Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerős valakinek ez az érzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerős valakinek ez az érzés?

Figyelt kérdés

Voltatok már úgy, hogy egy vagy több csalódás hatására egy addig alapvetően érzelmes beállítottságú tulajdonság mellé spontán "megszületik" egy végsőkig rasionális én is benned?

Ez majdnem olyan mint a skizofrénia, annyi különbséggel, hogy mindkét állapot tudatos kontroll alatt van. Régen eléggé romantikus alkat voltam vagy ahogy mondják, elég erős (volt?) a femini énem. Ritkán volt kapcsolatom, s soha nem én léptem le. Sajnos szerelmes még sohasem voltam, ha kérdeznék mi a szerelem, csak biológiai értelemben tudnám meghatározni, és ez nagyon rossz. Most talán négy vagy öt éve nincs párkapcsolatom, bár szeretnék. De egyre többen mondják hogy a végsőkig racionalizálok, mindenben a logikai összefüggéseket keresem (és legtöbbször [sajnos?] meg is találom). De nekem eddig ez nem tűnt fel. Na szóval ez az élet így nagyon szar. Úgy érzem magam mint egy gép, ami nem tud meghatódni, ami furcsállja annak a viselkedését aki szerelmes, stb.Van valami esély ebből a körből kilépni, és pl. a két viselkedési formát egy egészséges eggyé összeolvasztani? Sok lánnyal szoktam beszélgetni, sőt sok fiú is azt állítja, mijen jól el lehet velem dumálni, de mindenki csak azért jön legtöbbször hogy választ találjanak a kérdéseikre, mivel tudják hogy reflexxerűen az ok-okozati összefüggéseket keresem, és látom meg egy -számukra- érzelmi zűrzavarban. Bocs ha hosszú volt, de elegem van abból hogy két én viaskodik egymással bennem állandóan, hogy kié legyen a vezető szerep. Unom már ezt a droid életet, szeretnék kapcsolatot családot, stb, csak emiatt a hülye logikai énem miatt ez sohasem jön össze, mert már a legelején megcáfol a szerelmi csalódások, meg válások arányára hivatkozva. Régen tudtam kockáztatni, és kapcsolatban lenni, de akkor még nem élt bennem ez a "gépagy". Megoldások?


2010. júl. 30. 19:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah, 33/F
2010. júl. 30. 19:03
 2/9 anonim ***** válasza:
nem semmi
2010. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
+ bocs a hibákért
2010. júl. 30. 19:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Én tisztellek Téged. Azonban bocs, hogy nem válaszolok, csak most túl gyöpös vagyok. =[ :D 16f
2010. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem voltam még szerelmes, és szerintem nincs is ilyen, de mindegy, most nem ez a fő probléma.

Szerintem, próbálj mindig úgy gondolkozni, hogy nem veszíthetek semmit, csak bátran, és minél többet próbálkozol annál több esélyed van, apró hibáktól pedig tekints el, gondolj bele, hogy neked is vannak hibáid, mindenkinek vannak. Jól jegyezd meg őket, és ne foglalkozz mással. Kit érdekelnek a szerelmi csalódások és válások aránya, hogy mások hogy élik az életüket. Te a tiedre koncentrálj! Csak bátran. Sok sikert!

2010. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ismerős az érzés, nagyon is! Valamilyen szinten gépagy vagyok én is.

Nekem nincs még túl sok tapasztalatom, de az a kevés eset is eléggé átformált engem ami ért. Ez szerintem egy "szellemi érés", sokminden kitisztul a fejedben, tudsz racionálisan dönteni és nem veszted el az eszed az érzelmeid miatt. És ez jó dolog szerintem, akkor ha tudod kezelni.

Hasonlítok rád, viszont abban eltérünk, hogy én keresem a szerelmet. Azért, mert arra az embernek szüksége van akárki akármit mond. Én a racionalitásomat arra használom, hogy próbálom vele kiszűrni a rosszat és megkeresni a jót! És biztos vagyok benne, hogyha az eszemet használom a párkeresésben, nagyobb eséllyel célba érek, és végre találok magamhoz illő társat.

Úgyhogy próbáld meg a "logikádat" úgy használni, hogy profitálj belőle.

Nem baj ha kielemzed párszor az életed, de ne ess a ló túloldalára.

Mióta szakítottam legutóbbi barátommal beleástam magam én is a párkapcsolat témakörébe és elkezdtem én is elemezgetni. De ez csak javamra vált, sokat tanultam belőle, örülök neki, hogy mostmár meglátom a buktatókat akárki kapcsolatában és az emberismeretem is sokat fejlődött. Szóval ne bánd, hogy racionális vagy, jobb, mintha egy szentimentális bolond lennél, aki álomvilágban él.

2010. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van előnye, én is azt hittem amíg át nem éltem. De az ember alapvetően érzelmi, és nem értelmi lénynek születik. Ez nem egészséges. Nem tudok egy jót nevetni vagy sírni (mondjuk ez utóbbit nem is baj); - mindenre úgy tekinek mintha kívülálló lennék. A legdurvább pedig az, hogy a húgom is megjegyezte már ezt vele kapcsolatban. Pedig a család az mindíg is szent volt a számomra.
2010. júl. 30. 20:07
 8/9 anonim válasza:
A racionális gondolkodás egy jó dolog, és elhiszem h jó vagy benne, de ne kavard ide!!!A párkeresésed során te nem racionálisan gondolkodsz, hanem félsz a bizonytalantól(leginkább a konkrét személytől), és közben a logikával takarózol.Ezt te is tudod, úgyh ne gyere ezzel a butasággal. Kérdezd inkább azt , mások hogyan győzik le a félelmüket ismerkedéskor.Már az önmagában no comment, h a válások jutnak eszedbe olyankor....
2010. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: ez számomra egy új megvilágítása a leírt helyzetnek. Nemhiába mondják, az ember önmagával szemben nem tud objektív lenni. Kipróbálom amit leírtál, remélem (-végre-) igazad lesz; (-annak tűnik)

Köszönöm a válaszokat.

2010. aug. 2. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!