Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lehet valami komoly problém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lehet valami komoly probléma, vagy nem kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Csak értelmes válaszokat írjatok, kérlek! Vagdostam magam, kb 2 hete hagytam abba, de minden nap eszembe jut, hogy meg kéne vágnom magam. Mindig azt érzem, hogy senkit sem érdeklek, és nem igazán szeret a családom. Pár hónapja minden nap olyan gondolataim voltak, hogy mi lenne, ha kiugranek egy kocsi elé. A mai napig, ha átmegyek az úton, az jut eszembe, hogy simán csak ott kéne maradnom, hogy elusson valami. Azt szeretném, hogy történjen velem valami komoly "baleset" vagy bármi, és figyeljenek végre rám a családtagjaim. Egy ismerősöm tanácsára olvastam a bipoláris zavarrol, és vannak tünetek, amik megegyeznek az én tuneteimmel. Nem akarom magam diagnosztizálni, csak leírom a tüneteket. Vannak olyan időszakok az életembe, amikor egész nap csak feküdnek, nincs kedvem semmihez, máskor meg boldogan kelek és úgy érzem, hogy én vagyok a legboldogabb ember a világon. Mindig hanyagolom a teendőimet, pl. most sem adtam még le a házimat, aminek ma van a határideje. Volt, hogy egész nap alig ettem, és nem volt kedvem enni, inni sem. Olyan is volt, hogy eléggé leittam magam, pedig fiatal vagyok. Van, hogy nem akarom hogy hozzám szóljanak, és ha hozzám is szólnak, nem igazán van kedvem válaszolni nekik. Néha csak színes ruhákat hordanek, és van, hogy hónapokig csak feketébe járok. Ha sok pénz van nálam, akár egy fél óra alatt elkoltom az egészet, felesleges cuccokra, és aztán megbanom, hogy ilyeneket vettem. Képes vagyok olyan gyorsan beszélni, hogy senki sem érti meg, és van, amikor teljesen nyugodtan felelek nekik. Hangokat hallok a fejembe, és néha homályos alakokat látok. Tavaly november körül az volt a fejembe, hogy milyen lenne, ha megölnék valakit. Magamba megterveztem, hogy végzek a húgommal, pedig amúgy imádom őt. Volt, hogy azon gondolkoztam, hogy végezhetnék az előttem sétáló idős nénivel. Jaj, és az lemaradt, hogy utálom magam, csúnyanak látom magam, idegesítőnek és köcsög bunkónak tartom magam.


Bocsi hogy ilyen hosszú lett, remélem valaki azért tud segíteni.❤



2020. ápr. 8. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Írj, ha beszélgetni szeretnél. Hány éves vagy?
2020. ápr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Ismerem az érzést, szóval átérzem a dolgot. Írni nem fogok, mert sajnos nem én vagyok az, aki ebben segíteni tud, én csak átalakítottam a problémám egy másikká, de ez nem valami minőségi ugrás.
2020. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Rossz kategória?


De miért nem mész pszichiátriára? Csak lehetőleg ne így egybe zúdítsd rájuk az egészet, mert akkor tuti elzárnak. Csak szépen lassan adagolva.

2020. ápr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez, itt nem tudnak érdemben segíteni...
2020. ápr. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk szakemberek, fordulj kérlek pszichiáterhez! Most biztos online tanácaadást is szívesen nyújtanának!
2020. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél írj :)
2020. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam ide írni, de jobb ha mégis...


Az ilyet felejtsd el hogy vonat meg kovsi elé ugrasz... Más ember életét is tönkrevágod vele. Ha elütnék egy embert, saját hibámon kívül is, akkor is életem végéig kísértene ha meghalt.


Köszi...

2020. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is szakember!Addig próbálj nyugodt maradni és visszagondolni,miért alakult ez ki nálad.Nem foglalkoztak veled a szüleid,párkapcsolat stb.

Próbálj olyan hobbyt találni:sport,írás valami ami lefoglal és ki tudod mutatni,hogy Te miben vagy jó.

Legfőképpen kezd el szeretni magad,mert mindenki egy egyéniség.Értékes vagy ne okozz kárt magadban és magad körül.

2020. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.

Lemaradt a végéről hogy 14L

Az a helyzet, hogy voltam pszichologusnal, több alkalommal. Viszont ő ennek a felét se tudta, mert nem bíztam meg benne, mivel elmondta a szüleimnek azt, amit kértem, hogy ne mondjon el :-P

Szóval, a lényeg, hogy a pszichológus azt mondta, hogy ez csak ilyen kamaszkori akármi, hogy ez normális, így hát a szüleim azt hiszik, minden oké velem, és nem vinnének el mégegyszer, főleg, hogy az apám állandóan azt mondta, hogy drága.


Kedves utolsó válaszoló!

Hobbim van, írok és edzek is, de sajnos nem igazán segít ezeken a problémákon. És igen, a szüleim nem igazán foglalkoztak velem, apám abba van, hogy kb annyi a gyereknevelés, hogy ha rossz a gyerek, akkor megütöd, meg hogy veszel neki kaját, van tető a feje fölött, és ilyen alapszuksegletek. Nem azt mondom, hogy amit kérek, rögtön meg is kapom, de van telefonom, tabletem, lesz kutyám, van mit ennem, innom, van szobám, ágyam, stb. Nem értik meg, hogy ezeknek a fele is elég lenne, ha szeretnének, vagy kimutatnák, hogy szeretnek.

2020. ápr. 8. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!