Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok (rajtam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok (rajtam kívül), akiknek tényleg nincs semmi igényük az ajándékozgatásra, beleértve az apró, hétköznapi meglepetéseket is?

Figyelt kérdés

Ettől én nem érzem magam jobban szeretve, mint nélküle, éppen ezért eszembe sem jut, hogy romantikus gesztus gyanánt hazaállítsak pl. csokival a boltból. Ha megkér valamire a másik, akkor természetesen a kedvére teszek, meg arra sem sajnálom a pénzt, hogy meghívjam, ha úgy adódik, de igazából ennyi. A szeretetemet másképpen mutatom ki, ott vagyok neki, lelkizek vele, áldozatokat hozok érte, abban vagyok a segítségére, amiben csak tudok, illetve meglehetősen bújós-ölelkezős-puszilkodós típus vagyok.

Az általános tapasztalatom az, hogy aki így áll hozzá az ajándékozáshoz, azt elhordják mindenféle önző, érzéketlen tirpáknak, és feltételezik, hogy akkor az illető nem is szeret örömet okozni a párjának, én meg sosem tudtam mit kezdeni ezzel a jelenséggel.


2020. márc. 9. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"aki így áll hozzá az ajándékozáshoz, azt elhordják mindenféle önző, érzéketlen tirpáknak"


Mert mint minden, ez is kifordult önmagából. Az ajándékozás eredetileg a szeretet/vonzalom kimutatására szolgáló eszköz volt, mára viszont maga az eszköz vált a lényeggé. Már egy elvárás.

2020. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind a ketten gyűlöljük a párommal az ajándékozósdit, semmilyen ünnepre nem ajándékozunk. Abszolút nem várjuk el a tárgyi dolgokat, amire szükségünk van azt úgy is megvesszük magunknak. 10 év után úgy őszintén nem is nagyon van már mit ajándékozni kézzel fogható dolgok közül. De nekem akkor is elképzelhetetlen, hogy ha meglátok valamit amiről tudom, hogy imádná, vagy éppen a kedvenc valamije akkor ne vigyem haza neki. Tudom, hogy mennyire örülne neki akkor miért ne venném meg ha egy párszáz forintos akármiről van szó? Én úgy gondolom, hogy ha valakit tényleg szeretsz akkor minden lehetséges módon ki fogod mutatni, nem csak néhányféleképpen.
2020. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csípem, nem szoktam nagyon és sem, független attól, hogy van-e, volt-e párom valaha. (F)
2020. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Mi az a pár száz forintos valami, amitől egy felnőtt ember ki tud ugrani a bőréből örömében, ha megkapja? Most tényleg magáról az árucikkről beszélünk, nem a gesztusról. Őszinte kíváncsiságból kérdezem, mert nem ugrik be semmi, ami ennyire sokat jelentene nekem, vagy bárkinek, akit eddig ismertem közelebbről.

2020. márc. 9. 21:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak akkor volt fontos az ajándék (nőnapra, Valentin napra), amikor más módon nem éreztem a szeretetét. Miután megkérte a kezem és sok más dologban is helyrejöttünk, teljesen feleslegesnek éreztem az egész Valentin napos kötelező mézesmázat.
2020. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem sincs rá igényem, sőt, kifejezetten nem szeretem.
2020. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az a pár száz forintos valami, amitől egy felnőtt ember ki tud ugrani a bőréből örömében, ha megkapja?"

Nálunk kismillió ilyen volt már. Például most legutóbb megemlítettem, hogy át akarok ültetni pár virágot. Hazafelé párom meglátott pár cserepet olyan mintával amiről tudja, hogy nagyon tetszik, hozott haza párat. Vagy volt neki egy kedvenc pólója amit elhordott és nem talált másik hasonlót. Amikor én vásárolgattam magamnak és találtam olyat megvettem neki. Vagy mondjuk van egy kis sörfőzde ott ahol édesanyám lakik, csak ott lehet kapni a sörüket és párom nagyon szereti. Ha megyek és van időm akkor beugrok venni párat. Aztán például párom szokott menni Egerbe munka miatt, imádom a Stühmer sütiket szóval majdnem mindig szokott hozni. Nyilván ehhez kell az, hogy odafigyeljetek egymásra és megjegyezzétek ezeket az apróságokat egymásról.

2020. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az első két példádat értem, csak nem pont erre a típusú kedveskedésre gondoltam. Ha meglátok valamit, amiről tudom, hogy ő is megvenné magának, ha ott lenne, mert vágyik arra a dologra, akkor nyilván megveszem. Viszont olyan embert nehezen tudok elképzelni, aki heti-havi szinten vásárol saját magának vágott virágot, hogy vázába rakhassa és nézegethesse néhány napig. Van az ajándékozásnak ez a teljesen öncélú formája, amikor nagyobb hangsúlyt kapnak az ajándékozó szándékai, mint maga az ajándék.

A sütivel/sörrel/egyebekkel meg úgy vagyok, hogy megkérdezem, hozzak-e ezt vagy amazt, mielőtt elmennék olyan helyre, ahol kapható az adott dolog, de ennek ugyebár nincs meglepetés ereje, inkább egy apró szívesség.

2020. márc. 10. 00:08
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Van állítólag valami szeretetnyelv, és ezzel függhet össze a dolog (aztán kinek mi.)
2020. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nincs igényem arra, hogy ajándékot kapjak. Viszont rettenetesen szeretek adni a másiknak.
2020. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!