Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az irreálisan nagy korkülönbsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az irreálisan nagy korkülönbség a párkapcsolatokban csak szerintem káros a majdani családra nézve?

Figyelt kérdés

Engem nem társkeresési probléma miatt érint ez, boldog párkapcsolatban élek, csak a jelenség az, amit nem tudok feldolgozni. Én a 20-as éveim derekán, a párom az elején jár, 3 év van köztünk.

A szüleim között kb másfél év van édesapám ,,javára", a párom szülei között 4 év van, szintén az apuka idősebb. A nagyszüleimnél is a papa volt idősebb 2 évvel, sőt másik ágon a mama idősebb 1 évvel. Valahogy bennem az a norma alakult ki, látva a családon belüli viszonyokat e téren, hogy a két fél kb vagy egyidős, vagy a férfi az idősebb, de csak pár évvel. Valahogy evidens volt, hogy így találok partnert, nála fiatalabbal nem szívesen kezdtem volna, pedig meg volt rá a lehetőségem.


Társadalmilag baromi izgalmas kérdés ez: a baráti és a volt osztálytársi köreinkben mostanában volt néhány esküvő: a 20-25 éves női korosztály bizony nem riad vissza a 40+os korosztálytól, sőt van egy olyan, akinél a férfi 30(!) évvel idősebb, az 50-es éveiben jár és az apja lehetne, ráadásul gyerekük is született.


Tudom, mi a franc közöm van más boldogságához, de mi vonzó a középkorú férfiakban fiatal női szemmel? Az egzisztencia? Az őszülő, deres haj, és a karakteres arc? Egy 40-es férfinak bizony már előjönnek az izületi fájdalmak, a párom apja is a 40-es éveiben jár, teljesen roncs az ember, annyit dolgozott, az én 55 éves apámról nem is beszélve. Ha nekik most születne gyermekük, lehet az érettségijüket sem érnék meg, amibe ha belegondolok baromi frusztráló.


Én nem hiszek az apakomplexusban, hiszen minden lány ismerősömnek, aki legalább 15 évvel idősebb pasival kezdett, megvan a saját apja, mert akkor megérteném, ha hiányozna az apafigura. De így ezt csak valami káros, a társadalmat hosszú távon teljesen eltorzító hóbortos trendnek látom. Nem nagyon örülnék ha a lányom majdhogynem én korabeli pasik után kajtatna később. De azt sem nézném jó szemmel ha a fiam kötné össze az életét irreálisan fiatal nővel. Én ezt károsnak ítélem meg, a gyermeknek szüksége van mind az apára, mind az anyára és nem akörül kéne forogni mondjuk majd egy 20 éves gyereknek, hogy az apját gondozza, hanem a saját élete beindításán kéne munkálkodnia, a túl idős apa olyan korban csak konc lenne a nyakán, de az anyának is.


Lehet én vagyok túl konzervatív és földhözragadt. Én szeretném megélni, ahogy a gyermekemből ember lesz, hogy neki is gyerekei születnek. Hogy lássam azt, hogy mit neveltem a gyerekemből, milyen szülő is voltam, vagyok.


Ti erről mit gondoltok?



2020. nov. 21. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanezt gondolom. Nekem taszító, mikor huszonéves lány 40-50-60 éves férfiakkal van. A nő részéről talán annyi érthető benne, hogy az idősebb férfi talán agyilag érettebb, hamarabb akar gyereket (ha akar még), biztos az anyagi háttere.

A férfi részéről meg nyilván a szexuális rész érthető: egy huszonéves lány általában frissebb, hamvasabb, kevesebb a narancs őr, feszesebb a cici, plusz nem fog 5 év múlva klimaxolni és havi egyszer szexelni csak.


De attól még nem tartom normálisnak, ha ilyen szinten különböző élethelyzetben lévő emberek vannak együtt. Szerintem azzal a férfivel igen is van némi probléma agyilag, aki a szellemi partnerét egy majdnem tiniben látja.

2020. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is van egy közvetett ismerősöm (személyesen nem ismerem de tudom ki a csaj) aki 21 éves és a nyáron hozzáment egy 50x éves pasihoz és már vagy nagyon terhes vagy más.meg is van a gyerek.


Őszintén nem értem. Egyébként én azt gondolom nagyjából max 10 év az ami még nem nagyon okoz generációs különbséget, én ennyit még reálisnak látok. Ugyanakkor sok pár van nagyobb korkülönbséggel akik rácáfolnak erre.


Nem féltétlen kell az apakomplexust mögé képzelni. Saját példa: 20as éveimben járok. Sosem volt semmilyen kapcsolatom 40es pasival, rendes kapcsolatot el se tudnék képzelni egy 40essel. (Megjegyzem nincs apakomplexusom plusz apám már az 50es évei masodik felébe jár).

De! Vannak olyan 40es férfiak akik igencsak jól néznek ki/jól tartják magukat, olyanok mint a jó bor. Kalandot, egy könnyű liezont el tudnék egy ilyennel képzelni. Kapcsolatot nem.

Nem minden ember pukkan le 40x éves korára.


Összefoglalva: nem tudom az okát, lehet az egzisztencia, lehet a biztonság, egy biztos szerencsére semmi ilyesmi nem kötelező.

2020. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak az lehet apakomplexusos, akinek nincs apja.

Én egy olyan párt sem ismerek személyesen, ahol ilyen nagy lenne a korkülönbség, a legtöbb a 10 év.

2020. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom miért, nekem bejönnek az idősebbek. És mivel nem egy idealizált álomvilágban élünk, lehet kevésbé káros, mint két fiatal, akik folyton gyilkolják egymást, vagy cserélgetik a párjukat.
2020. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Tisztelet a kivételnek de szerintem az a baj, hogy a mai 20-as korosztályban a fiúk nagyon komolytalanok, a nőben csak a szexet látják, és semmi tervük nincs a jövőre nézve. Ellemben a nők már szeretnének egy olyan társat akire lehet számítani, komolyan gondolkodik és nem a szülei nyakán élősködik, és mivel a korosztályában nem talál ilyent, ezért az idősebbek társaságát kezdi el keresni. Van nekem is olyan 24 éves hölgyismerősöm, aki folyton csak csalódik a korosztálybeli pasikban, és ha akarnám simán összejöhetnék vele.

42F

2020. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Szerintem nem feltétlenül a céltalanság miatt ,,élősködik" a szülei nyakán valaki. Ha olyan a munkája (a legtöbb munka ilyen, kivéve a miniszterelnök és a bróker), hogy a magas albérletárak miatt nem tudná azt fizetni, inkább a szülői házat választja, különben soha sem szedi össze magát, de ezt szerintem 42 évesen Te is tudod. Persze igazad van, csak kicsit kisarkítva. :D

2020. nov. 21. 12:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Persze, a mai árak miatt nehéz saját lábra állni, de mikor a fiatal kollégákon azt látom, hogy nem is tesznek semmit, hogy többet keressenek. Túlóra? Ő ugyan be nem jön és amit keres azt is elveri,mert kell a csúcsmobil. Akkor nem csoda, ha a nők nem ilyen pasit akarnak maguk mellé, aki inkább gyerek mint felnőtt.

2020. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazad van abszolút, ez amolyan kiegészítés, ,,hangosan gondolkodás" volt. Köszönöm a válaszod. :)
2020. nov. 21. 12:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz teljesen életszerű,viszont a világ nem ilyen szabályosan működik. Nekem is van olyan ismerős párosom ahol a feleség huszonévvel fiatalabb a férjénél. Nagyon sokáig nem házasodtak össze,a lány családja kétségekkel fogadta a kapcsolatot. Azóta már gyerekük is született. Viszont ami érdekes,hogy a korukat kivéve teljesen összeillő pár. A feleség önállótlan,kell mellé a stabilitást nyújtó férfi. Pl ha a gyerek beteg az anya pánikba esik,apuka intézkedik. Egy hasonló,soha fel nem növő,korban hozzáillő sráccal sosem lett volna ilyen kiegyensúlyozott a kapcsolatuk. Persze,fiatalban is van komoly,határozott,de ez a pasi igazi agyongondoskodó apa-férj.
2020. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hallod 5ös, hogy esnél ki a cipődből..

"Nem a szülei nyakán élősködik". Húzz a sunyiba te is meg a 24 éves ismerősöd is. 42 évesen azzal kérkedni, hogy neked milyen stabil háttered van, ellenben egy 20as évei elején járó emberrel, kb olyan, mintha odamennék egy csecsemőhöz és mondanám, hogy haha, velem foglalkozik mindenki, mert én már tudok beszélni. Vagy ha zsarolok egy 4 évest, hogy háááá, én tudok írni, te meg nem, mekkora király vagyok. Remélem érted..

2021. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!