Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák! Mikor ideális gyerekek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apukák! Mikor ideális gyerekeket vállalni?

Figyelt kérdés

Sok tényező szerepet játszhat ebben ugye... kor, pénz, karrier, kapcsolatod milyensége a pároddal...


Szóval aki már Apa, tapasztalt, te hogy gondolod, mi lenne az ideális gyerekvállaláshoz?


Szóval szeretnék családot majd. Lassan 30 leszek, eszerint időszerű is már... de még nincs pénz, nincs karrier, meg szíves utaznék/csinálnék mindenfélét kötöttségek nélkül a párommal. Így nem látom, hogy tudnám biztosítani a megfelelő körülményeket. Jelenleg ez nyomor... De számít ez? Kell a pénz-karrier-élettapasztalat-stb?


2020. szept. 9. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát legalább legyen félretéve valamennyi tartalék pénz ha be ütt valami, legalább 6 havi fizetésed, ne adj isten ha nem lenne munka a párodnak valamilyen oknál fogva,mindig akkor van baj mikor nem számít rá az ember.
2020. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy elkésve. A lényeg, hogy lélekben érj meg az apaságra. Amíg ez nincs meg, addig hiába pénz, karrier, minden.
2020. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szellemi, mentális, érzelmi, értelmi érettség kell hozzá.


Nem a karrier meg a zseton meg a nem tudom mi. Kell az anyagi háttér, csak nagyon sok megromlott kapcsolat van gyerekkel úgy, hogy pénzből több van, mint kéne. Azért, mert a legelső sor nincs meg. Nem érettek hozzá az emberek. Nem anyagilag, hanem agyilag.


Egy gyerekre elsősorban lelkileg kell felkészülni mind a két félnek. Életvitel fog átalakulni, egyénileg is, meg közösen is.


Nézz szét, hogy van-e szülésfelkészítő mostanában a környékeden. Kérdezd meg, hogy elmehetsz-e úgy, hogy sehol még a gyerek. Hidd el, hogy nem a pénzről fog beszélni a hölgy, aki tartja az előadást.


Az élettapasztalat abban kell, hogy itt nincs már pásztoróra, meg virágról virágra. Itt leteszel egy voksot a párod mellett, és ennyi. Ha szétmentek, akkor is a gyereked lesz a gyerek, ugyanúgy felelősséget kell vállalnod érte. Ha nem, akkor dugtál egy jót akkor amikor, és tönkretettél egy életet, a gyerekét. Én mindenképp azt mondom, hogy kiélve menj a gyerek témába bele, nincs annál rosszabb, mint amikor rájössz, hogy igazából még éltél volna.


És nagyon oda kell figyelni mind a kettőtöknek a kapcsolatotokra, mert az első fél év kritikus. Nagyon sok férfi megy ott félre, mert annyira elfordul a nő a gyerek felé, hogy a férfi kizárva éli magát. Részt kell venned a dologban, nincs haverozás meg ilyesmi. Meg kell maradni férfinak meg nőnek, nem pedig apának meg anyának. Ehhez kell a lelki érettség, tudatosság, hogy észrevedd, ha csúszik ki a talaj. Hogy hopp, akkor kezdünk eltávolodni egymástól, gyorsan változtassunk.


És lehetne még millió példát írni, a lényeg, hogy ha a helyed vagy, akkor nincs gáz. Ha nem vagy a helyeden, akkor mindegy mennyi pénzed van.

2020. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mentálisan kell felnőni a feladathoz.

Én 30voltam mikor azt mondtam feleségemnek (akkor még barátnő volt), hogy mostmár hagyja abba a gyógyszert, lesz ami lesz. Az első hónaoban össze is jött a fiunk, azt hittem több időnk lesz pedig még ketten.

Alkalmazott voltam egy cégnél. Feleségem szintén. A jövedelmünk elég volt amire kellett, de megtakarításunk nem igazán volt. Úgy voltam vele, semmi sem vegleges. Elbocsatani bármikor eltudnak, ha van gyerek, ha nincs. Saját autónk volt mind2nken, illetve albérletben laktunk. Mára ezt a házat meg is tudtuk venni (igaz hitrlt is vettünk fel)

Még terhes volt a feleségem, mikor otthagytam a céget, vállalkozást indítottam, 2x akkora bevétellel mint amit ott kerestem.

Most másfél éves a fiunk, életem legjobb döntése volt. Vele is ugyan úgy eltudtunk menni az első napoktól kezdve bárhova (nyaralni, haverokhoz iszogatni, stb bárhova)

3honapos volt, mikor az anyját feleségül vettem. Mostmár a kistesót tervezzük. Nagyon várjuk.

Szóval én is ódzkodtam tőle, de életem legjobb döntése volt.

2020. szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Amint lenyugodtál és megértél. Olyan 18-40 éves kor közt.
2020. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!