Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfitól alapelvárás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfitól alapelvárás a tökéletes viselkedés, de egy nőtől egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Vegyük át a nemek közti sztereotípiákat, és viselkedéseket. Persze tudom, most mindenki azzal jönne hogy senkitől nem lehet ezt elvárni vagy hogy a nőktől többet várnak el egy kapcsolatban, a társadalomban stb, de gondoljunk bele OBJEKTÍVEN a dologba.


Milyen tulajdonságokkal azonosítunk egy férfit átlagban/normál esetben?

- Legyen erős fizikumú, erős idegzetű, higgadt, hideg fejű, gondolkozzon logikusan, ne legyen érzelgős, ne kiabáljon, legyen magabiztos, határozott, tudja mit akar, tudjon minden helyzetet kezelni, legyen bátor, legyen vezető, és legyen lepedőakrobata.


Nézzünk meg tipikus női tulajdonságokat amik teljesen elfogadottak nőknél, és természetesek.

- Kedvesség, törődés (ezek az elvárt pozitív tulajdonságok)


Most nézzünk olyanokat ami nőknél természetes, és elfogadott, de férfiaknál egyáltalán nem.

- Egy nő sírhat, kiabálhat/veszekedhet, lehet gyenge, lehet érzékeny, lehet áldozat, lehet féltékeny, lehet gyáva, lehet needy, lehet fadarab az ágyban.


Amint látjuk egy férfinál a tökéletes viselkedés alapelvárás mint a nők, mint pedig a térsadalom részéről, mig a sok negatív tulajdonság amikkel álltalában a nőket azonosítják be (tudom, rengeteg ilyen férfi is va) náluk teljesen elfogadott, és normális. Egy különbség van. Míg a nők rendelkezhetnek tipikus "férfias" tulajdonságokkal amiket felsoroltam, és persze sok ilyen nő van, az számukra dicséret és pozitívum, de nem elvárás, legalább is messze nem annyira mint egy férfinál, míg egy férfi csak ilyen lehet.


Nem szándékom veszekedni vagy bántani valakit ezzel a kérdéssel, de nem igaz hogy ezt csak én látom/tapasztalom így.



2020. nov. 30. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Egy rakat féltékeny, gyáva, hisztis férfinek van párja.

Másrészt kérdezd férfitársaidat, miért jó nekik a hisztis nő.


A"tipikus" férfi és női tulajdonságaid pedig nem léteznek ilyen végletesen.

2020. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni hogy egy nő panaszkodhat is, ami egy férfi esetében szintén taszító.
2020. nov. 30. 16:05
 3/16 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az teljesen igaz. Főleg, azt gondolom, hogy az ismerkedési fázisban nagyon egyenlőtlennek tűnhet a helyzet a sztereotípiák alapján.


Viszont ugyanúgy vannak viselkedések, amiket nem viselünk el egy nőtől. Pl. hazaér és leül számítógépes játékot játszani, ahelyett, hogy a gyerekekkel foglalkozna. Vagy este nyolcig bent van a munkahelyén és az apuka viszi fél 8-ra a gyerekeket, meg ő hozza el őket 5-kor, anyu a vacsorára esik haza.


Egy nőtől lehet, hogy kevesebbet várunk el, de amikor anyák lesznek a nők, akkor szerintem kiegyenlítődik/átfordul (családi felállás szerint), a helyzet. Amit itt látsz, hogy a férfitól elvárás, hogy takarítson/legyen otthon stb., az pedig a diplomás nőktől indult, akik önmaguk többet "nyújtanak", mint a női alap elvárás.


Azt gondolom, hogy a férfiak kevésbé hatékonyan kérték ki, hogy nem maradhatnak otthon a gyerekkel, nem sírhatnak úgy, mint a nők, nem lehetnek háztartásbeliek, mint amennyire a nők szerették volna, hogy karrieristaként definiálhassák magukat. Ezért a karrierista nő is belefér a női elképzelésbe, viszont még a női vezetők szerepénél is kevesebb háztartásbeli férfi példakép van.


Viszont, ha belegondolsz, akkor az a karrierista nőt, aki elhanyagolja a családját, de ugyanakkor mondjuk éhenhalnának a fizetéséből, ugyanúgy nem tudod elképzelni, mint azt a férfit, aki otthon marad a gyerekekkel, amíg a felesége a gyárban robotol.

2020. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szóval nem tudom, hogy érthető volt-e, hogy, az egyéni eseteket leszámítva, nem várunk el egyenlőtlenül többet vagy kevesebbet a nemektől, csak a nők sokkal több szerep közül "válogathatnak", mint a férfiak. Ezért sokkal több nő fér bele, de egy karrierista nő ugyanúgy nem lehet hisztis vagy féltékeny, mint egy férfi.
2020. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#1 A hisztis férfiakat nagy átlagban elhagyják a nők. A hisztis nőket sok férfi azért nem hagyja el mert valamilyen szinten nőies (mondjuk nem nekem). A tipikus férfi és női tulajdonságok pedig igenis léteznek, hacsak nem egy barlangban éltél eddig már bocs. A férfi és a nő nem csak külsőben, és nemi szervekben különbözik, hanem viselkedésben is.
2020. nov. 30. 16:10
 6/16 anonim ***** válasza:
Gondolom szamodra elkepzelhetetlen, de volt mar olyan no, akit nem hivtam tobb randira, mert nem utotte meg azt a szintet, amit en magam nyujtani tudtam. Pedig a chat alapjan teljesen passzoltunk, de eloben egy katasztrofa volt. Az a te problemad, hogy nincs tartasod es nem valogatod meg, kivel kezdesz. Csak azt nem ertem, hogy erre miert kell kerdest kiirni?
2020. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" A hisztis férfiakat nagy átlagban elhagyják a nők. "


Semmivel sem nagyobb mértékben, mint fordítva. Rengeteg idegbeteg pasi van, csak ő nem "hisztinek" nevezi a produkcióját.

2020. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha alapelvárás lenne a tökéletes viselkedés, akkor szinte senkinek nem lenne párja.
2020. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A hisztis nőket többségében azért nem hagyják el, mert jó a külseje, lehet mutogatni, jó az ágyban. Sokaknak ez bőven elég.

Egyébként a normális viselkedés mindenkitől elvárható lenne. De jó páran nem képesek rá és nem is akarnak normálisan viselkedni.

2020. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#6 Nem, számomra egyáltalán nem elképzelhetetlen. Ha azt gondoltad hogy igen akkor nagyon összekevertél valakivel. Látom teljesen félreértetted az egész posztom. A társadalomból indultam ki pajti, nem magamból.
2020. nov. 30. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!