Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a monogámia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a monogámia mennyire természetes?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem az. Felsorolok pár érvet, lehet velük vitatkozni:

Evolúciós szempontból azoknak a férfiaknak a vérvonala könnyebben örökítődött tovább, akik több nőt termékenyítettek meg. Nekik valószínűleg több gyerekük született. A hűtlen nők pedig változatosabb genetikájú utódokat hozhattak világra.


Az apa-anya típusú családmodell kultúrálisan viszonylag újkeletű. Az ősközökséggekeben, amikben az emberiség évezredekid élt a mezőgazdaság feltalálása előtt, a tudósok szerint gyakori volt a kollektív apaság. A törzs együtt nevelte a gyerekeket. Nem is tudták kinek ki az apja és nem is érdekelte őket.


Ehhez képest ma kizárólag a monogám kapcsolat számít kultúrálisan és erkölcsileg elfogadottnak. Szerintem irreális elvárásokat támasztunk. A mese szerint mindenkire vár az Igazi, aki majd élete végéig kitart mellette. Közben mind tudjuk, hogy ez csak keveseknek adatik meg. Ki akarja egy csúnyáskább, kevésbé jó képességű, együttélésre csak jóindulattal alkalmas ember mellett leélni az egész életét? Az emberek komoly része sajnos nem ideális férj vagy feleség. Rájuk nézve csapás a monogámia. Ha életük párját keresik, akkor jócskán lejjebb kell adniuk. Nem csoda, ha két ilyen ember kapcsolata egy idő után elmérgesedik. Hiszen minden próbálkozásuk ellenére nem lehetnek egymás számára egy életen át kielégítő partnerek.


Mi lenne, ha nem csak az lenne erkölcsileg elfogadott, amiről tudjuk hogy szinte lehetetlen? Én teljesen kibékülnék azzal, ha életem során sokszor meg tudnám élni a szerelmet. Nem csak tökéletes emberekkel, nem csak olyannal akivel évtizedeket akarok tölteni, hanem bárkivel, akivel megvan az a bizonyos szikra. Gyereket nyilván csak azzal vállalnék, akivel igazán erős a kötelékünk és akiben látom, hogy jó szülő lenne. Szívesen élnék olyan világban, ahol a gyerekvállalás nem jelenti feltétlenül szexuális kizárólagosságot.

Ha a szülőknek úgy jobb lelkileg, akkor felőlem nevelhetnek gyereket nyitott kapcsolatban is. Miért ne? Nem gonoszságból csalják egymást az emberek, hanem mert szenvednek.


Kíváncsi vagyok ki hogy látja. Kort és nemet direkt nem írok, a személyeskedések elkerülése miatt, aki érdekel neki leírom.



2020. dec. 26. 15:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"A monogám család egy több ezer éves tradíció, mely a zsidó-keresztény kultúrkörből"


A francokat... zsidó-keresztény kultúrkör még a fasorban sem volt, amikor megjelent a monogám családmodell.


Ennek nagyon egyszerű oka volt, a letelepedés, a földművelés, a tulajdon megjelenése. Egyre fontosabb volt, hogy a munkaerőt a család biztosította (gyk, annyi földet tudtál megművelni, amennyi munkásod volt, ezt pedig a család jelentette leginkább, így hirtelen fontossá vált, hogy az én gyerekem az én földemen dolgozzon), és fontos volt, hogy a tulajdon kihez kerül a későbbiekben (nem mindegy, hogy kinek a gyereke örököl).


Innentől kezdve az egész monogám családmodell a zsidó-keresztény kultúrkörben nem más, mint a szokásos nyúlás, ahogy átvettek már korábban meglévő dolgokat, mint például a karácsony és a húsvét.

2020. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21


"A monogám család egy több ezer éves tradíció, mely a zsidó-keresztény kultúrkörből"


Ez nem jelenti azt, hogy nem zsidó-keresztény kultúrkör része nem lehet, illetve nem lett volna előzménye.


És az eszmék, ideák, szavak átvétele természetes dolog, így fejlődik a kultúra.

2020. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Egész jó a logikád kérdező!


A monogámiát azzal támadod, hogy az ősközösségekben nem tudták ki a szülő, így a közösség tagjai nevelték a gyerekeket. Ugye tudod, hogy ezek csak vadászni és éppen életben maradni tanultak meg? De ha már ekkora történész vagy, bizonyára ismered a Habsburg dinasztia genetikai elváltozásait a többszörös vérfertőzés által.


DE, a nem monogám, hedonista Romaiaktól is megkérdezheted, hogy mennyire működőképes is a társadalom ebben a formában, elég szabadok VOLTAK.És elég csúnya dolog a Zsidó vallást támadni, mert pont a Rómaiak ellenpéldája, akikhez épp hasonlítani szeretnél, jóval túlélték őket.


Próbáld meg vallásban megtalálni a helyed.

2020. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Na tessék, mai hattyús hír: [link]
2020. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!