Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Friss kapcsolatban elfelejtett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Friss kapcsolatban elfelejtett névnap? Mennyire esik rosszul?

Figyelt kérdés
A párommal 8 hónapja vagyunk együtt. Elefelejtette a névnapomat, majd mondta, hogy szeretné pótolni és megajándékozni. Mondtam, hogy nincs szükségem ajándékra, inkább az együtt töltött időre.. de azóta sem történt semmi közös program amit ehhez kapcsolnánk.. maradt ezzel kapcsolatban némi hiányérzetem. Ez egy hónapja volt.. mindjárt itt van a szülinapja és én készülök rá, de mégsem tudok olyan felszabadultan mert maradt egy kis rossz érzésem, hogy őt nem érdekelte az én ünnepem, engem viszont nagyon az övé, hiszen ezzel is kifejezhetem mennyire fontos nekem.. nektek ez hogy esne? Mit gondolnátok erről? Tudom, hogy ez nem nagy probléma, és nem is változnak ettől az érzéseim, csak kicsit azt éreztem nem vagyok annyira fontos, mint hittem.

2020. nov. 2. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy nevnap nem egyenlő egy születésnappal (megjegyzem van aki utöbbit sem tattja nagyra).

En a saját nevnapomat is alig tudom, a közvetlen környezetem nevnapját se. Nem azért mert nem szeretem őket, szerintem hülyeség és felesleges.


De ha neked ennyire fontos akkor mondd meg hogy neked az és csináljatok valami nevnapozas néven.

2020. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hozzátenném, szülinapomra se kaptam semmit tőle. Én megajándékoztam névnapján is. Nem lenne semmi probléma ha megbeszélnénk, hogy akkor nem tartjuk ezeket.. csak ez így furcsa, és kellemetlen.
2020. nov. 2. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha a szülinapodra sem kaptál tőle semmit, akkor te se készülj az övére. Aztán majd kiderül, hogy neki ez tényleg nem fontos-e, vagy csak a tied nem fontos.)
2020. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért nem beszélitek meg, hogy mit tartotok és mit nem?

Első évben még mi is névnapoztunk, de pl én egy mesekönyvet kaptam tőle, mert hirtelen ezt találta a boltban. A mai napig nem tudom ezt hova tenni, de azóta megbeszéltük, hogy egyikünknek sem fontos a névnap, ne tartsuk, ne ünnepeljünk. Max csokit veszünk egymásnak.

A szülinap kicsit rosszabbul esett volna, de ha te se készülnél az övére, lehet hogy ő sem nyitná ki a száját. Miért nem beszéltek, hogy mi esik rosszul és mi nem? Annyira azért nem friss a kapcsolat, hogy ne tudjatok ezekről őszintén beszélni.

2020. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem az ilyet előre tisztázni, így meg van spórolva egy felesleges sértődés/megbántottság kör.

Még nektek sincs későn megbeszélni, kinek mit jelentenek ezek az ünnepek és megállpodni úgyy hogy mindkettőtöknek jó legyen.

2020. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy ilyeneket miért nem tisztáztok, amikor összejöttök? Jó lenne, ha az emberek megtanulnák, hogy attól még, hogy nekik valami evidens (pl. megünnepeljük a névnapot, nagy ajándékot adunk szülinapra, vagy éppenséggel nem ajándékozunk), másnak az NEM lesz evidens, mert ahány ház, annyi szokás. Simán lehet, hogy más közegben nevelkedett, az is lehet, neki mások a prioritások.

Nekem ajándékozás a szeretetnyelvem, adni és kapni egyaránt szeretek, meg készülni. A párom nem ilyen, ők nem tartottak pl. névnapot, meg ő nem annyira ajándékozós. Kinyitottam a számat, elmondtam, hogy nekem ez kell a boldogságomhoz. Igaz, nem elsőre, de így egy év után sikerült tényleg megértenie, hogy nekem ez mennyit számít. De ha magamban puffogtam volna, és sértetten várok, hogy márpedig találja ki, nekem mi a fontos, akkor tök értelmetlen feszültségek lennének köztünk. (És cserébe nyilván én is figyelek azokra a dolgokra, amik neki fontosak, de nekem nem jönnek természetesen.)

Szóval nyisd ki a szád, mondd el, hogy mi bánt és hogy mit szeretnél.

2020. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Te se készülj neki, utána pedig beszéljétek meg, hogyan legyen a továbbiakban.
2020. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rosszul esne, mert nálunk minden ünnep fontos volt, mindent megünnepeltünk a családban és a mai napig is így van. Névnapot, születésnapot. A férjem családjában nem tartották a névnapokat, maximum felköszöntötték egymást szóban/telefonon. Születésnapok közül csak a kerek évfordulókat tartották meg. Mi erről beszéltünk a kapcsolatunk legelején, így annak ellenére, hogy ők nem névnapoznak, kaptam virágot és ajándékot névnapomra, kb.egy hónapja voltunk együtt. Neki azóta van szülinapi tortája, mióta együtt vagyunk. A férjem megszerette a közös ünneplést, mindig nagyon izgatottan várja, hogy felköszöntsem és szívesen ajándékoz engem is. A családja továbbra sem köszönti, ezzel sincs baja. Ott mások a szokások. Engem se zavar, hogy az egyik sógornőm azt se tudja, mikor van a születésnapom, nemhogy névnap. De a saját testvérét se köszönti. Viszont a másik testvére tudja, hogy mi egymást felköszöntjük, ezért érdekes módon ő is elkezdett minket felköszönteni és ajándékozni, és mi is őt. Pedig eredetileg nem szokták, de neki is megtetszett az ünneplés.A férjemet az én szüleim is mindig megajándékozzák, ugyanúgy "jár" neki a torta és az ajándék, mint nekünk, a gyerekeiknek, mert a szüleimnek ez fontos. A férjem családjának nem, de ők is kedves, szeretetre méltó emberek, mindig szívesen látnak minket. Ők inkább sütnek-főznek, csomagolnak mindenféle házi finomságot, ha bármikor megyünk, mert náluk ez a szokás. Ezzel csak azt akarom kifejezni, hogy valószínűleg a párod családjában is más volt a szokás, mint nálatok, amivel semmi gond nincs. Beszéljétek meg és alakítsátok ki a közös ünnepeiteket, ahogy mindkettőtöknek jó.
2020. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!