Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Mennyire igaz rátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Mennyire igaz rátok, hogy főleg azért szeretnétek gyereket, mert szeretnétek megfelelni a társadalmi elvárásoknak + mivel (több) barátnőtöknek is van?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 23. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem igaz! Én 27 évesen irtózom a gyerek gondolatától! Igaz, párom sincs! De ha bennem nem érett meg a gondolat, hogy vágyok egy babára, akkor nekem mondhat bárki bármit akkor sem kéne! Hatalmas nagy felelősség egy gyerek, nagyon át kell gondolni! + olyan keveset keresek, hogy még magamat sem tudom eltartani!
2020. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%

Rám semennyire. Rühellem a gyerekeket, mi spec szombaton nem járunk bevásárolni, Ikeába, ilyesmi, ahova ilynekor mennek a családok. Nyaralni is főszezonon kívül, agy gyerekmentes kampányú helyekre megyünk.

És nem vagyok karrierista, nem volt traumám, csupán nekem a fülem ba**a a gyereksírás, meg nagyon egyszerűen, nem jön az inger, hogy gyereket akarok. Szerencsére a férjem is ilyen.

2020. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha a világon mindenkinek lenne gyereke akkor se vállalnám be... Senki nem tud olyat mondani vagy tenni ami miatt ez megváltozna.

De sajnos az ismerettségi körömben sok emberről tudok akik hasonló szar motivációk miatt akarták csóri gyereket. :/

Én inkább azt látom, hogy ha az élet más területein nem tudják elérni azokat a sikereket amikről álmodtak, nem kapnak elismerést akkor jön kompenzációként a gyerek. Pár évig minden róluk szól, lehet mutogatni, be lehet zsebelni a vállveregetéseket, hogy igen, elértél valamit.

De ugyan ilyen jellemző a szülőknek való bizonygatás is. Aki mérgező, vagy egyszerűen csak szar szülőkkel nőtt fel valahogy mindig miatta vállalja a gyereket, hogy na majd ő megmutatja a szar szülőnek, hogy ő bizony sokkal jobban neveli a gyerekét. Aztán persze nem így lesz, ki gondolta volna...

2020. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Akkor én a másik oldalt erősíteném egy kicsit, azokét akik szeretnének gyereket. Már gyerekkorom óta várom kb, hogy babázzak. :D

Az hogy a társadalmi elvárások miatt? Szerintem nem, mert nem is tudtam mi az akkoriban. Az meg, h a barátnőim miatt akarnék-e azt se mondanám, mert nem nekik szülöm, DE nekem például olyan gondjaim vannak, hogy nagyon sok barátnőm férjhez ment, terhes, babázik stb. és igenis az orrom alá dörgölik, hogy: -na és nálatok mikor lesz lagzi? mikor lesztek 3-an?


ez nekem nagyon- nagyon zavaró és frusztrálttá tesz sajnos :(


25N

2020. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Majd, ha elfojthatatlan vágyat érzek és készen állok a gyerekvállalásra, akkor lesz, ha nem, nem. Mivel úgyis magamnak szülöm, nem befolyásol, hogy más mit csinál.
2020. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Én csak olyanokat ismerek, akik vagy nem vállalnak gyereket, mert nem akarnak, vagy azért vállalnak gyereket, mert erre vágynak. Normális ismerőseim vannak, akik nem törődnek azzal, hogy mit várna tőlük a társadalom vagy hogy mások hogyan élnek.
2020. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem akikre ez igaz, hogy a társadalmi elvárások (társadalmi, pontosabban rokoni, szülői NYOMÁS) miatt vállalnak gyereket, azok ennek nincsenek tudatában, vagy nem vallják be, mert ha tudatában lennének, akkor fellázadnának.
2020. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez ott bukott, hogy nem akarok gyereket. De ha akarnék is, nem hiszem, hogy valaha meg akartam felelni az elvárásoknak. Olyan mértékben megszóltak minden hobbim és munkám miatt, mert "aZ nEm NőNeK vAló", hogy már elég vastag a bőr a pofámon, hogy ki akar egy rinyáló, tőgyszopó rakás gondot a nyakamba varrni.
2020. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
*hogy ne érdekeljen, hogy ki akar
2020. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire. Utálom a gyerekeket és pont nem érdekel kinek miért van.
2020. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!