Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben lépnétek vagy tűrnétek?

Figyelt kérdés
Élettársak vagyunk, én házam de felújítást ő csinálta és kb 400-500 ezret ő füzetet bele, én kb 1 milliót. Legtöbb bútor az övé, még akkor vette mikor nem ismertük egymást. Mióta együtt vagyunk is vettünk több nagyobb dolgot ezt vagy ő fizette vagy én. Egy gyerek van, nekem jelenleg nincs bevételem mert még gyesen vagyok őszig. Vagyis 40 ezret kapok gyes meg családit. Itt maradok saját házba de kb üres lesz. Fenyeget, hogy mindent fizessek ki ami a felújítással kapcsolatos, én mondtam neki, hogy x ideig nem kell gyerektartást fizetni és akkor nem egymásnak fizetgetünk. Félretett pénzem nincs, jelenleg semmi munkalehetőség sincs, kis faluban élünk. Már több mint fél éve se velem, se a gyerekünkkel nem foglalkozik, csak csavarog és már nem bírom ezt tovább, többször próbáltam már ezt megbeszélni vele sikertelenül. Tűrjek tovább vagy válasszam a nehezebb de nyugodtabb életét és majd apránként összeszedem magam? Ti mit tennétek? Szüleim tudnak anyagilag valamennyit segíteni.

#Párkapcsolat, szakítás, vagyon, vagyonmegosztás,
2020. júl. 10. 11:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*fizetett. Innen semmiképp nem akarunk elmenni mert már a kicsi is itt jár óvodába minden. Szülők másik településen élnek.
2020. júl. 10. 11:54
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigye amit akar, csak hagyjon téged és a gyereket békén. Ha kell én mindent odaadnék, nem nézném enyém-tiéd, csak legyen vége. Én ezt tettem annó-nem bántam meg, mondjuk nálunk nem volt gyerek, meg nem számíthattam senkire. Életem akkori legjobb döntésének bizonyult függetlenül attól, hogy a látszat veszteségnek mutatkozott, de a valóság pont az ellentétje lett.
2020. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyelj!
2020. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2+ Kösd ki neki-egyetlen egy dologhoz nem nyúlhat: a gyerek holmija (kiságy, játékok stb.)
2020. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Mikor anyámék váltak, akkor anya nem kicsinyeskedett, a lényeg az volt, hogy elköltözzünk a minden nap matarészeg, elviselhetetlen, nárcisztikus apámtól. Úgyh vett egy házat ugyanabban a faluban, hitelre, összepakolta a ruháinkat, beadta a válópert, és lelépett a 3 gyerekkel. Apa nem tudta teljesen kifizetni anya házrészét, maradt nála párszázezer, de anyát pont nem érdekelte, nem állt neki pereskedni, örült h megszabadult tőle. Ápolónőként dolgozott, szóval nem dúskáltunk a pénzben, de felnevelt minket tisztességesen, becsülettel. Azóta a hitelt is visszafizette. Ezerszer jobb lett volna egy szerető apa és anya mellett felnőni, de sajnos apa erre nem volt alkalmas, így a válás egy szükséges rossz volt. Jobb volt egyedül anyával, kicsit szűkös anyagi körülmények között, mint azt várni minden nap, hogy na a fater mennyire lesz seggrészeg, mikor a munka után hazakeveredik.
2020. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy perccel tovabb se turnem. A gyereknek is jobb lesz.
2020. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem megy el mert bevan ide jelentve úgyse tudok mit csinálni. Utána olvastam és valóban ilyenkor hiába szólnék rendőrségnek is. Most mit tegyek? Papámé a ház, másik fele meg apumé, ha meghal papám akkor lesz a nevemre iratva. Anno ugye aláirta papám, hogy ide lehet bejelentve.
2020. júl. 10. 21:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha apád és nagyapád nevén van a ház, ők ki is tudják rakatni, nem? Nem tudnak kérni kilakoltatást? Emellett párhuzamosan indítsd el a válópert is.
2020. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7 ügyvéd+bíróság. Mivel gondolom nem írtatok vagyonjogi szerződést, mert abban benne van, hogy ha te lakáselhagyásra kötelezed, akkor 2 hét áll rendelkezésre, hogy elhagyja a lakást. Így marad a bíróság. a zárcserét azért meglépném a helyedben.
2020. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
van olyan hogy kényszerkijelentés. önkormányzatnál igényelheti a tulajdonos. amúgy meg fordulj ügyvédhez.
2020. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!