Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Árt ezzel hosszútávon a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Árt ezzel hosszútávon a férjem a gyermekünknek?

Figyelt kérdés
Mikor terhes voltam a lányunkkal, akkor nem igazán tudtunk megállapodni abban, hogy mi legyen a neve. Ami neki tetszett név, az nekem nem és fordítva. Ott voltam 38 hetesen és fogalmunk sem volt mi lesz a kicsi neve. Végül eldöntöttem én, hogy legyen Alíz, erre nem mondta egyedül, hogy szó sem lehet róla, inkább semlegesen viszonyult hozzá. A gyermekünket azonban soha nem hívja a keresztnevén, hanem Panka, illetve Panni néven (nincs második neve a lányunknak), ami miatt félek, hogy a gyermekünknek gondja adódik ebből később akár a barátai, társai előtt, akár a bölcsödében/óvodában/iskolában (ha a férjem megy érte és nem a valódi nevén hívja és ezt hallja a pedagógus/mások is). Még kicsi, 1,5 éves csak, pár nap múlva kezdi a bölcsödét, azóta kattog az agyam ezen a kérdésen.
2020. jún. 10. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem.

A gyerekeimet több néven hívom, s nem okoz gondot.

2020. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjem mind a két lányunkat Cicának hívja. Csak ha fegyelmezi őket, akkor szólítja a nevükön. De nincs nekik semmi probléma belőle
2020. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám időnként szeretetből Marisnak szólított, pedig egész más a nevem. Ez még ilyen szinten nem okoz gondot, én becézésnek vettem.
2020. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Engem is a becenevemen hívtak, de nem voltak hülyék úgy hivatkozni rám nem bennfentes embereknek. Én sem voltam hülye, hogy ne tudtam volna hogy hívnak és ez csak becenév. Sosem volt gond. Nálatok sem lesz.
2020. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz ebből semmi baja, nekem is van ismerősöm, akit Lujzának becéz az apja, mindenki más az eredeti nevén hívja.
2020. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem a szüleim következetesen hülye libának vagy csak simán libának szólítottak, mégsem lettem identitászavaros. A szüleimmel mondjuk nem is tartom a kapcsolatot, de ez más kérdés. A gyerekek megtanulják különválasztani a (kedves és kevésbé kedves) becézést a valódi nevüktől, a társaik sem mindig hívják őket ugyanúgy. Nem lesz semmi baja.
2020. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hála az Égnek, hogy nem ismerlek.
2020. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem. A rokonságban van egy kislány, aki a családban egy teljesen értelmetlen halandzsa becenéven fut, az oviban pedig a rendes nevén. Meg van egy kamaszfiú, akit otthon a születése óta a második keresztnevén szólítanak (mert az első az apjáé, és meg akarták különböztetni, hogy tudják, mikor kihez beszélnek), az iskolában pedig az elsőn.

Mindketten tudják, mikor milyen névre kell hallgatni.

2020. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pár évtizeddel ezelőtt minden második fiúgyereket öcsinek becéztek,mégsem lett az egész generáció defektes.
2020. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!