Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl a múlt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek túl a múlt sérelmein? Hogyan adhatnám meg az emberek felé a bizalmat? Hogyan tudnék valakit megtartani hosszútávon a közelemben hogy ne érezzem azt hogy hiányzik a megszokott egyedüllét?

Figyelt kérdés
Volt egy 6,5 éves kapcsolatom amiből fél évet menyasszony voltam, de az egész kapcsolat hazugságra épült, és meg is csalt exem nem 1x, míg végül el nem hagyott egy nála 12 évvel fiatalabb lányért. A csaj volt akkor 20 éves, exem pedig 32... Másfél éve nincsen párom, mióta ő kilépett az életemből. Azzal hogy lapátra tett hálás vagyok neki, mert mérgező volt a kapcsolatunk, tudtam is de a megszokás összetartott, és képtelen voltam kilépni. Plusz buta voltam hogy hittem benne és harcoltam a kapcsolatunkért minden egyes nap hogy megfog változni és helyre jön a kapcsolatunk. 3 hónappal a szakítás után más városba költöztem egyedül, 170 km-re. Mellette csak egy helyben toporogtam. Ebben a másfél évben az első fél évben nyitni is képtelen voltam más férfiak felé. Örültem hogy végre szingli vagyok, úgymond meggyászoltam a szakítást. Időt adtam magamnak hogy újra helyre álljak lelkileg. Fél év eltelte után randizni kezdtem de egyik sem volt említésre méltó. Vmi bökkenő mindig volt, ugyanakkor nem is bántam, mert nem éreztem azt egyszer sem hogy készen állok egy új kapcsolatra. Annyira megszoktam már hogy egyedül vagyok. Továbbá exem annyira megtépázta a szívemet/lelkemet hogy idő mire vki felé kialakul a bizalmam, idő mire nem kételkedek benne. Most végre kezd egy kapcsolatom alakulni, remélem ezúttal sikerrel járok. 27/N
2020. jan. 16. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azt csinálod, amit kell. Pihentetted a témát, majd elkezdtél nyitni. A bizalomhoz és szeretet kialakulásához idő kell. Ez mind normális.
2020. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szóval másfél évet pazaroltál az önsajnálatra,és arra, elidegenedj a normális párkapcsolat gondolatától,hogy most te lehess majd a toxikus fél?

Biztos jó döntés volt?

2020. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kettes válaszadó: Nem tudom még is mitől lennék toxikus fél. Mondod ezt úgy, hogy nem is ismersz! Gondolkozz már hogy mit beszélsz! :D Az elmúlt másfél évem nem önsajnálattal telt. Építettem az életem. Nem úgy mint azok az emberek akik szétesnek, bedepiznek és vissza siratják az exüket. És mint írtam, fél évig én legalább adtam időt magamnak és csak ezután kezdtem újra randizásba.
2020. jan. 16. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is jól tette a kérdező, hogy hagyott magának időt. Nem értem, miért kell ezért bántani. Sokkal jobb így, mint gyógykapcsolatokba menekülni és mást hülyíteni. Kedves kérdező; - megnyugtatni nem fog -; de pont így érzek, ahogy Te. Én férfi vagyok, de szintén megcsaltak és ocsmány vége volt. Annyira megtört a bizalmam, hogy 2 éve képtelen vagyok nyitni és komolyan bízni másban. Ugyan úgy randizgattam (nagyon sokat), mint Te és ugyan úgy azt éreztem, amit Te. Úgyhogy legalább egyedül nem vagy ezzel, másszóval nem vagy csodabogár:)
2020. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A jelen elfogadásával.
2020. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Exem előtti kapcsolataim mind egymás után jöttek. Nem adtam időt magamnak hogy lezárjam. Csak sodródtam az árral. Mindig volt vkim. És utóbb a hosszú kapcsolatom után jöttem rá hogy ez így nem jó. Hiszen nem gyógyul a lelkem hanem csak jobban sérül. Ami pedig a bizalmat illeti. Kezdetben mindig megadom vmennyire, de mindig eljátsszák. Többnyire azzal hogy én nagyon őszinte vagyok, a másik fél pedig nem. 4-es válaszoló: igazából a tudat hogy más is van ilyen helyzetben, megnyugtat. =l
2020. jan. 16. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést mert egy ilyen hosszú kapcsolat után így helyes ahogy tettél. Menni kell tovább, szerintem nem kell stresszelned és ha így folytatod előbb utóbb jönni fog. Nyitott szemmel kell járni, közben folytatod az önfejlesztést és nyert ügyed lesz.
2021. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!