Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítanátok? El vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Egyre jobban zavar az összeköltözés-téma. Nincs egy hely, ahol bármikor együtt lehetek a barátommal, én szülőkkel vagyok és egy albérletben ahol a lakótársam, ő meg félig egyedül, félig szülőkkel. Ő már dolgozó ember, én tanulok.

Hitelt nem akar. Albérletre meg egyszer azt mondja, hogy benne lenne, hogy ketten legyünk egy albiban, máskor azt mondja, nem akarja más zsebét tömni.

El vagyok keseredve.

Ráadásul azért kell neki részbe ott lakni ahol, mert nem lenne sok pénze albérlet mellett, még 1-2 évet várni kell a fizetésemelésre. Meg amúgy családi problémák miatt is, például azért mert az egyik nagymamáját nem akarják, hogy egyedül lakjon és más nem tud vele lakni, csak a párom.Nem egészen tudja ellátni magát, meg egyszer volt nála valami betörés, azóta féltik. A párom szülei nem, mert nem tudnak elköltözni, hogy ők vigyázzanak rá.

Az én albérletembe meg nem jöhet a párom mert van lakótársam akivel ráadásul nem jó a viszonyom. Másik albérletet éppen kereshetnék a párommal, de mivel amúgy is össze-vissza beszél, ezért ezt nyilván nem teszem meg. Meg amúgy ha el is mennénk másik albiba, akkor is ott lenne a pénz-probléma. Jelenleg még akkor se sok pénze maradna ha feleznénk. Ha megemelik a fizetését, akkor már jobban kijönne belőle.

Ha ti 3 év után itt tartanátok, elhagynátok a másikat? Vagy tűrnétek, hátha javul valami?


Szeretnék biztos kapcsolatot.

Az biztos, hogy amúgy megtesz értem, amit tud, szeret, ragaszkodik hozzám, ez így mind megvan, csak az összeköltözésen kaptunk össze.

Ő mindig azt mondja, azt se tudja fél év múlva mi lesz, nemhogy 1-2 év múlva. Meg amúgy ő szerintem kétfajta módon gondolkodik: egyrészt, elvan ott, meg nem kell bérleti díjat fizessen. Másrészt meg közbe néha mondja, hogy neki is kellene több privát szféra és menne velem albérletbe ha anyagilag is úgy állna. Mint aki költözne is meg nem is.


Amúgy is sok a problémám és vele is összevesztem. A tanulás nem könnyű, apukám daganatos beteg, idegesít a koronavírus, a bezártság. Ő meg sokszor mellettem volt mikor szükségem volt rá, segített amit tudott. Olyat is megtett nekem, amit másoknak nem. Sem haveroknak, sem exeknek (mikor még jártak), sem ismerősöknek. Nagyon sokszor meghallgat ha aggódok valamiért, például apukámért, ha valamiben jól jönne segítség, próbál segíteni. Én meg ma azt mondtam neki, hogy elszarja az életem ezzel az összeköltözés-problémával. Azt mondta, akkor keressek olyat, aki nem szarja el, bár szerinte ő kifejezetten sokat segített nekem, ahol csak tudott, és nem olyan rossz ahogy beállítom.


Mikor azt írja, hogy az apja nála van, már fel tudnék robbanni.

Meg azzal is érvelt, hogy most ebben a koronavírusos helyzetben, mikor úgyse mennék hozzá meg úgyse költöznénk, azt hitte akkor nekem mindegy mi van.


Én nem mással akarok összeköltözni, hanem vele.

Mégcsak nem is az zavar, hogy most rögtön nem tudunk hanem hogy azt se tudja biztosan mondani, hogy 1-2 év múlva mi lesz. Én mindig tűrök és időről-időre van ebből egy veszekedés.

Meg, én már előre szeretnék gondolkodni, ő meg mindig az állását félti, elvileg most utalgattak neki rá, hogy örüljön ha megmarad az állása, neki meg a kollégáinak.

Nem akar nekem ígérgetni, inkább mond bizonytalant, engem meg épp ez idegesít, a bizonytalanság.


Mondtam neki, hogy azért ha szeretek valakit, akkor nem olyan könnyű lecserélni valakire. Nekem nem az kell, hogy bármilyen pasival összeköltözzek, hanem ő kell.

3 év után normális igényeim vannak vagy én vagyok sietős? Hagyjam el, ha amúgy meg pont ilyen pasit szeretnék? Mivel bizonytalankodik. Vagy inkább maradjak vele akkor is ha zavar a bizonytalanság?


Már az is szóba jött, hogy elmehetnék hozzá több időre, úgymond kipróbálni az együttélést, hogy mennyire működne és szerinte jól kiderülne, mennyire működik.


2020. ápr. 2. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szakítanék. Ha ennyire nem akar osszekoltozni akkor ez van. Eléggé úgy tűnik, hogy kifogásokat keres. Nem tudom mit dolgozik de abban is probalhatna fejlodni, vagy ha rossz a fizu masik helyet keresni (nyilvan nem most a virus helyzet kellos kozepen, hanem korabban). Meg nem tudom, nem esik rosszul hogy ennyire bizonytalan? "Nem tudja mi lesz fel ev mulva" hat igy jovot alapozni valakire eleg necces.

Hany evesek vagytok amugy?

2020. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyetemen adjunktus. En 23, ő 40.
2020. ápr. 2. 14:20
 3/15 A kérdező kommentje:

Három éve vagyunk együtt. Segít sok mindenben, átvészeltünk együtt nehéz időszakokat... mindig önti belém a lelket ha édesapám miatt aggódok. Sok mindenben megváltozott az élete miattam. Mielőtt megismertem, akkor könyvmoly otthonülős volt. Mióta együtt vagyunk, elment velem nyaralni, mindig mentünk valahova. Olyan dolgok is elkezdték erdekelni ami korabban nem. Még főzött is nekem, pedig nem érdekli a téma. Mikor volt egy műtétem és segítség kellett utána, számíthattam ra.

Bemutatott a szüleinek is már rég.


Ha nem lenne probléma az összeköltözés, nem is gondolkodnék szakításon.

2020. ápr. 2. 14:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha még itt tart, akkor egy lúzer. Szerintem lépj tovább, ne pazarold rá a drága idődet.
2020. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Neked azt kell megfontolnod, hogy kb 28 éves korodig tudod bármelyik pasit felszedni, amennyiben nem vagy elhízva.

Ha 28 éves korod után szakítasz, akkor utána már csak egyre nagyobb megalkuvások árán tudsz majd normális pasit felszedni.

2020. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz lenne elengednem mert tudom hogy nagyon nehezen találnék valakit aki annyira elfogad, támogat, mint ő. És aki ennyi mindent megtenne értem. Sok minden volt, csak nem részleteztem. Meg szeretem is. Viszont képtelen lennék csak barátja lenni.
2020. ápr. 2. 14:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen szakítani. De mondd ezt meg neki, hogy ez neked kevés.

Az azért megfontolandó, hogy próbaképpen költözz hozzá.

2020. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Próbaképpen hozzáköltözni azért nem akarok, mert 3 napig minden héten nála van valaki. Főleg az apja, ritkábban az anyja. Mivel az ő házuk is, amelyikben a barátom lakik meg mert ha mennek valahova, sokszor nem akarják egy nap alatt megjárni, például orvoshoz vagy nagymamához vagy valami és ott van az apja három napot.

Éppen megoldható, hogy ne egy emeleten legyünk de hosszú távon nekem úgyse tetszene ez a megoldás. Meg ha összeköltözésen lenne a sor, akkor én nem oda akarnék költözni, ahol ő van, mert kiszolgáltatva érezném magam, hogy az ő háza meg a szüleié és nem az enyém. Meg most a koronavírus idején nem is próbálnám ki.

A hely sem tetszik, ahol lakik, mert minden messze van onnan. Neki is közelebb lenne például a munkahelye meg más is ha ő költözne valahova.

2020. ápr. 2. 15:17
 9/15 A kérdező kommentje:
Bár ez a próbaköltözés, ez még tényleg belefér de akkor csak olyan célból, hogy lássuk, hogy működik huzamosabb ideig együtt. Szóval nem azért, hogy mindenképp abba a házba.
2020. ápr. 2. 15:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi a jó francot csinàlt eddig, hogy semmije nincs???

Ezen elgondolkodnék, hogy mennyire lehet rá alapozni...

A leírásodból azt hittem, hogy max 25 éves.

40 évesen tragikus ez az állapot, és a hozzáállás is.

2020. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!