Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a házasság, gyerek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házasság, gyerek nem boldogság, akkor mégis miért csinálják annyian?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom azt hogy a boldogság saját magunktól függ. De aki egyedül van, azt senki nem öleli át sem, illetve megerősítést sem kap arról hogy jó-e. Amikor nekem ez a dolgok nincsenek jelen az életemben, mindig irigykedek, hogy másokat persze szeretnek, és főleg akiknek gyerekük is van, őket már sose fogják ott hagyni sem.
2020. máj. 4. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Sokan szülői nyomásra, sokan pénzért, mások mert érzelmileg csicskák, és kell "valaki" melléjük.


Az okos nő szerető lesz. Az okos férfi meg nem nősül.


Sosem tudtam sajnálni azt, aki válás után hajléktalan lett, vagy nőként veri a férje.

2020. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mivel kár egy gyerek. Különben terveznék és nem hagynák becsúszni. Vagy nem erőltetnék akkor is, ha nyilvánvaló, hogy nem alkalmas abba az életbe. De megteszik. És csalódnak. Pont, mint a 20 éves futamidejű hitelben...
2020. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

A csalàd és a gyerek boldogsàg, ez èlet értelme.

Sajnálom azt aki annyira szegényes lelkileg hogy ezt nem érti.

2020. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

3.-nak.


[link]

2020. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Amikor Olaszországban voltam babysitter és elvitt a család egy eseményre, akkor ott sajnálkoztam, hogy ohh itt mindenki házas és gyerekes kivéve én. A host anyukám csak annyit mondott: és szerinted boldogok is?? Ekkor megvilágosodtam, hogy ez a kettő nem jár kéz a kézben.

Amúgy szerintem sokan családi vagy társadalmi nyomásból élnek így. A gyerek pedig vagy becsúszott vagy unatkoztak és ez egy jó programnak tűnt...

2020. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

"másokat persze szeretnek, és főleg akiknek gyerekük is van, őket már sose fogják ott hagyni sem." :'DDDDD

Te se sokat tudsz a világról mi?

Nézd, az emberek nagy része nem azért vállal gyereket mert szeretne. Sokan azért mert úgy érzik másban szart se értek el, nem tudtak semmit letenni az asztalra a gyerek meg egy remek mód néhány vállveregetést bezsebelni.

Sokan azért vállalják be mert a kapcsolatuk szart sem ér, így akarják megmenteni a kapcsolatot, magukhoz láncolni a párjukat. Persze ez sosem működik és a szar kapcsolatból még szarabb lesz, a gyerek csak rátesz egy lapáttal.

Sokan azért mert birkák, azt látják, hogy már a szomszéd Katinak is van, hát akkor nekem is kell.

Sokan szülői vagy társadalmi nyomásra szülnek, vagy mert sose jártak civilizált társaságban ahol nem ész nélkül szaporodnak. A rossz minta miatt rengetegen vállalnak még most is a nagy semmire, egy nagy nulla kapcsolatba gyereket. Sokan azért akarják a gyereket (illetve nem is a gyereket konkrétan) mert rossz szülőkkel nőttek fel és na majd ők megmutatják, hogy ők sooookkal jobb szülők lesznek... Hogyne.

Ugyan ez a házasság is. A gyengébb, birkább embereknek tök mindegy kivel csak lagzi legyen. Ugyan úgy meg lehet kapni az elismerést, hogy eezz igen elértél valamit. Ugyan úgy használják egy halva született "kapcsolat" megmentésére, persze ez se fog soha sikerülni. Rengeteg a naív nő aki elhiszi, hogy aki elveszi az szereti is vagy elköteleződött. Hiába csalja a pali fűvel-fával ha villant egy gyűrűt az máris tökéletes bizonyíték őszinte szerelmére. Szerinted miért pattognak most a vírus alatt is ennyien, hogy de márpedig nekik MOST kell esküdni? Pontosan azért mert baromi bizonytalanok, ők is tudják, hogy a kapcsolat egy fos, tudják, hogy fél év múlva együtt se lesznek már és akkor nem lehet fürödni a dicsőségben, hogy valaki elvette őket/hozzájuk ment.

Na szóval attól, hogy valaki felcsinál vagy elvesz közel sem biztos, hogy szeret vagy a kapcsolat nem egy rakás hulladék. Csak szét kell nézni kicsit a világban. A jó kapcsolatokban a házasság meg a gyerek is századrendű mert ezek nélkül is biztosak magukban és egymásban.

2020. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Jelent boldogsagot mindketto. De nem a csak ennyi.. ennel sokkal tobb.
2020. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Sokan csak azért vállalnak gyereket mert bennük van az ösztön vagy mert úgy érzik ez a dolguk, pedig fogalmuk sincs róla mivel jár ez és hogy hogyan kell csinálni. Aki család centrikus annak jó eséllyel örömet fog okozni a gyerek de sokan rájönnek hogy nem olyan varázslatos az mint a filmekben. A házassággal ugyan ez van. Nagyon sokan 2-3 év együtt lét után házasodnak ami nagyon korai, aztán mivel hogy nem tapasztaltak meg eleget egymásból házasság előtt ezért persze hogy sok házasság boldogtalan lesz és jön a válás.


A boldogság mindenkinek mást jelent egyébkánt, lehet hogy valakinek pont a család a fontos, lehet hogy valakinek a karrier és van akinek pedig a hobbija a fontos és az okot neki boldogságot ha ezekkel foglalkozhat.

2020. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Aki így gondolkodik az jó hogy nem szaporodik. Nekik tènyleg nem szabad gyereket vállalni.
2020. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Pont az a baj hogy többségében olyanok saporodnak akiknek nem kellene
2020. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!