Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Leélni egy életet kapcsolatokk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leélni egy életet kapcsolatokkal, házassággal, de szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

Mindenki képes szerelemre?

Mindenki megkapja az élettől?

Ha nem találja meg valaki a szerelmet, attól még lehet jó a kapcsolata, házassága?

Ki lehet bírni az életet szerelem nélkül?



2019. okt. 13. 01:41
 1/8 Rockarc ***** válasza:
77%

Biztos, hogy a GYK-s "szakertoktol" varsz ezekre magyarazatot? Vagy letezik erre egyetlen objektiv valasz? Elsore azt mondanam, hogy olyat csinalj, ami jo, es olyat ne, ami nem jo. Ha neked a parkapcsolat nem okoz oromot, akkor mashol kell keresned a boldogsagod.


43F

2019. okt. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
A szerelemre mindenki képes, és nem az élettől kapjuk. Fontos tudni a szerelemről/szeretetről hogy ami a másikat szereti az önmagát szereti. Ha nem szereted önmagad, mást sem fogsz tudni, maximum támaszkodni. Ha elmúlt a szerelem, ha már nem vagy boldog, annak okai vannak, ha lehetséges, érdemes lépni és nem áldozatként, önsajnálva leélni az életünket :/
2019. okt. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eddig lényegében minden kapcsolatom, amolyan barátság extrákkal viszony volt. Semmi lángoló szerelem, nagy érzelmek, csupán jól elvoltunk együtt. Egy-két hónap, néhány év. Második házasságomban élek (még), de évek óta már csak egymás mellett élünk, nem együtt. Van két gyermekünk, már kamaszok, értik, mi van köztünk. Régen talán ők tartottak minket össze. Nejem totál elhidegült tőlem, de mást sem keres (nem tudok róla, szerinte nincs rá igénye).

Mindig kifogom az ilyen nőket, akik a társadalmi normák miatt keresnek partnert, de nincs komoly érzelem. Nekem volt rá, lenne rá igényem, de nem adta meg a sors.

Őrlődöm, ha eddig nem sikerült szerelmesnek lenni, érdemes egyáltalán elválnunk és próbálkozni? A végén talán egyedül maradunk mindketten... Jobb megszokásból együtt maradni, vagy érdemes kockáztatni és reménykedni?

50F

2019. okt. 13. 02:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Nehéz, bonyolult téma! Érdemi választ itt nem fogsz kapni.

Ha csupán szeretnéd kibeszélni magadból, arra jó ez az oldal is.

Én az elmúló szerelmeket élem át. Fellángolás, tűz, szenvedély, majd néma csend. Sokszor jobb lenne egy "barátság extrákkal", hiszen ott van mire építeni.

A család miatt nem szabad elkapkodnotok, próbáljátok megbeszélni a problémákat, akár segítséget kérni szakembertől. Utóbbi sokat segíthet, ha nem tudjátok megbeszélni, ha önmagatok sem értitek a gondokat!

Még egy hülye megjegyzés. Ha nem jött eddig közbe egy harmadik, akiért szakítanál, akibe szerelmes lennél, akkor miben reménykedsz? A szerelemhez, a vonzódáshoz nem feltétlenül kell facérnak lenni.

Azon nem gondolkodtál, talán mégis benned van a hiba? Több partner után sem éreztél még kis szerelmet sem?

2019. okt. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is egy életet, de hosszú éveket évtizedet voltam házas úgy, hogy az ismerkedésünk első percétől tudtam, hogy soha nem leszek szerelmes a páromba. Ettől függetlenül jól megvoltunk, egyikünk sem keresett soha mást, család lettünk.

De mit tehettem volna? Azóta is egyedül lennék ha nem mentem volna bele, vagy reménytelenül szerelmes lennék évekig egy idiótába, akivel egy szimpla bevásárlást sem lehet megejteni, mert alkalmatlan rá.

És nagyon fontos hogy a hétköznapokban együtt tudjunk működni.


Teljesen megértem azt aki az ilyen utat választja, aztán az idő majd meghozza hogy mi fog velük történni.

2019. okt. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bármi jobb, mint egy hideg házasság. 50 évesen még nem vagy öreg, keresgélj!
2019. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek az én megfigyeléseim, nem biztos, hogy az abszolut igazságot tükrözi. :)


-Mindenki képes szerelemre?

Nem, nem mindenki. Ezt onnan tudom, hogy ismertem olyan embert nem egyet, aki saját bevallása szerint sosem volt az.


-Mindenki megkapja az élettől?

Nem. Az élet nem erről szól, mint általában, sajnos nem kapunk meg mindent amit szeretnénk, kivéve a szerencséseket. Sajna a sok romantikus film azt sugalmazza, hogy elég ha nyitottak vagyunk rá, megtörténik. Pedig legtöbbször pont akkor leszünk szerelmesek amikor egyáltalán nem számítunk rá, vagy nem vágyunk rá mégis magával ránt.


-Ha nem találja meg valaki a szerelmet, attól még lehet jó a kapcsolata, házassága?

Hogyne, ettől lehet egy szeretetteljes bensőséges hosszútávú viszonya a másikkal. Mások viszont el sem tudják képzelni a párkapcsolatot szerelem nélkül. Nem vagyunk egyformák. A kölcsönös szerelem egy ragasztó szer, de nem elég mindenre. Ott vannak a jellemhibák, a függőségek, megannyi tényező és körülmény ami kihat a kapcsolatra. Mellesleg az eget rengető lángoló szerelmek sokszor olyan gyorsan hunynak ki, mint ahogy jöttek, ráadásul az sem biztos, hogy együttélésre alkalmasak a szerelmesek, hiába a magával ragadó vágy és érzelem.


-Ki lehet bírni az életet szerelem nélkül?

Ki lehet. Sőt.. :) Talán nem boldogít a tudat, de legtöbbször az egyén csak egyedül éli meg ezt a "csodát", mert ha nincs viszonozva csak szenvedést ad, örömöt nem.


Ha ennyi idő alatt nem voltál még csak plátóian sem szerelmes az életben, már nem biztos fogsz. De ez önmagában nem katasztrófa. A szerelemm spontán alakul ki, nem tudatosan döntünk úgy, hogy azok leszünk, szóval nem sokat tehetsz mint elfogadod.

A feleségeddel viszont ideje elbeszélgetnetek komolyan és őszintén, nem vagytok még annyira idősek, lehet hogy ő is hasonlóan van ezzel az egésszel, mint te csak nem meri mondani, nem akar megbántani téged. Beszéljétek meg, hogyan lenne mindkettőtöknek a legjobb.

2019. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyomj be valami amfetaminos kábszit, annak olyasmi hatása van, mint a szerelemnek. Jó szórakozást hozzá! 🤦


Nagyonis lehet élni nélküle, hidd el. Kicsit túl van értékelve ez a szerelem dolog...

2019. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!