el tudásból is, nem igazán mennek az észre vagy arra, hogy a lány véghezvigye a terveit az életben. Minden szempont a párkeresésben a fogsórtól a popsin át a főzni tudásig, de ezt még nem hallottam, pedig szerintem nagyon sokat számít és nagyon fontos lenne. Furcsának tartom, hogy ez csak nálam olyan dolog, hogy ha a férfiben megvan, akkor az hatalmas plusz és nagyon-nagyon nagy dolog nekem, bennem meg úgy igazán már mindent elismertek, ami sokkal alapabb, könnyebben teljesíthető és "semmilyenebb" és sokszor nem is az én érdemem (szemszín például), de ez csak olyan "mindegy, hogy van vagy nincs" kategória volt. Oké, hogy ezek alapvetően nem feminin tulajdonságok, de szerintem lehetnek vonzók mindkét nemben és lehetnének értékesebbek, mint az, hogy tudok-e nokedlit szaggatni. (Igen, tudok, de olyan beteges számomra, hogy valaki ennek tud örülni, mikor a világ egyik legegyszerűbb dolga.)
2018. máj. 30. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Minden normalisabb embernel fontosak ezek. Ha a te barataidnak nem, akkor elgondolkoznek azon, mit keresek itt.
2018. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

igen nekem vannak ehhez hasonló elvárásaim. Diplomát épp nem várok el de nagyon fontos a logikus gondolkodás és hogy legyen kitartó a céljai elérése érdekében. A tudás számomra mindennél fontosabb. Hiába szép a lány ha ezek a tulajdonságok nincsenek meg benne.


22/F

2018. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Most tulajdonképpen a női elvárásokat akarod a férfiakra is rávetíteni és csodálkozol miért nem ugyanolyan a kettő...


Egyébként meg a nőknél sokkal kisebb a szórás a fenti tulajdonságok terén, tehát a nők többsége hasonló értelmi szinten van, kevesebb a kiugróan magas vagy alacsony. Férfiaknál meg fordítva, sokkal több a kiemelkedően sikeres,intelligens stb és ezzel együtt a látványosan ostoba is.


Nem csoda, hogy ezért a nők mindig is a férfiak felső 10%-át tekintik "igazi férfinak", nekünk férfiaknak meg ha ilyen elvárásaink lennének, mint amit leírtál, akkor már rég kihalt volna az emberiség.

2018. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Diplomát nem várok, az csak egy papír, a többit viszont abszolút. Én is feltehettem volna fordítva a kérdést: "Van-e ilyen nő?" :)
2018. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

"Nem igazán láttam még, valahogy mindenki minimális szintet vár el tudásból is, nem igazán mennek az észre vagy arra, hogy a lány véghezvigye a terveit az életben."


Rossz helyen ismerkedsz. DE! A tudást, műveltséget és/vagy észt nem papírban mérem. A diplomás emberek gyakran el vannak szállva maguktól, fent hordják az orrukat és jellemző az elitizmus is. Tiszteletem a normális kivételnek, akik tudják, hogy ettől még nem lesznek felsőbbrendűek.

Viszont egy ostoba nő mellett nem tudnám elképzelni magam. Ha nem lehet értelmes társalgást folytatni egy nővel, kizárt, hogy a páromnak válasszam. Azt sem szeretem, ha nem érdekli, mi van a világban. Nálam az állandó TV előtt gubbasztás kizáró ok, ha a kultúra az neki, hogy Éjjel-Nappal Budapest, meg Barátok Közt, akkor felejtős.

De olyan nő sem kell, aki egyfolytában az eszét játssza és állandóan versengeni akar velem.


Mindazonáltal nem egy állás betöltésére keres az ember párt ugye, nem a valós vagy papíron létező kompetenciáid alapján leszel valakinek megfelelő társ. Lehet, hogy egy empatikus, kedves, aranyos lány/nő sokkal többet tud nyújtani egy férfinak, mint egy könyvmoly, aki teljesen rideg.


Ergo plusz, ha okos vagy, sőt... de ha ez az egyetlen ismérved, akkor ez édes kevés.

2018. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
En is elvarnam.
2018. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem várom el a diplomát, mert az felszínesség.

Múveltséget alapvető szintig megkövetelem. Tudjon helyesen írni meg fogalmazni. Alap tájékozottság is jó ha van.

Viszont ezeken kívül csak az számít, hogy vonzódjon hozzám, legyen köztünk jó a szex és maradjon hűséges.

2018. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Van rengeteg ilyen. Én is hasonlókat várok el, gondolom emiatt is találkoztam ilyen pasikkal.
2018. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Általános műveltség terén csak egy átlagos szintet illetve tájékozottságot várok el. Nem kell két lábon járó lexikonnak lennie, mivel a mai világban a túl nagy lexikális tudásnak nincs gyakorlati haszna. Ami számomra sokkal vonzóbbá tesz egy nőt, az a talpraesettség. Tehát amit nem tud fejből, azt tudja, hogy hol találja meg (nem csak a google használatára gondolok). Illetve az kifejezetten vonzó, ha mondjuk a munkájával vagy a hobbijával kapcsolatosan tájékozott és valódi lelkesedéssel tud róla beszélni.

A diploma ahogy már előttem is írták, önmagában csak egy darab papír, úgyhogy nálam semmit nem jelent.

A logikus gondolkodás annyira számít, hogy fontos döntéseket ne csupán érzelmi alapon hozzon. Ez egy átlagos intelligenciával párosítva szerintem elegendő.

A választékos beszéd megint egy érdekes kérdés. Szeretem, ha ki tudja fejezni magát, de sokan esnek abba a hibába, hogy próbálnak választékosan beszélni, ezért telerakják a mondandójukat idegen szavakkal, persze helytelenül használva azokat. Ez viszont már visszatetsző.

A kreativitás tudom, hogy nem kimondottan feminin tulajdonság, de számomra mindenképpen vonzó. Ahogy a kitartás is az, viszont legalább annyira fontos, hogy tudjon veszíteni. Pl. ha nem jön össze egy állás vagy előléptetés, akkor nem a konkurens nőt meg a főnököt szidja, nem gyárt elméleteket, pletykákat, hogy miért a másik nyert, hanem tovább lép.

2018. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Ilyesmiket várok el, illetve még a talpraesettséget, önállóságot még inkább.
2018. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!