Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet definiálni ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet definiálni ezt az érzést? Hogy lehet rajta túl lenni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 évvel ezelőtt megismertem egy férfit. Nem részletezném, mert a végtelenségig lehetne, a lényeg hogy az egyik legjobb, legkülönlegesebb ember akit ismerek, szinte rögtön megtetszett (kívül, belül). Akkor még többször futottunk össze társaságban. Sose mutattam ki hogy nekem tetszik, részben az önbizalmi problémáim miatt (amin azért sikerült javítani bár most sem 100%) részben pedig mert akkor még nem voltam túl valaki máson. Így tehát sose történt semmi, aztán egyre kevesebbet találkoztunk.


Nem vagyok és nem is voltam belé szerelmes (voltam már szerelmes korábban és az nem ilyen volt). Időközben voltak más emberek is akik megtetszettek, de időről-időre ő jut/jutott eszembe hogy ő más mint mások. Nem jobb vagy rosszabb egyszerűen csak különlegesebb, mélyebb nyomott hagyott.

Azt még meg kell jegyeznem hogy ha több időt töltöttünk volna együtt és hagyom hogy elragadjanak az érzelmeim baromi könnyű lett volna beleszeretni.

Ezt hogyan lehet meghatározni? Szeretném picit jobban megérteni magam, amiatt. Nem szerelem, de nem is egy sima vonzódás, kialakultak már bennem érzelmek, de kvázi egy köztes állapot.

Volt már valakivel hasonló? Hogy lehet túljutni ezen? Sajnos a társkeresésben is hátráltat, mert sokszor hozzá, az ő személyiségéhez hasonlítom az embereket.



2020. aug. 13. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fellángolás. Meg szerintem kicsit idealizáltad is a dolgot. Nem olyan különleges, csak az ember ilyenkor azt hiszi, álmodozik. Ha lett volna valami, rájöttél volna, hogy ő is csak egy hétköznapi ember.
2020. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: túl meg úgy leszel rajta, ha ezt tudatosítod magadban és nyitsz mások felé. (#1)
2020. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De már két éve ismerem:D Azért a fellángolások nem tartanak eddig.

Hogy mondjam...persze nyilván van benne idealizáló, de sok mindent tudok róla, sok a közös barát, még több a közös ismerős. Látom ahogy viselkedik az emberekkel és ilyen tekintetben nagyon nem átlagos.

Természetesen tudom hogy ő is hétköznapi emberi lény mint bárki más, de személyiségre nagyon nem átlagos, kevés hozzá hasonlót ismerek, most csak szimplán racionális szempontból is.

2020. aug. 13. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bejött a stílusa, de idealizálásnak tűnik. Már rögtön elkönyvelted hogy ő milyen különleges, írtad is hogy kívül-belül azonnal tetszett, miközben azt se tudtad kicsoda. Ráadásul még az előző kapcsolatodból (vagy a másik paliból) se lábaltál ki, mondván nem vagy még túl rajta, tehát a logikád szerint pont neki kellett volna a speciális embernek lennie.


Én csak belemagyarázást érzek ebben, lehet egy olyan sóvárgó/magányos pillanatodban találkoztál vele, amikor onnantól ráprojektáltad a vágyaidat. Főleg hogy semmi nem volt köztetek és mélyebb érzéseket sem tápláltál iránta, és ez az idealizált kép megmaradt ma is. Csak tipp persze.

2020. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, tarthat az ilyen évekig, ha az ember nagyon belelovagolja magát. :D Gondolom, még fiatal vagy, majd később megérted.
2020. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!