Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esély az újrakezdésre, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély az újrakezdésre, ha közel 30-hoz úgy érzem,h teljesen elcsesztem az életem?

Figyelt kérdés

Ugyebár 3 alapvető térben zajlik az ember élete fiatalon.

-család

-karrier

-párkapcsolat

Na most én így közel 30-hoz azt látom, h mind3 fronton teljesen elcsesztem.

A családom elég zűrös, a szüleim idegbetegek,vannak problémás testvéreim akikkel sokat kell foglalkozni, én itt csak egy szürke senki voltam, akivel már nem nagyon volt idő foglalkozni.

Karrier szempontból fiatalon elég éretlenül álltam hozzá a dolgokhoz, mivel jó anyagi körülmények között éltem mindig is,így nem volt meg az alap motivációm, elvégeztem egy egyetemet, csak hogy szüleim örüljenek,pedig soha nem akartam azon a területen elhelyezkedni. Így egyetem után teljesen más területen kezdtem el dolgozni, itt viszont elég alja munkák jutnak,mert a diplomám ide nem passzol, meg amúgy is csak a kapcsolatok számítanak meg a tapasztalat,ami még nincs elegendő. Sehol se találom a helyem, mert nem értik,h ilyen képességekkel miért vállalok sokkal alsóbb szintű melót. Nincs motivációm, nem tudom, mibe fogjak bele, folyton azt kapom meg mindenkitől,h elvesztegetem a tehetségemet, pedig "olyan okos vagyok bla bla".

Párkapcsolati szempontból szintén teljes kudarc, volt néhány lány, akit szerettem, de ők nem viszonozták. Jó pár lány meg belém volt szerelmes, őket meg én nem szerettem. Most már több mint 1 éve csak mindenféle tinderes csajokat szedek össze, de ennek semmi értelme nincsen, mert valójában én mélyebb kapcsolatra vágynék.

Most bejött ez a karantén,home office,még a napi rutin is elveszett,úgy érzem teljesen magamra maradtam, semmi nem érdekel. Nem tudom, hogy tudnám magam ebből kibillenteni.



2020. aug. 9. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a munkára összpontosítanék elsőnek, hogy megtaláljam azt a területet ami tetszik, a lehető leggyorsabban, és azt kezdeném fejleszteni a létra legalsó fokáról a legfelsőig, és ha már az alapok meg vannak, és elindultam utána nyúlnék a magánélethez. Mert nagyon nem szerencsés, hogy közel a 30-hoz nem tudod biztosítani az önállóságodat.
2020. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"mert nem értik,h ilyen képességekkel miért vállalok sokkal alsóbb szintű melót. Nincs motivációm"


Már ez motiváció lehet, hogy ne vállalj a képességeiden alul munkát.

Milyen diplomát szereztél?

Mi érdekelne inkább?

Felmérted-e az adottságaidat?

Van-e valami hobbid?

2020. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

30 éves korodra nem lehet, hogy az egész életed teljesen elcseszted, mert ha csak nem halsz meg ma, akkor van holnap, s jó eséllyel még kétszer ennyi idő áll előtted, ha annak megfelelően élsz.


Ahhoz, hogy egy ember megtalalja önmagát, ami alatt értendő egyfajta bizonyosság a választott életútban, szükséges az önismereti műveltség egy bizonyos szintje, és a tapasztalás, ami már tudatos megértéssé alakult.Ilyen formában a társadalmi elvárások nem az egyén fejlődését szolgálják, viszont az egyénnek nem kell ezekkel beazonosulni törvényszerűen.Mindez mellett pedig az önismereti igény a társadalmunkban igen alacsony, ami köszönhető a profitorientált rendszereknek, és ebből következik, hogy sokan járnak hasonló cipőben.(Ez már egy generációs probléma, és a mi dolgunk ezt megváltoztatni a társadalomban.)


Mondhatod azt is, hogy "én most kezdem látni, hogy az eddig járt út nem megfelelő nekem, mert nem teljesedek ki rajta, ezért megkeresem azt, ami az enyém...", viszont érdemes hozzátenni, hogy az eddig járt út nem az életem elrontása, csak a tapasztalat, ami hozzásegít felismerni azt, ami van, és ami nem jó, vagy jó nekem.


Csak akkor van "hiba", ha nincs tanulság.


A legtöbb ember 30 éves koráig a transzgenerációs mintáit ismétli, és ebben a korban kezdődik egy új ciklus, egyben az első érési folyamat vége.


Ezt két féle képpen lehet megélni:


1.Krízis


2.Feladat


Ha az elsőt választod, akkor kiszolgáltatod magad a félelmeidnek, lassítva ezzel a saját folyamatodat.Ha a másodikat, akkor megjelenik a tudatosság, ami az élet egyik leghasznosabb eszköze, ami ezekben a helyzetekben megoldásokhoz vezet.


A legtöbb ember ilyenkor:


1.Krízis/pánik

2.Ellenállás

3.Ragaszkodás a nem fenntartható körülményhez

4.Belekényszerülés az új körülmémybe

5.Új körülmény megszokása

6.Jobb helyzet


Lehetne így is:


1.Feladat felismerése

2.Tudatos megoldás megtalálása és végrehajtása

3.Jobb helyzet elvezése

2020. aug. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Es mi van, ha a kerdezo SunInThe12thHouse? Hogy talalja meg onmagat es az eletutjat? :)

2020. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézze meg legyen kedves a Médium Coeli hova mutat, és hol az ura. 😃
2020. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!