Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális az ilyen szintű anyagiasság/spúrság?

Figyelt kérdés

A barátom saját lakásban lakik, van autója és kb jól fizető állása.

Lakást örökölte, autót kapta az állásában meg nem igzán halad semerre nem szereti csinálni 300-at keres havonta.


Viszont nem költ pénzt. Igénytelenül öltözik, neki egy jobb minőségű (tehát újn nem szakadt!!) pulcsira, igényes sportcipőre pénzt kiadni kész szenvedés, nem is teszi meg. Szerinte egy télikabátra 10 ezer nagyon sok és mérges lesz tőle, hogy hogy kérhetnek el ennyit.


pénzt viszont nem tesz félre hiába veri a fogához, mindent elkölt szórakozásra, étteremre, kocsira.


Mennyire merjek vele komolyan tervezni? Vettem neki ajándékba pulcsit, pólót de láttam rajta, hogy sokallja amibe kerültek ( pedig sima zaras dolgok). Én kevesebbet keresek mint ő mégis félreteszek és elég jól szituáltnak nézek ki. (még diák vagyok ugyan)

Valaki találkozott már hasonlóval?


2020. aug. 22. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén? Semennyire.

Szórni baromságokra tudja, de alap dolgokat nem vesz meg magának.

Gondolj bele ha a gyerektől is sajnálná a tiszta pelenkát...

2020. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általad írtak alapján egyáltalán nem illetek össze. Bocs, hogy ezt írom, de sok szenvedést spórolnál meg magadnak, ha hozzád hasonlóbb gondolkodású partnert keresnél inkább.
2020. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját lakás mellett így elveri a pénzét, akkor nemigazán.

Rád szokott költeni? Nem nagy dolgokat értek ez alatt. (Kakaós csiga, érted megy nem léri el a benzin árát, stb...)

2020. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem költ rám és nem is sajnálom, nincs szükségem semmire. Szigorúan felez mindent. Az óvszer árát is, de mondjuk a benzint csak akkor ha országhatáron túlra megyünk.

A kajás pénköltés se drága éttermekben van hanem inkább azért megy el sok mert nagyon rendszeres. Kicsit túlsúlyos és szeret sokat enni.

2020. aug. 22. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire, ahogy idősödik az ilyen típus csak rosszabb lesz.
2020. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még az óvszer árát is.. áhh :D

Nyilván te is érzed, hogy ez nem normális viselkedés. Ezért írtad ki ide.

Három opció van. Megneveled, szakítasz vagy elfogadod. Ez már csak rajtad áll. :)

2020. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Hú, azért szerintem az, hogy képes az óvszer árának felét elkérni tőled úgy, hogy örökölt lakásban él havi nettó 300 ezres fizetéssel, miközben te még diák vagy, és mellette dolgozol valamit - ha nagyon finoman akarom kifejezni magam, nem egy nagylelkű, nagyvonalú viselkedés egy férfi részéréről.


Én biztos nem terveznék közös jövőt olyannal, aki ennyi fizetésből nem képes félretenni.


Ha te mégis el tudod vele képzelni a jövődet, akkor csak azt tudom tanácsolni, hogy gyereket csak akkor vállalj vele, ha már lesz saját tulajdonú ingatlanod, és jó pár millió forint megtakarításod azokra az évekre, amikor otthon leszel gyeden, gyesen a picivel.


Egyrészt, hogy meg tudj neki venni mindent, amire szerinted szüksége van, az apja szerinte meg nincs, másrészt, hogy neked legyen miből megélned, amíg kiesett az addigi kereseted jelentős része.


Mert nem vagyok benne biztos, hogy a gyerekkel kapcsolatos teendőket is olyan körültekintően fogja megfelezni veled, mint most az óvszerek árát, és valószínűleg a közös gyermeketek gondozásra fordított időd felét sem fogja neked fizetni piaci áron.

2020. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a részletes választ! Szerintem a gyerekének mindent megadna mert tudja mikyen volt nélkülözni.
2020. aug. 23. 01:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen volt az exem is (mintha egy srácról beszélnénk!), annyi különbséggel, hogy albérletben lakott/lakik (egy rövid időre haza is költözött a szüleihez, de újra elköltözött). Tanult, "magasabb" beosztásban dolgozik egy multinál. Alsó hangon a dupláját keresi/te, mint én, de mégis nyúlott pólóba járt (mert bent céges pólóban dolgozott), a legnagyobb hidegben is a tavaszi edzőcipőjét hordta. Kabátot ő sem nagyon vett magának, egy barátjától mentett egyet meg magának, amit már ki akart dobni (és büszkén mutatta meg, milyen jó, hogy már kabátot sem kell vennie egy jó ideig).


Ő is szeretett enni, de étteremre nem költött (együtt kétszer voltunk csak), inkább megvette a mirelit árut, illetve magának főzött/sütött.


Amikor nála voltam, megvett egy-egy csomag 250 Ft-os Tesco-s gumicukrot és chipset és örüljek, "osszam be"...


Ő is, amit és amikor csak lehetett, lefelezett, kérte a felét. Vitte a pálmát, amikor az 1100 Ft-os KFC-s rendelésem árát már abban a percben elkérte, mikor felértünk hozzá (mellékes, hogy 1500 Ft-ot tudtam adni neki és szó nélkül eltette). Nagy ritkán beültünk kávézóba, ahol a legolcsóbb tételt "kellett" választanom és el kellett ájulnom, hogy mennyire nagylelkű velem, hogy oda is elvitt...


Kocsira, étteremre, stb-re egyáltalán nem költ, sőt, kb semmire sem az étel alapanyagokon és az Aliexpressen kívül, ahol havi tízezreket simán elszórt...


Ezeken felül tudta überelni magát, amikor kiszúrta a szemem születésnapomon egy akciós bonbonnal(!!)


Ezeken kívül még volt pár nehezítő tényező, ami miatt nem bírtam sokáig mellette, szakítottam. Ez is elég lett volna, így sem tudtam volna mellette maradni tovább...


Ha jót akarsz magadnak, menekülj! (lehet, hogy tényleg egy srácról beszélünk, mert nagyon egybe vágnak a dolgok :D)

2020. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Milyen volt az a kabát?
2020. aug. 23. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!