Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka, hogy az "egyszerűbb", kozmetikus, körmös, stb nők sokkal könnyebben találnak maguknak párt, mint a tanultabb társaik?

Figyelt kérdés

A környezetemben azt láttam, hogy sokkal könnyebben találnak maguknak (nem is akár milyen) férfit azok a nők, akik esetenként kicsit butácskák, esetlegesen nagy nehezen elvégeztek egy OKJ-s tanfolyamot (NEM nézek le senkit a képességei és szakmája miatt!!).


Míg nem egy nő társam, akinek már van egy diplomája és esetlegesen pluszban szakmát tanul ("diplomagyűjtő"), csak küszködik a férfiakkal, pedig egyáltalán nem csúnya nőkről van szó. Azt tapasztaltam, hogy ezzel a típusú nőkkel 3 mondatnál többet is lehet _értelmesen_ beszélgetni, nem ragadnak le a felszínes témáknál. Nincs felesleges jó pofizás, összefüggő gondolatmeneteket lefuttatnak, van véleményük, míg a másik "csoportról" nem feltétlen tudom ezt elmondani minden esetben.


Körmös lánynak nyugodt, kiegyensúlyozott, "gazdag" férj, kozmetikus nőnek jól kereső, helyes pár. Egy mezei OKJ-t végzett lánynak évek óta tartó kapcsolat, ahol elviseli a férfi az előző kapcsolatból született gyereket és még sorolhatnám.


Csak én tapasztaltam ilyet a környezetemben vagy ez gyakorinak mondható?


Rossz gondolatmenet, hogy az "egyszerűbb" nőket könnyebb megvezetni, nem válogatnak annyira és elnézőbbek?



2021. jan. 24. 15:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem jól gondolod.

Azt látom, hogy az ilyen nők mellett érzi azt egy férfi, hogy ő a "csaladfő", aki okosabb, erősebb, aki megmondhatja a frankót. Egy diplomás nő mellett kevésnek érzi magát.

Ezt onnan is tudom, hogy anno volt egy irodai munkám, ami papíron jól nézett ki. Sok férfi szinte lehervadt, mikor megtudta.

Utána lett egy másik állásom, amit könnyű úgy előadni, hogy "egyszerű gyári munka". Egyből elkezdi előadni magát sok pasi, hogy majd ő mindent megmagyaráz, kiokosít, csak figyeljek ügyesen. Jó szűrő.

2021. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%

Elso igazat ir!

A ferfiak tobbsege nala gyengebb, alacsonyabb statuszu not keres, aki remelhetoleg kevesebbet is keres, mint o, mert igy ugy erzi o a “ferfi”.

2021. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ebben valóban van ráció :) Ez el is kerülte a figyelmemet részben :)
2021. jan. 24. 15:47
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt nem agyalnak annyit, mint a műveltebb társaik, másrészt meg a férfiak szeretnek basáskodni a nők felett (többet keresni és/vagy kvalifikáltabb munkát végezni).


Az egyszerűbb nők ezt jobban elfogadják.

2021. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az előző válaszolókkal. Bár azért az nagyon érdekes, hogy manapság egy körmös, szempillás nő többet keres jóval, mint sok esetben egy diplomás pályakezdő (pl. nyelvtanár).
2021. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Na igen, nekem volt aki meg is mondta hogy szakít velem ha magasabb végzettségem lesz nála.
2021. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon kevés pasim viselte jól, hogy "diplomahalmozó" vagyok, még ha sokkal jobban is kerestek nálam.


A férjem volt az, aki örült ennek és büszke rám. Igaz, az ő anyukája is megcsinálta a maga kis karrierjét.

2021. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Orvos vagyok, de sosem volt gondolom a pártalálással. Pedig soha nem volt orvos párom, mielőtt az jönne esetleg, hogy nekünk magunk között könnyű :D
2021. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem akár ahhoz is köze lehet, hogy lehet, hogy sok "egyszerűbb" lány nőiesebb személyiségre, úgy értem, a nagyon karrierista, céltudatos nőket nem mindenki kedveli, meg bizonyítási kényszerük van mellettük.
2021. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Már megint hülyéknapja van itt.
2021. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!