Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözést választanátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözést választanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok, ki kell költöznöm. Szüleimhez nem mehetek, mert külföldön élnek, ahogy az anyai nagyszüleim is. Apai nagymamám él itthon, egy nagyon pici faluban "az Isten háta mögött". Barátommal szűk hónapja vagyunk együtt, ő a szüleivel él egy 3 szobás lakásban, azt mondta, hogy ő szobájában elférnék. Csak lehet, hogy ennyi idő után ez nagyon korai lenne még, anyjáékkal is csak egyszer találkoztam eddig.

2020. nov. 9. 18:21
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
93%
Azért amúgy van arcod, hallod, hogy 1 hónap járás után még te kérdezed meg, hogy lakhatsz-e ott, még csak nem is a másik ajánlotta fel, vagy a szülei. Neked marha vastag arcod van, az nem kétség. Nekem ez eszembe sem jutott volna, ha probléma a másiknak, ha nem. Oda mész, mert tudod, hogy ingyen laknál, full kihasználod őket. Fú te, én szégyellem magam helyetted.
2020. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
92%

". Párom sem fizet otthon semmit, pedig ő már dolgozik."


Csak hogy ő a gyerekük, te még egy vadidegen.

És te nem a pasiddal költöznel össze, hanem a szüleivel tartatnad el magad.

2020. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy nem költöznék a szülők nyakára, egy hónapos kapcsolatban, nulla bevétellel... Nem is értem, hogy merült fel benned ilyen ötlet.
2020. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
88%
Azért majd írd meg, Kérdező, hogy mit szóltak a szülők a remek ötletedhez! Legyen benned gerinc: állj eléjük, vázold fel, hogy semmid nincs, de szívesen odaköltöznél hozzájuk, és szívesen ennél-innál-aludnál-élnél náluk ingyen, mert ha már vannak olyan jofejek, hogy a saját fiukat ellátják, akkor mit számít plusz egy fő eltartása?! Meg szóljál már, hogy mennék én is, mert élen magas a fűtésszámla, ne kelljen már fizetnem itthon, ha náluk amúgy megy majd a fűtés.
2020. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon ciki. A párom (5 éves kapcsolatban, nem 1 hónaposban) idén költözött hozzánk, a szüleim házába. Anya és ő együtt is dolgoznak, jóba vannak, voltak is mindig, mégis feszült volt az az időszak.

És hiába nem kéri senki, magától ad a rezsibe, vagy csak úgy bevásárol.

2020. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez simán nem illik. Párod a gyerekük, még jó hogy ott élhet, nem kérnek tőle pénzt. De te még a párod se ismered igazán 1 hónap után. Az sem lenne a legjobb ötlet, ha ő külön élne te meg 0 pénzzel odamész. Ha összevesztek mi lesz? 0 forinttal ott lenni meg pofátlan. Nem egy hétvégéről van szó, hanem ki tudja hány hónapról.
2020. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én most fel éve vettem magamhoz a felnőtt testvéremet aki nem dolgozik... Eszik, iszik több a mosás és igen a rezsi is több csak napi 2000ft tál számolva az 60 ezer forint 1 hónapra és ez az alap költség... Mit gondolsz h te oda mész a nyakukra az majd nem kerül semmibe?? Pofám leszakad komolyan mondom...
2020. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
78%
Vezesd csak elő az ötleted a szülőknek! Így legalább időben le tudják a kisfiukat beszélni egy hülye, pénzéhes picháról.
2020. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%

Én meg helyettetek szégyellem magam, hogy ismeretlenül így beszéltek a kérdezővel! Egy kis empátiát, otthonról könnyű ítélkezni!


Kérdező:

Elég nehéz helyzetben vagy, az biztos, sajnálom :( Sokunknak betett ez a járvány.


Az viszont tény, hogy nagyon friss ez a kapcsolat, és igen, egy új ember a háztartásban rengeteg feszültséget szül, még ha ismerték is egymást előtte és jóban voltak. Még a saját családtagjaimmal is pokol volt a tavaszi karantén, hát még egy idegen megjelenése mennyi kényelmetlen helyzetet hoz! Mindenképp rosszat tesz sajnos a kapcsolat alakulásának a távolság meg az odaköltözés is, de az előbbi talán a kisebbik rossz. Gondolj bele, illendőségből vendégként kezelnének, de közben én is kellemetlenül érezném magam, mert ez pár nap után tarthatatlan állapot. Nagyon rossz egy nagy kéréssel kezdeni a kapcsolatot, mert elvárások meg jópofi vágás lesz és közben meg mindenki szarul érzi magát a helyzetben. Ezt elkerülendő, magamtól kérés nélkül anyagilag és fizikailag is besegítenék, lesném az alkalmat. Családtag szerepben lehet csak együtt lakni hosszabb távon, ezért legalább annyit megtennék, ami ott a párodtól elvárás, igyekeznék minél kisebb teher lenni. Az a baj, hogy még nagyon az elején vagytok a dolognak, amikor mindenki a legjobb oldalát akarja mutatni, és ez megnehezíti az egyenes kommunikációt. Márpedig a szabályokat alaposan le kell tisztázni előre. Ezért alkalmasabb erre egy sokéves baráti vagy főként a rokoni kapcsolat.

Amúgy egy barátom pont ugyanígy koliból barátja családjához költözik. De az barátság (fiú-fiú), és ők ajánlották fel neki, tavasszal is működött.

Szóval nem kell köpködni, kedves válaszolók, működhet, csak jobban megalapozott kapcsolatban és minél rövidebb távon.

Esetleg pár napig, egy hétig maradj, nagyiddal beszéld meg, hogy mész, és köttessétek be a netet, vagy vásárolj korlátlan mobilnetet. És amint ez megvan, költözz le hozzá. De tény, hogy vidéken sokkal rosszabb minőségű a net, akadozik, elmegy, kevésbé alkalmas online órákra. Tapasztalat.


Megjegyzem, fura, hogy nem bírnátok ki egymást a barátnőddel. Érdekes "barátság". Inkább csak haverság.


Vagy menj haza a szüleidhez, csak meg lehet oldani valahogy az utazást.

2020. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

Nyújts be méltányossági kérelmet a koliban, akkor maradhatsz. Hivatkozhatsz a szociális helyzetedre, illetve hogy a nagyid idős és veszélyeztetett.

Ha már kiköltöztél, akkor is érdemes lenne visszamenni.

Így tudsz a barátoddal is találkozni, de nem kell összeköltözni senkivel. Hajrá, meg fogják adni!

2020. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!