Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak az idősebb (középko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak az idősebb (középkorú) nők mondanak szívesen bókokat?

Figyelt kérdés
30-as férfiként azt tapasztaltam az életem során, hogy az idősebb nők jóval nyitottabbak a bókolás, elismerés terén, főleg ami a külsőt illeti. A velem egykorú lányoktól/nőktől csak nagyon ritkán kaptam elismerést, még úgy is, hogy most is simán letagadhatnék vagy 10 évet, tehát nem vagyok "lestrapált", rondának sem tartanám magam. Tiniként vagy huszonévesként is ha valami bókot kaptam, az rendszerint a szüleim korosztályába tartozó nőktől jött, és dolgozó emberként is nagyjából ez jutott nekem. Ezt azért is furcsállom kicsit, mert én azért meg szoktam dicsérni a nőket is (még ha nem is minden egyes alkalommal), észre szoktam venni, ha mondjuk valaki befesteti a haját, vagy ha mondjuk nagyon csinos egy adott ruhában. Az egyik volt munkahelyemen hivatalos rendezvényre ünneplőben jött vissza egy tőlem pár évvel fiatalabb kolléganőm, végignéztem rajta, és csak annyit tudtam mondani, hogy "hűha, ez igen". Tőle pl. azt a "bókot" kaptam, hogy egyke létemre nem vagyok elkényeztetett, mint sokan mások. Olyan is volt, amikor megjegyeztem egy lány ismerősömnek, hogy más színű a körme, mint pár napja, és azt válaszolta, hogy ezt még a barátja sem vette észre. 40-es, 50-es kolléganőktől többször kaptam olyat, hogy jó a frizurám, milyen jól áll nekem ez vagy az az ing, a fiatalabbak gyakorlatilag mintha rendszerint mindig is levegőnek néztek volna, pedig jót tenne az önbizalmamnak, ha néha korombeli nőismerősöktől is kapnék pozitív visszajelzéseket. Csak én tapasztalom ezt, vagy tényleg ennyire nem dicsérik meg a fiatalabb nők a férfiakat?

2020. szept. 13. 21:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert félreértitek... Onnantól kezdve, hogy egy férfit bármiért megdicsérek, rögtön azt hiszik, hogy éppen kikezdek velük. Megköszönöm a szerelőnek a munkáját és rögtön randira hív. Megjegyzem egy férfi kollégának, hogy nagyon jól áll neki a kék ing, mert kiemeli a szemét és pár nap múlva a kolléganők hatalmas szemekkel környékeznek meg, hogy hallják tetszik nekem Peti.

Most szombaton behívtak dolgozni hirtelen és kaptam egy kis csapatot, hogy magyarázzam el nekik mi is a feladat. Bemutatkoztam, elmagyaráztam mit-miért-hogyan, majd a végén megköszöntem a munkájukat, hogy szépen dolgoztak és köszönöm szépen a segítségüket. Hazaértem és már ketten rám írtak, hogy nagyon szimpatikus voltam, ismerkednének, randi?

2020. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
egyes : ez amiatt van mert rengeteg a kiéhezett magányos szeretethiányos férfi, köszönhetően nőtársaid elképesztő igényeinek.
2020. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1: Mivel nem vagyunk gondolatolvasók, így nem tudhatjuk, hogy az adott ismeretlen nőnek van-e valakije, nyitott-e az ismerkedésre. Ha kezdeményezünk, akkor nyomulósak és kanosak vagyunk, máskor meg éppen az a baj, hogy "a mai férfiak" miért ennyire gyávák. De itt most inkább olyan szituációkra gondolnék, ahol jobban ismerik egymást a felek, mert mondjuk együtt dolgoznak, vagy gyakrabban látják egymást, nem pedig vadidegenek. Ha mondjuk 1-2 éve ismerek valamelyest egy nőt, akkor ha addig nem kezdeményeztem nála, egy bókja után sem fogok. Egyébként meg örülj annak, hogy nálad legalább kezdeményeznek a férfiak, és hogy nem bunkó módon (mondjuk füttyögetéssel) jelzik a szándékaikat.
2020. szept. 13. 21:46
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért, amit az egyes írt.

Egy fiatal nő szájából ez félreérthető. Egy idősebb nőtől meg a "Gézuka ma milyen szép a nyakkendője" bók nem oszt, nem szoroz, jólesik mindkettőjüknek.

2020. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak fiatalabbaknak bókolunk, ez tényleg így van. A korral általában (jó esetben) nő az önbizalom. Jó érzés a fiatalabbaknak növelni egy kicsit az önbizalmát, de a normál férfi-női szerepbe nem illik bele hogy egy férfinak bókoljunk. Esetleg ha szoros baráti viszony van, de azt meg tudjuk hogy nem nagyon szokott működni.
2020. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#4: A nőknek is meg kellene érteniük, hogy nekünk is jólesik a dicséret, egyébként meg ha évek alatt nem kezdeményez náluk egy férfi ismerősük, akkor szerintem valószínűsíteniük kellene, hogy akkor sem fog, ha bókolnak neki. Ha meg zavarja őket a közeledés, akkor tudniuk kell határozottan, de udvariasan elhárítani azt. Amúgy ez éppen olyan dolog, hogy attól, hogy egy korombeli nőismerősömnek megdicsérem a csinos ruháját vagy a frizuráját, még nem kezdek el nyomulni rá, és valószínűleg ő sem annak fogja venni, ha meg annak veszi, akkor tisztázom vele, hogy nem annak szántam, és kész.
2020. szept. 13. 21:54
 7/20 A kérdező kommentje:
#5: Csak hát ez így elég szar érzés, olyan, mintha levegőnek néznének. Nekem pl. jólesne, ha csak annyit mondanának, hogy "tök jól áll neked ez a frizura", mert abból tudnám, hogy legalább észrevettek. Mondjuk nálam az is probléma, hogy eleve nem nagyon volt sosem önbizalmam, a lányokat nem igazán érdekeltem, sosem voltam népszerű a visszahúzódásom miatt. De mondjuk olyan kolléganők mondhattak volna nekem valami elismerést, akikről tudtam, hogy stabil párkapcsolatuk van, és soha nem is léptük át a baráti viccelődés határát, én kínosan ügyelni szoktam arra, hogy semmi félreérthetőt ne tegyek vagy mondjak ilyen helyzetekben.
2020. szept. 13. 21:59
 8/20 anonim ***** válasza:

#7

Azt értsd meg, hogy néhány kivételtől eltekintte nem így fogadják a bókot az emberek a nekik tetsző nőktől, hanem tényleg azonnal felhíásnak veszik. Ki akar mindig magyarázkodni.

2020. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8: Azt meg a nőknek kellene megérteniük, hogy a férfiak sem gondolatolvasók. Ha kezdeményezünk, az a baj, ha nem kezdeményezünk, az a baj. Képtelenség eldönteni, hogy mi számít "jelnek", és mi nem, mert sokszor van olyan helyzet, hogy ha akarjuk, jelnek vehetünk valamit, ha nem akarjuk, akkor nem, és nekünk kell eldöntenünk, hogy hogyan tovább. Máskor éppen az a baj, hogy miért nem kezdeményeznek a férfiak. Honnan tudhatnánk, hogy abban az adott helyzetben kezdeményezhetünk-e vagy nem? Egyébként nem magyarázkodni kell, hanem határozottan, de udvariasan elutasítani a nem kívánt közeledést, ha meg mondjuk eleve több éve kollegiális viszonyban vagy valakivel, és mindig vigyáztál arra, hogy semmivel se bátorítsd az illetőt, akkor szerintem egy bók sem fogja kanossá tenni őt.
2020. szept. 13. 22:17
 10/20 A kérdező kommentje:
#1: Még annyi jutott eszembe, hogy a köszönetmondás szerintem nem egyenlő a bókkal. Szerintem ha valaki arra, hogy "köszönöm a munkáját", randira hívással válaszol, az nem azért van, mert egy bókkal - ami nem is bók - felbiztattad volna az illetőt. Az ilyen ember vagy nagyon kanos, és mindenkinél próbálkozik, vagy elkeseredetten akar partnert magának, vagy egyszerűen csak szimpatikus vagy neki, és szeretne megismerni. Szerintem ilyen helyzetekben nincs mindig "egyenes arányosság" a "dicséret" és a kezdeményezés között. Lehet, hogy ha azt mondanád, hogy "fapapucs" vagy "trigonometria", akkor is rád mozdulna az, aki rád akar mozdulni.
2020. szept. 13. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!