Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le az amiatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le az amiatt érzett frusztrációmat, hogy a párom sokkal jobban keres, mint én?

Figyelt kérdés

A sokkal jobban keres azt jelenti, hogy kb 5x többet, de én meg sem merem kérdezni, hogy mennyi az annyi. Kb 5 hónapja vagyunk együtt, de most mertem rakeresni, hogy az ő szakmájában mennyit keres valaki havonta. Ami a legrosszabb esetben is 400.000 Ft egy kezdőnel, de ő már több, mint tíz éve dolgozik ebben a szakmában és váltson gondolkozik, mert máshol a dupláját kereshetne, mint a mostani cégnél, ami kezd csődbe menni. El sem tudom és akarom képzelni, hogy az mennyi lehet. Én soha nem fogok még a közelébe sem jutni ennek, mert hiába szép a szakmám és van presztízs értéke, de ebben az országban egyre inkább kezdik elsorvasztani ezt az ágazatot. Váltani nem akarok, mert nekem ez hivatás, hiszek benne és szeretem, nekem ez az identitásom része. Amúgy nem egy szegény családból jövök, persze gazdagok sem vagyunk, de nem is nelkuloztunk soha.


Ő ezt nem érezteti velem, de nekem mégis gombóc van a torkomban, ha ez eszembe jut. Azt érzem, hogy kompenzalnom kell. És zavarnak azok a megjegyzések, amiket környezetem tesz néha. Pl.: hogy jó pasit fogtam ki, meg tartsam meg, nehogy elszurjam. Állandóan azt emelik ki, hogy milyen autója van, meg hogy saját lakása stb. Pedig szerintem nem ezek a fontos "tulakdonsagai". Engem nem ezzel fogott meg. Ha bunkó, paraszt, unintelligens, sivár lelkivilagu, tiszteletlen s*ggfej lenne, nekem akkor sem kellene, ha kacsalabon forgó kastélya lenne. Én még azt sem tudtam, hogy milyen autónak számít az, ami neki van, csak az tűnt fel, hogy szép a színe, meg kényelmes és, hogy fogalmam sem volt először, hogy mi az a kis képernyő a műszerfalon, ami pittyegett. (Később megtudtam, hogy az a tolatoradar.😅)

Más is érezte már ilyen okok miatt kényelmetlenül magát?


2020. máj. 28. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Te is dolgozol ugyanúgy és nem tart el téged. Akkor meg most emiatt felesleges hisztizni o is sejti hogy o tobbet keres es ? Nincs ebbe semmi
2020. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Kár ezen görcsölni. Együtt haladtok előre. Én is kb 6 szor annyit keresek éves szinten mint a feleségem. De amink van azt együtt értük el. Nincs ilyen hogy én vagy te. Mi. Őt sosem zavarta. Örül a sikereinknek.
2020. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Nah megint egy irigy... Nálam válás lett a vége, mert a volt asszonyka próbálta összetörni az önbizalmam, meg lelkileg lezúzni h ne tudjak dolgozni. Itt is 8-10x-es fizetésbeli különbség volt. Alá volt téve minden, amit meg keresett azt meg mind magára költötte. Túl sokat kerestem hozzá képest, azt ő is olyan buta volt mint te. Eleinte csak zavarta, majd akadályozta is. Ha nem keres majd ennyit a párod, akkor te fogod a kiesett pénzt megoldani. Jó lesz az? Nekem már jó, mert elváltam a hozzád hasonlótól, neki meg maradt a mamahotel jövőkép nélkül, egy igazi 30éves nőnek az álma ez.
2020. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem irigység meg sem fordult a fejemben. Ne hasonlít légy szíves az exedhez. Én előbb lépek le magamat ismerve, minthogy belemenjek egy hazassagba, ahol eleve nem tudok tullepni a komplexusaimon. Ja és 19 éves korom óta külön élek a csaladomtol, most is önálló életem van a fővárosban, szóval a mamahotel off. Akkor sem költöznek újra vissza, ha a másik opció a híd alatt lenne.
2020. máj. 28. 14:59
 5/13 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Helyes, de akkor ne irigykedj rá, mert vagy egycsónakban eveztek, vagy egymás ellen. Ezt neked kell eldöntened.
2020. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy így gondolkodsz Kérdező, pedig mázlista vagy.

Egy percig se sajnáld, hogy ilyen ember van melletted. Nem is tart el,akkor meg mi a bajod? Mások véleményére ne adj..


Lépj ki az áldozat szerepből. Azt hiszed Te kevesebb vagy? Semmivel sem.

2020. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Valóban eltartom magamat és most is önálló vagyok, csak mi lesz, ha később közös házat veszünk? Mert mindketten kertes házat szeretnénk, viszont azt nem fogjuk tudni fele-fele arányban kifizetni, vagyis nekem nincs ekkora tőkém. Szóval akkor az inkább az övé lesz, én meg félig vendég leszek ott. Talán az nem is zavarna, ha ugyanígy többet keresne, csak a ház felére valót össze tudnám valahogy kaparni.
2020. máj. 28. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Ne zavarjon, hogy a férfi keres többet. Persze a megjegyzések zavaróak, engem is zavarnának. Ezt hozd fel neki ha szeretnéd,hogy te nem emiatt vagy vele, értse meg és mondd el neki, hogy te is dolgozó nő vagy, megteremted magadnak amit kell. Nem vagy kevesebb, egyszerűen csak más szakma, gondolom fiatalabb is vagy. Örüljön inkább a pali, hogy neki ilyen jó lehetőségei vannak.

Az én párom is megjegyezte a kapcsolatunk elején, hogy az exe tudta, hogy ő milyen jó parti, mert vezető egy külföldi multi gyárában, a csaj pedig ott volt operátor. Ő is váltani akar, mert az új helyet nettó 1,2 mlliót is kaphatna akár. Persze, ez jó hír, én is örülnék neki mert amúgy egy jószívű, nagyvonalú pasi és az ő lelkét is helyretenné, hogy a szaktudásához méltó fizut kapna. De mondtam neki, hogy ez engem amúgy nem érdekel, mert nekem is jogi diplomám van, így pár éven belül, ha minden jól megy, nekem sem lesznek problémáim, plusz elég stabil család és vagyon áll a hátam mögött, lehet jobb ha nem is adjuk össze kinek van több... ;)

Szóval inkább a megjegyzésekkel álljon le, te pedig használd ki a helyzetet ha tudod. ;)

2020. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, látom, hogy nem a pasi, hanem a környezet tesz megjegyzéseket.

Na azokkal ne foglalkozz, irigyek. :) Ez csak a kettőtök dolga, hogy ki milyen helyzetben van, abból ki hogyan részesül.

2020. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha neked a tolatoradar mar luxusnak szamit, akkor el tudom kepzelni, hogy erosen tulbecsulod azt, hogy mennyit keres a parod, mar bocs. Szoval emiatt ne legyen gomboc a torkodban, valoszinuleg kicsivel jobban keres, mint az atlag, az, hogy egy szakmaban 400 ezer a kezdofizetes, nem azt jelenti, hogy aki 10 eve benne dolgozik, az duplaennyit keresne, lol, talan keres 450 korul, jobb esetben kicsivel tobbet.
2020. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!