Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos a közös jövőkép?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a közös jövőkép?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele, hogy a jövő kifürkészhetetlen, és sokkal fontosabb jelenben élni, mint állandóan tervezni a jövőt. A jövőkép csak egy fantázia. Lehet, hogy eltérne a jövőről alkotott képünk, de társaslények vagyunk, és egy jó kapcsolatban a te és én átalakul mi-vé. Sokkal fontosabb az, hogy az élményeknek adjuk át magunkat, mint olyanokon gondolkozni, hogy mit hoz a jövő. Egy tartalmas, szeretetteljes beszélgetés többet ér, minthogy a másik mit tervez a jövőben, ami csak fantázia és nem a valóság.
2020. okt. 8. 09:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Mit nem értesz?

Ha te nem akarsz gyereket, a csaj meg bejelenti egy hónap után, hogy terhes, hurrá apa leszel, az eléggé felborítja a jövődet akkor is, ha te csak élnél a vakvilágba.

Lakáshoz se úgy jut a többség, hogy gondol egyet és kp-ra megveszi. Nem árt évekre előre tervezni.

Vagy állandó veszekedés lenne köztetek, sok olyan kérdésben, amiben nincs kompromisszum, vagy egyikőtöknek semmibe se lenne beleszólása, és utólag nézhet, hogy mivé lett az élete.

2020. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ezért fontos, hogy ne csak a párotok keressétek, hanem a legjobb barátotokat is egyben. Hangolódjatok egymásra, legyetek egymással barátságosak, és ezek a problémák kiküszöbölhetőek lesznek.
2020. okt. 8. 09:13
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Bírom, amikor valaki nulla élettapasztalattal nekiáll bölcselkedni.

Méltó párja vagy a tegnapi főokosnak, aki a gyerek felnevelésének minimum költéségét akarta megtudni.

2020. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Azért fontos a közös jövőkép, mert ha különböző dolgokat akartok, akkor abból sosem lesz MI. Tegyük fel a csak 4 gyereket, 3 kutyát meg vidéki házat akar, te meg városban 0 gyerekkel lébecolni. Akkor valaki nagyon durván fel kéne adja az álmait, meg honnan lenne pénzed mindezt megteremteni, ha folyton elszórod? Gondolkozz már! Két teljesen önálló, nem kapcsolódó dolog hogy is lehetne egy egész? Főleg, ha nem terveztek, nem próbáljátok összehangolni...
2020. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
csaj*
2020. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

#2: Akivel barátkozni kezdek, az a barátom lesz, és nem véletlenül nem lesz több.

Az pedig semmilyen formában nem kiküszöbölhető, hogy mindketten szabad akarattal rendelkezünk, és egyenjogúak vagyunk. Neki is joga van eldönteni, hogy akar-e gyereket, városban vagy falun él-e szívesen, akar-e vegán étrenden élni, akar kutyát vagy macskát tartani, stb.

Van olyan barátom, aki 10+ éve barát, és sok dologban nem értünk egyet, de nem is élünk együtt. Ő igazi városi, egy gyereket akart mindig, nem szereti a kutyákat és a macskákat, és biciklivel jár mindenhová. Én csak kertes házban, falun érzem jól magam, nagycsaládot akartunk (Van is), háziállatom is mindig volt, utálom a biciklit és autóval járok wc-re is.

Barátként ez nem gond, mindketten úgy élünk, ahogy nekünk jó. De ha együtt kéne élnünk, egy fedél alatt, örök veszekedés lenne, mert nincs kompromisszum.

2020. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nagy dolgokban fontos a közös jövőkép. Pl. gyerekvállalás, házasság vagy együttélés, ház vagy lakás, munka olyan értelemben, hogy ha a párod ki akar menni külföldre a jövőben, de te semmiképp, akkor sincs értelme húzni egymás idejét.
2020. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%
Mert az egyik fél utazgatni akar, kényelmes életet, megvalósítani a megkövetelt dolgokat, pl gyerek, és ezt főleg a másik félnek kell finanszíroznia. Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge...
2020. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Sztm is fontos, de nyilván megélem a jelent is.

De! Ha én nem akarok még egy gyereket (van egy lányom), a párom akár, én a varosomban szeretnék élni, a párom pl 30 kilométerrel arrébb faluban, én akarok kutyát (bár van, de akár ő a kertbe kezeli), párom nem és még sorolhatnám...ezeket az elején meg kell beszélni/tervezni, mert ha nem azok a célok, akkor nincs értelme megelni a pillanatot sem.

Egy ház vásárlását előre meg kell tervezni, gyűjteni rá közösen.

Ha én utazni akarom, a párom nem, akkor se egymást keressük.

Kellenek a közös célok, amiért együtt teszünk.

N28

2020. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem értelek, kérdező. Nekem a párom egyben a legjobb barátom is, de ettől még mindig nem tud fél gyerekünk születni, ha esetleg az egyikünk akarna a másik meg nem.......????
2020. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!