Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/fiatal Nők! Ti hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/fiatal Nők! Ti hány évesen szeretnétek majd családot?

Figyelt kérdés

Hány évesen kezdtek el hozzá komolyabban párt keresni?


Én 23 vagyok, pár éven belül szeretnék feleséget, és családot. De a lányok többsége ebben a korban sajnos nem így gondolkozik még.


2020. márc. 31. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

#10 Csak nem értem, hogy ez téged miért zavar? Vagy talán engedélyköteles a témához való hozzászólás?!

A kérdező nem csak a gyerekeseknek címezte a kérdést, ugyanis azt írta: CSALÁDOT mikor szeretnénk. Márpedig férj-feleség, tehát a házasság is család, nem kell hozzá feltétlen gyerek! Családot akarok, gyereket nem, mi ezzel a gond? Nem terveztem el konkrétan, hogy ekkor és ekkor szeretnék házasodni, kb annyi volt hogy 30 alatt, ami meg is történt. Mi így ketten a férjemmel vagyunk egy család.

Nem értem miért kell ilyen dolgokon problémázni..

2020. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Mi házasság nélkül is egy család vagyunk. Szerinted 8 év együtt élés mi, járogatás? Elég siralmas ha valaki szerint gyerek kell ahhoz, hogy a családodként tekints valakire.

Hogyha az a kérdés, hogy ki mikor szeretne gyereket arra tökéletes válasz az is, ha valaki egyáltalán nem szeretne. Ha az a téma, hogy ki mikor akar Párizsba utazni és te azt mondod, hogy soha akkor az egy rossz válasz? Érdekes elgondolás...

2020. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%

Mi is 8 éve együtt vagyunk, de igazi család akkor leszünk, amikor megszületik a babánk októberben. Most a párom, élettársam, a másik felem, vagy mondhatok még más szinonímákat.

Csak gondoljunk bele... Ha te arra vagy kíváncsi, hogy kinek milyen póz a legjobb, és egy aszexuális válaszol, releváns a válasza? Nem... Őszintén nem is értem, miért olvas valaki egy gyerekekről, terhességről, szülésről szóló témakört, ha őt nem érinti. Mégsem annyira igaz akkor, amit állít?

Itt a témakörből kiindulva egyértelmű, hogy mire irányul a kérdés. Ennél többször nem akarom már elmagyarázni, ha eddig nem értette meg, akinek szól, akkor nem is fogja... Sajnálom...

2020. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

"A család emberek közössége vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti, házassági vagy örökbefogadási kapcsolat van"


"a gyermektelen házaspár is családnak minősül"


"A család alapja a házasság"


Szívesen! Felőlem aztán nyugodtan fejtetőre is állhatsz, a házasság igen is a CSALÁD egyik formája! De mondok jobbat, ahol a felek nem házasok, de együtt hosszú évek óta és gyerekük is van, bizony ők IS család! Vagy szerinted ők kik? Két idegen, a gyerek meg törvénytelen?? Agyam eldobom komolyan, hogy némelyek mekkora baromságokat képesek összehordani. Az, hogy a te korlátolt gondolatmenetedben nem fér bele a család fogalmába az a házaspár, akinek nincs és soha nem is lesz gyereke, az a te egyrészt szegénységi bizonyítványod, másrészt egyéni szoc.problémád. A tények attól még tények maradnak, független a te elképzeléseidtől. Csak icipici józan paraszti ész kéne ahhoz, hogy az ember belássa, hogy a család fogalmát nem lehet mereven bedefiniálni, hogy csak ti és ti minősültök annak, ti meg ti viszont nem. És a legfontosabb: a családnak NEM feltétele a gyerek! Pont.

Szóval igen is a kérdésre válaszoltam, ugyanúgy mint bárki más és továbbra sem fogok őfelségétől engedélyt kérni, hogy hozzászólhassak bizonyos témákhoz. Ha jól tudom nincs külön beszabályozva, hogy ki hova írhat és hova nem. Meglehetősen sok témakörben el szoktam olvasni a kérdéseket, nézelődök, hátha találok valami számomra is érdekeset vagy olyat, amire tudok válaszolni! Mint itt is, független attól, hogy nincs gyerekem. Továbbá azért is szoktam ebbe a témakörbe benézni, mivel értek a bérszámfejtéshez és sokszor segítettem már kismamákat CSED/GYED/GYES problémában... De én kérek elnézést tényleg, hogy is mereszeltem gyermektelenként egyáltalán rákattintani erre a topikra, szörnyű komolyan. 🤦‍♀️

Örülök, hogy feltétlen kötekednek kell, de legközelebb kicsit gondolkodj meg tájékozódj is, mielőtt belekötsz ok nélkül másba! Köszi:)

2020. ápr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

Mondd már meg mi rosszat írt az a két válaszoló, aki azt mondta nem akarnak gyereket? Semmit! Csak feltétlen szükséges volt valamibe belekötni. Ők is ugyanúgy a kérdésre válaszoltak, veled ellentétben, aki csak kötözködni és okoskodni tudott.

Egy házaspár pontosan ugyanannyira család, mint egy házaspár gyerekkel! És ez tény, (de józan paraszti ésszel is nyugodtan felfogható dolog) független a te privát véleményedtől. Mondom ezt úgy, hogy nekem már van gyermekem, de gyerek előtt is ugyanúgy család voltunk. Az meg sehol nincs leírva, hogy itt csak az szólhat hozzá, akinek van gyereket vagy akar.

Szóval kicsit vicces, hogy nekiállsz kötözködni, mellébeszélsz, láthatóan erősen hiányos a család fogalmáról a tudásod és ennek ellenére te ostobázol le másokat. Ez bizony a saját szegénységi bizonyítványod!

2020. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%

Na mire megírtam a választ a 16-os kommentre, addigra törölve is lett. De pont ez volt az egyik, amit szerettem volna megjegyezni, hogy a felnőtt kapcsolat kategóriában is sokszor kérdeznek gyerek/vállalassal kapcsolatban, pont azért mert a kettő szorosan kapcsolódik egymáshoz! Akkor ahhoz se lehetne hozzászólni, mert hát nincs gyerekem??

Csak azért mert a kérdés gyerekvállalás topikba lett írva, még ugyanúgy kitér a házasságra is, tehát továbbra sem értem mire ez a nagy felháborodás. De meglepő módon át is lett rakva a Felnőtt kapcsolat kategóriába, nyilván nem véletlen. :)

2020. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor utoljára: Nekem teljesen mindegy, hogy ki, hogyan nevezi a házasságát, nem ez volt a lényeg, hanem, hogy az eredeti témakör, és a kérdező megfogalmazása alapján, amiben kettéválasztotta a feleséget és a családot, ő arra gondolt, hogy a családba gyerek is tartozik. Így, hogy már ennyire túl lett agyalva a dolog, igen, jogos, hogy át lett téve másik témakörbe, mivel így már nem odavaló volt.

Szerintem ideje lezárni ezt, mindenki úgy élje az életét, ahogy akarja, nekem teljesen mindegy, biztos azért gondolom én úgy, ahogy, mert azzal, hogy növekedik bennem a közös kisbabánk, egy teljesen másfajta kötelék IS lesz közöttünk, mint előtte.

Lehet túlreagáltam, akkor bocs. A bezártság és a hormonok kikészítenek.

2020. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%

#17 A gond csak annyi volt, hogy elég bicskanyitogató stílusban beleálltál itt néhányunkba, hogy ugyan minek írunk ide, ha nem akarunk gyereket és amiért ezután ki mertük emelni, hogy bizony a házasság is családnak minősül, a kérdező pedig bizony a házasságra is kitért. Az, hogy neked vagy a kérdezőnek vagy pl a szomszéd Juli néninek mi a véleménye a család fogalmáról, az mellékes, ez a tényeket nem írja felül. Mi is pont ugyanúgy a kérdésre válaszoltunk, mint bárki más. Kategóriától független.

A család nem a gyerektől lesz család, eleve a gyerek nem is "kötelező" része egy ember életének, ez csak egy plusz, aki akar akar, aki nem, nem.

Tiszteletben kell tartani a másik álláspontját és nem belekötni.

A bezártság nyilván mindenkit megvisel, sajnos ez most egy ilyen helyzet, reméljük minél hamarabb vége lesz.

2020. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!