Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy magánélet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az, hogy magánélet?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én tudtam rosszul, de nekem a magánélet az életem azon része, amit a hozzám legközelebb állókkal élek, nem azt, hogy minden, ami én vagyok és minden, amit a szoros barátaim és családom elől is eltitkolok.


Ezen az oldalon találkoztam először azzal, hogy ezt a kifejezést az emberek a párjukkal szemben is használják, mondván, hogy az én magánéletem ez vagy az és a páromnak semmi köze hozzá. Nekem ez annyira fura... Hogy nem lehet köze valakinek valamihez, akivel együtt tervezek, együtt kelek és fekszek, együtt élek?


Vagy ennyien élnek bizalmatlan, rossz kapcsolatban?


2020. jún. 29. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem sincsenek titkaim a parom elott. Az, hogy nem cserelunk minden este mobilt es nezzuk at, ki kivel mit beszelt aznap, az szerintem alap dolog, nincs koze ehhez. De nem fogalmaznek en sem ugy, hogy a maganeletem az a paromtol fuggetlen valami, attol meg, mert nem vagyunk egymas seggeben folyamatosan.
2020. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kapcsolatról van szó, én privát szférát érteném alatta.

Pl. nem tartozik a másikra, hogy mit beszélgetek a barátaimmal, meg ők sem örülnének neki nyilván, ha egy harmadik személy is olvasná a problémáikat.

Vagy pl. én szeretek egyedül szépítkezni, ez is egy dolog, ami szerintem nem tartozik a páromra, hogy hogyan szőrtelenítek meg bőrradírozok.


De ha olyanokat titkol valaki, hogy pl. kikkel találkozik, mit csinálnak, az tényleg furcsa.

2020. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkinél máshol van a határ a magánszféra és aközött, amit másokkal megoszt. Én nem tartom egészséges dolognak a teljes összeolvadást és ennek megfelelően nem is lennék együtt olyan emberrel, aki ezt igényli. Szerintem a legjobb párkapcsolatban is vannak dolgok, amihez a másik embernek egyszerűen nincs köze és amiknek semmilyen hatása nincs a közöttünk lévő kapcsolatnak. Ilyen például a barátokkal való beszélgetés, nekem 10 év után se jutna eszembe elolvasni, hogy egymás között mit beszélgetnek.
2020. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Rengeteg olyan dolog van egy kapcsolatban aminek semmi köze a közös élethez vagy közös célokhoz. Nagyon nagyon fontos egy egészséges kapcsolathoz, hogy mind a ketten megmaradjatok egyéneknek. Például nem sok "köze" van a páromnak a munkámhoz, a karrieremhez, ő nem tud érte dolgozni, nem tudja befolyásolni és nem is sok hatása van a kapcsolatra. Nem sok köze van a tanulmányaimhoz, nem tud helyettem tanulni vagy vizsgázni. És nem is miatta csinálom ezeket hanem a magam miatt, hogy a saját személyiségemet, saját életemet is fejlesszem. Ugyan ez a hobbi, ugyan ez a szüleim és barátaim dolgai. Ezeknek semmi köze magához a kapcsolathoz, ha a párom nem lenne ezek akkor is meglennének. Ha a párommal nem lennénk együtt akkor is ugyan úgy meglennének a céljaim amikért dolgozom.

Nem arról van szó, hogy ezeket titkolni kell vagy bármi. De semmiképpen nem szabad közösként kezelni és egymásra akaszkodni. Nem arról van szó, hogy a páromat elzavarom, hogy semmi köze hozzá. Ha érdekli kérdezzen, mesélek neki a napomról, ha kíváncsi bavatom. De ezen kívül nincs közösként kezelve egyik ilyen dolog sem, nem zavarjuk egymást ha a saját dolgát csinálja mert ezzel csak hátráltatjuk. A közös élet két külön egyén fejlődésével halad előre nem pedig egy közös, ráakaszkodós katyvasszal.

2020. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kifejezés nem pontos,illetve rosszul értelmezik.Inkább mondanám saját elfoglaltságnak,amit én ,csakis én csinálok,végzek.

Az pedig,hogy ki ,hogy végzi ezeket,a nagyon változatos,eltérő.

Én az utolsó válaszoló gondolataival tudok azonosulni.

Vannak dolgok,amik az én érdeklődési körömbe tartoznak.

Nem zárom ki belőle a társamat,nincs mit titkolnom.

Ha érdekli,akkor természetesen akár részt is vehet benne.De nem fog teljesen belemenni.Mivel pont azért lett valami sajátságosan csak rád vonatkozó dolog,tevékenység,mert őt nyilván kevésbé érdekli,vagy helyette más dolgok iránt érdeklődik,ami viszont lehet engem nem érdekel annyira.

Ez persze nem teljesen igaz.Hiszen ha vizsgázok,nyilván nem tanulhat helyettem.Viszont passzívan mégiscsak támogat.Meghallgat,segít nyomtatni pldául,elvégez helyettem más napi teendőket,hogy időt hagyjon tanulásra.

Vannak viszont olyanok,akik mereven elzárkóznak mindenféle kíváncsiskodó,aszisztáló kísérlett elől,és saját napokat neveznek ki maguknak,kizárva teljesen a másikat.

2020. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
A magánélet/magánszféra szavakkal szokták kerülni a felelőségvállalást, konfliktust vagy választást, ahogy eddig észrevettem.
2020. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
A példa kimaradt. "semmi közöd hozzá, hogy kivel, mikor és hova megyek, de ha úgy alakul, dubj már el minket kocsival".... volt is konkrét ilyenem. Odamentem kocsival, hogy közöljem a leányzóval, hogy bizony gyalogolni fog, mert amihez nincs közöm, annak a megoldásához sincs közöm.
2020. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!