Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha örököltem egy házat viszont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha örököltem egy házat viszont csak akkor lesz a nevemen ha már házasok vagyunk és esetleg később válnánk lesz köze a házhoz?

Figyelt kérdés
Örököltem a nagyszüleim házát amibe most beleköltöztünk, viszont nagymamám még él öregotthonban, ha meghal akkor lesz a nevemre iratva a ház. Párommal jövőre akarunk házasodni. Ha házasság alatt lesz csak a nevemre iratva akkor lesz köze hozzá váláskor vagy örökség az akkor se lesz közös vagyon? Tudom nem szép, hogy már most ilyeneken gondolkodok de nem akarok szívni meg albérletbe kerülni vagy bármi.

2020. márc. 10. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ám házassági vagyonjogi szerződést írni.
2020. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még el a nagymamád, addig nem orokoltel meg semmit.

Viszont ez mindegy is, mert az örökség maganvagyon házasság alatt.

2020. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Halálon és váláson agyalsz,amikor a nagyid él,és még meg sem házasodtatok. Nice.
2020. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Fogalmi tévedésben vagy, az égvilágon semmit nem örököltél még, az örökség nagymamád halálával nyílik meg. Addig azonban végrendelhezhet, ki is tagadhat az örökségből és ezen nyilatkozatait akár vissza is vonhatja (egyszerűbben: azt csinál életben léte alatt, amit akar). Ha mégis sor kerül az öröklésre, akkor automatikusan házassági különvagyonba tartozónak fog minősülni az örökölt ingatlan, nincs szükség emiatt házassági vagyonjogi szerződésre.
2020. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagyi végrendeletben egyedüli tulajdonosnak jelöl ki, akkor az a tiéd is marad. Írjatok végrendeletet, ha biztosra akarsz menni. Addig viszont, amíg el nem távozik, nem örökölsz semmit.
2020. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valóban hülyén fogalmaztam, de nem ez volt a kérdés, hogy mit jelent az öröklés. Köszönöm annak aki a kérdésemre válaszolt.
2020. márc. 10. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, de a nagyapai részt megörökölhette szerintem amennyiben neki volt a tulajdonrésze a házban.

A szomszédomnál is az volt, hogy meghalt az apja, és olyankor nem az anyára írták,hogy innentől teljes egészében ővé a ház, hanem az egyszem lánya örökölte meg azt az 50%-ot ami addig az apja nevén volt.

2020. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindketten ott laknak és a tulajdoni lapon 50-50%-ban tulajdonosok
2020. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!