Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj az elvárásokkal és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az elvárásokkal és a piaccal?

Figyelt kérdés

Elég sokszor látom az oldalon, hogy néhányan kiakadnak az elvárásokkal kapcsolatban és a társkeresés piachoz való hasonlítása miatt. Ők általában írnak valami hangzatos, de valótlan szöveget és szépen megkapják a felpontozást.


Itt tényleg ezt gondolják azt gondolják az emberek, hogy ez a normális?


Pl. volt olyan válasz, ami azt írta, hogy már eleve rossz, ha vannak elvárások egy kapcsolatban. 100%-os lett a válasza. Tényleg vannak olyanok, akik azt gondolják, hogy rossz, ha egy kapcsolatban elvárja az ember, hogy a másik ne tojjon rá, ne verje át, ne legyen alkoholista és hasonlók? Vagy, akár saját, egyéni ízlés szerint, hogy a másik az ágyban nyújtson valamit, közös programokat vállaljon be, gyereket akarjon vagy sem?


A piaccal kapcsolatban is ugyanez a helyzet. Mindenki nyújt valamit, amit kidomborít társkeresésnél és akar valamit. Ilyenkor felméri, hogy mások mit nyújtanak, kit kaphat meg. Teljesen reális hasonlat a piachoz való hasonlítás, mert tényleg ez a helyzet.


Vagy, ezek egyesek egóját sértik? Jobbnak érzik magukat az emberek, ha valami álbölcsességnek állíthatják be magukat?



2020. okt. 17. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Mert ezeknek egy igények nélküli bombanő kell.
2020. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1: Te kihegyezted az egészet csak a férfiakra? Mert nők is ugyanúgy problémáznak.

És arról sincs szó, hogy mindenkinek csak a legjobb pasi/legjobb nő kéne.

2020. okt. 17. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ők általában írnak valami hangzatos, de valótlan szöveget és szépen megkapják a felpontozást."


Ez még nem elég. Olyan szöveget kell írni a amiből az derül ki hogy a nőknek milyen nehéz és a férfiak milyen szemetek. Ezért kapják a felbontást az itteni pontozócsapattól, aminek pl #1 is tagja.

A fordítottat írnak, akkor le pontozzák őket és töröltetik is a hozzászólást. Lásd ezt is fogják

2020. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Lehet engem is lepontozni, de az régen rossz, ha a párkeresést összemossuk a piacgazdasággal. A piacgazdaság az lényegében CSAK ÉS KIZÁRÓLAG érdekkapcsolatok hálójából áll, aminek az égisze alatt az egyén kénytelen leküzdeni a viszolygását a sokszor emberileg antipatikus emberekkel/csoportokkal szemben - azért hogy megéljen. Egy kapcsolat azonban nem szabad hogy ilyen alapon működjön. Most ha belegondolunk, egy kapcsolat nem két ember konszenzusán alapszik (jó esetben)? Nem az a lényeg, hogy SZERETÜNK a másikkal lenni, nem pedig megtűrjük ideig-óráig, aztán "szerződést bontunk"? Nagyon eltorzult sok ember gondolkodásmódja. Én értem, hogy vannak érdekkapcsolatok. Világos. De vajon boldogok is ezek az emberek? Boldogok a hazugságok hálójában?

Én azt mondom, hogy ha érdekkapcsolatban élünk, és adekvát a "piac" kifejezés, az nem párkapcsolat, hanem kőkemény üzlet. És akkor a kérdés kissé házszámot tévesztett. Igen. Elvárások vannak is, lesznek is. De normális emberek elvárása a következő: a másikra LEHESSEN számítani egy KÖZÖS dolog létrehozásában - vica verza. Ennek igen, alapfeltétele az, hogy ne legyen egyik félnek se függősége. Akinek az elvárás a luxuséletet jelenti, azzal meg személy szerint nem vagyok hajlandó foglalkozni. Képzeljétek el: Ha padlóra kerültök, akkor TUD majd az illető támogatni abban hogy rendezzétek a soraitokat? Nem! Elárulom, az elsők között lesz, aki menekül majd a süllyedő hajóról. Plusz, ha magamból indulok ki, nekem sosem egy biodísztárgy kellett, hanem egy TÁRS. Összesítve: Ha TÁRSAD van, azt párkapcsolatnak, ha "ÜZLETFELED" van, azt piacgazdaságnak hívják... Utóbbi pedig igen torz lelkivilágra vall.

2020. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha valaki megtapasztalja milyen igazán szeretni valakit, akkor kiröhögi ezeket a felesleges elvárásokat, és a piaci alapon műkődő társkeresést. Ezt is nevetve írtam le, mert annyira nevetséges. 😄
2020. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!