Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az irreálisan nagy korkülönbsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az irreálisan nagy korkülönbség a párkapcsolatokban csak szerintem káros a majdani családra nézve?

Figyelt kérdés

Engem nem társkeresési probléma miatt érint ez, boldog párkapcsolatban élek, csak a jelenség az, amit nem tudok feldolgozni. Én a 20-as éveim derekán, a párom az elején jár, 3 év van köztünk.

A szüleim között kb másfél év van édesapám ,,javára", a párom szülei között 4 év van, szintén az apuka idősebb. A nagyszüleimnél is a papa volt idősebb 2 évvel, sőt másik ágon a mama idősebb 1 évvel. Valahogy bennem az a norma alakult ki, látva a családon belüli viszonyokat e téren, hogy a két fél kb vagy egyidős, vagy a férfi az idősebb, de csak pár évvel. Valahogy evidens volt, hogy így találok partnert, nála fiatalabbal nem szívesen kezdtem volna, pedig meg volt rá a lehetőségem.


Társadalmilag baromi izgalmas kérdés ez: a baráti és a volt osztálytársi köreinkben mostanában volt néhány esküvő: a 20-25 éves női korosztály bizony nem riad vissza a 40+os korosztálytól, sőt van egy olyan, akinél a férfi 30(!) évvel idősebb, az 50-es éveiben jár és az apja lehetne, ráadásul gyerekük is született.


Tudom, mi a franc közöm van más boldogságához, de mi vonzó a középkorú férfiakban fiatal női szemmel? Az egzisztencia? Az őszülő, deres haj, és a karakteres arc? Egy 40-es férfinak bizony már előjönnek az izületi fájdalmak, a párom apja is a 40-es éveiben jár, teljesen roncs az ember, annyit dolgozott, az én 55 éves apámról nem is beszélve. Ha nekik most születne gyermekük, lehet az érettségijüket sem érnék meg, amibe ha belegondolok baromi frusztráló.


Én nem hiszek az apakomplexusban, hiszen minden lány ismerősömnek, aki legalább 15 évvel idősebb pasival kezdett, megvan a saját apja, mert akkor megérteném, ha hiányozna az apafigura. De így ezt csak valami káros, a társadalmat hosszú távon teljesen eltorzító hóbortos trendnek látom. Nem nagyon örülnék ha a lányom majdhogynem én korabeli pasik után kajtatna később. De azt sem nézném jó szemmel ha a fiam kötné össze az életét irreálisan fiatal nővel. Én ezt károsnak ítélem meg, a gyermeknek szüksége van mind az apára, mind az anyára és nem akörül kéne forogni mondjuk majd egy 20 éves gyereknek, hogy az apját gondozza, hanem a saját élete beindításán kéne munkálkodnia, a túl idős apa olyan korban csak konc lenne a nyakán, de az anyának is.


Lehet én vagyok túl konzervatív és földhözragadt. Én szeretném megélni, ahogy a gyermekemből ember lesz, hogy neki is gyerekei születnek. Hogy lássam azt, hogy mit neveltem a gyerekemből, milyen szülő is voltam, vagyok.


Ti erről mit gondoltok?



2020. nov. 21. 09:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi van 10-es, savanyú a szőlő? Csak nem magadra ismertél? 🤣 🤣 🤣

Ne gyere nekem azzal, hogy mert nekünk mennyivel könnyebb, azt te csak hiszed, mert én még mindig nyomom az annó svájci frankos hitelemet, de legalább a saját otthonomban lakom. Nem vagyok menő vállakozó, sem irodista ,melós vagyok, 3 műszakban dolgozom, és szinte minden hétvégén bent vagyok túlórázni, mióta 17 évesen végeztem a szakmunkásképzőben, ami ugye nem most volt.

Ez az amit ti nem tesztek meg, csak sírtok, hogy nektek mennyire kilátástalan a helyzet, és inkább nem is spóroltok hanem elbasszátok a fizetéseteket méregrdága mobilra, amit évekig fizettek, plusz az egyébb nagyzolásokra, mert azt hiszitek, hogy a csajok erre buknak. Túlórázni bemenni, ugyanmár, nektek jár a hétvége. Szakámát tanulni? Ááá, nektek pénzt kell, nem fogtok még éveket az iskolapadban ülni, hogy utána többet keressetek mint 8 általánosal, betanított munkásként, aztán 20 évesen legalább ennyi munkahelyen megfordultatok mert a lógást, szabit,táppénzt egy idő után megunja a cég . Ezzel szemben én a 3. munkahelyemen dolgozom.


Összehordasz egy csomó zagyvalékságot, de nem értetted meg a lényeget.

Nem az a lényeg, hogy mid van, hanem, hogy komoly terveid legyenek ne csak egyik napról a másikra élj. A nők ezt várják el, hogy a párjukra tudjanak számítani, és ha otthon is lakik, akkor meg spóroljon , hogy ha eljön az idő, akkor el tudjon indulni az életben, de általában ez sem jellemző.


Üdv:5-ös

u.i: Megvolt a csaj 😉

2021. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Csak annyit mondtam, hogy értelemszerű, hogy egzisztenciával rendelkezel ennyi idősen, hiszen mint le is írtad, hosszú évtizedek óta dolgozol. Én 22 vagyok, én is dolgozom, havi 160-180 órákat letolok én is, ami mondható, hogy egy átlagos teljesítmény. Nem savanyú a szőlő, csak olyan életkorból fakadó előnyt hoztál fel, aminek semmi értelme. De igen, látom a lényeget, a lényeg az, hogy legyenek tervek. Nekem vannak, dolgozom is, a mobilokat leszarom, csúnya se vagyok, mégis a senkiháziak kellenek a nőknek. Ezért vagyok frusztrált.

Ui.: az, hogy most nincs nőm, az nem azt jelenti, hogy soha nem is volt. :)

2021. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"olyan életkorból fakadó előnyt hoztál fel, aminek semmi értelme"


Az értelme az, hogy mi teljesen más környezetben nőttünk fel, így más lett az életfelfogásunk is, ami sokkal inkább életszerübb mint a mostani korosztályé, mert akkoriban az elsődleges cél egy saját otthon volt, valamint alap hogy ha valaki nem ment érettségizni majd tovább, akkor is legalább egy szakmát kitanuljon. Nekünk még nem volt mobil vagy számítógép, utóbbi is csak a sulinet programban lett sokaknak, az első PC-mre konrétan 1 évig spóroltam. Ez miatt a más gondolkodás miatt választanak a nők sokkszor idősebb férfit. Én is megkaptam, hogy mennyire más vagyok mint a 20-as korosztály, mert törödöm vele. De számomra ez full természetes, és nem is tettem semmi extrát, csak meghívom kávéra, ha kocsival megyek akkor elvittem meg ilyesmi. Apróságok, de a korosztálybeliektől még ennyit sem kapott.

Dicséretes az életfelfogásod, és hidd el meg is lesz az eredménye, ha meg lehetőséged lesz akkor végezz el annyi tanfolyamot aminnyit csak lehet a cégnél mert ezzel is csak többet kereshetsz. Sok sikert!

2021. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a szavaidat, neked is sok sikert kívánok!
2021. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!