Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pontosan mi a szerelem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mi a szerelem? Hogyan írnád le? (lehetőleg tapasztalt 25-30 évesek vagy idősebbek írjanak)

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, tudom milyen a tiniszerelem, úgyhogy nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra a bizonyos igazira, ami annak az alapja, hogy leéld valakivel az életed? milyen pontosan ez a szerelem? honnan tudod, hogy ezt érzed? és honnan tudod, hogy a másik így érez? kicsit összezavarodtam, mert azt hittem sokáig,hogy jól tudom milyen ez, de most úgy érzem, tévedtem és még sosem voltam tényleg szerelmes eddigi életem során...
2010. júl. 21. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj csak bele...tiniszerelem-szerelem...van különbség? Szerintem nincs. Szerelem vagy van, vagy nincs.

Fiatalon is azt érzed, hogy ő marad életed végéig...és később is. Csak ekkor már tapasztaltabb, óvatosabb, bizalmatlanabb vagy. Ami nem feltétlenül jó.

2010. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a tiniszerelmet én inkább csak rajongásnak tartom, ami könnyen lángra lobban de ugyanolyan könnyen ki is alszik...nekem volt sok ilyen, úgyhogy tudom :) szerintem az igazi szerelem nem tud olyan hamar elmúlni, annak egy életen át kell kitartania, nem?
2010. júl. 21. 15:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

azt érezni kell és erre nincsenek szavak.

de azért meg lehet próbálni szavakba önteni...

szóval akit feltétel nélkül szeretsz, akinél úgy érzed h ő a tökéletes pasi, és nála jobb ember nem létezik..

akinél azt érzed, h gondoskodó apa válhat belőle

akinek ha belenézel a szemébe, csupa jóságot látsz, és azt tükrözi, hogy ti ketten egymáshoz tartoztok

hogy nincs más ember a világon, aki téged a legjobban ismer, és te is őt

hogy mindenre találtok közösen megoldást

bármilyen nehézséget is gördít elétek az élet, a szeretetek erősebb annál és mindent leküzd

aki minden percben meg tudja dobogtatni a szived, akiért mindent megtennél, és ő is érted

akivel minden óra boldogság....

2010. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ez milyen szép volt :) köszönöm...várok még válaszokat, megpróbálom elképzelni, milyen lehet :)
2010. júl. 21. 15:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék az elsővel...idősebb korban már nem mutatod ki annyira eleinte a vonzódásodat a másik iránt, sokkal óvatosabb vagy, mint tizenéves fejjel.

Ezzel nem azt mondom, hogy későbbb se lehetsz felszabadult a párod mellett, csak elővigyázatos vagy.

Elhiszed nekem, hogy észre fogod venni ha szerelmes leszel?

Ha jön az igazi nem kell kételkedned, tudni fogod kérdezés nélkül.

Lehetne ilyen közhelyekkel élnem, mint pl:

-olyan fontos lesz, hogy belső késztetést érzel majd, hogy feladj érte mindent.

-Ha a szerelmed igazi, a szeretett személynek az egész személyisége érdekel. Persze, ott van a testi vonzalom izgalma is, de ez csak egy a sok közül.

-kihozza belőled a legjobb tulajdonságaidat, jobb, nemesebb akarsz lenni.

-Az együtt töltött idő alatt személyiségetek „összenőtt”. Mikor elváltok egymástól, mintha egy részed hiányozna.

-Azért szereted a másikat, amilyen, nem azért, hogy magadnak tetszelegj vele.

-A kapcsolatba adni akarsz, nem kapni.

-Érzelmeitek inkább melegek és lágyak, mint forrók és hidegek, és sokkal állandóbbak is. Az igazi szerelem lassan nő, de gyökerei mélyre hatolnak.

Remélem segítettem.

Nem írom meg a koromat.

:)

2010. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig, de az elsővel értek egyet.

a tiniket miért becsülik le mindig?

L/17

2010. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

kérdező, te valami rózsaszín maszlagot vársz, hogy megerősítse a hazugságot, amit el próbálsz hihetni magaddal.

van akinek van 'igazi nagy szerelem', akik együtt tudnak fejlődni egymással. másoknak bizonyos időszakokra jár mindig újabb és újabb 'nagy szerelem', ami persze nem rossz, csak ők képesek sajnálni magukat, hogy ők miért nem találják meg Őt. szerintem én is ilyen ember leszek, persze, ki tudja :)

L/17

2010. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A szerelem definiálhatóan amorfizálódott periférikus komplexum, ahol a pszeudoindividualisztikus egocentrumban kiváltja a "de jó b@szni" érzést.
2010. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ez olyan kérdés mint a "milyen ízű a banán?" szerintem... A szerelem mindenki számára mást jelent :)
2010. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. ha nemvoltál szerelmes még életedben az nagy baj. akkor hozzád is elért a média átka.


de pont rossz korosztálytól kérded, mert legtöbbünk elfásultunk. természetesnek vesszük az apróbb kicsi pozitív dolgokat a másiktól. illetve sablonok alapján, és tapasztalat alapján adjuk meg a másiknak amire szüksége van.


de valahogy úgy képzeld, mint mikor várod a karácsonyt kisgyermekként. mikor beléd nyilal valami kellemes, és csontig hatol. vagy mikor tényleg fáj ha nem vagy azzal az illetővel akit szeretsz.

vagy ha bánkódsz, sírni tudnál azért amiért semmibe vesz a másik téged, és ismét csontig hatol a kettő együtt.

ami elég megterhelő. ilyenkor ráz a hideg is. és a forróság is elönt.


de legtöbben azért sem tapasztaljuk meg a szerelmet, mert mint tudni lehet, tényleg szag alapján választunk párt magunknak.

2010. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!