Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más pároknak mennyire szokott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más pároknak mennyire szokott a politikai nézetek közti különbség párkapcsolati problémákat okozni?

Figyelt kérdés

Ugyebár a szerelem mindennél erősebb, de mondjuk néha-néha a párommal egy esti teázgatás közben véletlenül szóba szokott kerülni a politika.

Én mondjuk konzervatívnak tartanám magamat mérsékelt nemzeti érzelmekkel és a Fideszhez húz a szívem.

A párom nem illik bele ebbe a képbe, mivel egy nem-európai származású hölgy aki eléggé baloldali érzelmeket mutat.


Ritkán szoktunk erről vitázni, de ha igen akkor igyekszünk mindketten abbahagyni és valami más témát találni vagy pedig intellektuális módon levezetni a vitát és megnézni az érem mindkét oldalát és hol-hol kompromisszumokat tudunk találni.


Ti hogyan szoktátok a különbségeket megoldani, de nem a pártpolitikai különbségeket (MSZP-DK-Momentum-Jobbik-LMP) vagy pedig (Fidesz-Mi Hazánk-Jobbik), hanem amikor, mintha két teljesen más világból származnátok azzal a pároddal akivel alapjáraton boldog vagy?



2021. jan. 28. 10:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

10, nincsenek biztosítva. Például a melegek, transzneműek jogai, de még a nők jogai is hagynak némi kivetnivalót maguk után. De ebbe most ne menjünk bele.

Ha nem értesz egyet az ideológiájukkal, akkor miért támogatod őket?

De egyébként az utolsó mondat a lényeg a kommentemből. Ismertem ilyen párt, nem működött a világnézetük különbségei miatt, nem értettek egyet olyan dolgokban amik a mindennapi életet is befolyásolták. Egyébként többek közt a szüleim voltak.

2021. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

#12

Nekem a homoszexuális ismerőseim ugyanúgy vállalhatnak munkát és felvállalhatják szabadon a kapcsolatukat és élhetnek közös háztartásban, mint a heteroszexuális ismerőseim. Azt leszámítva, hogy nem házasodhatnak és hátrányban indulnak az örökbefogadást illetően.


Szerintem a Fidesz képviseli legjobban az elképzeléseimet és nincsen akkora hatalmas különbség a Fidesz és az én ideológiám között, hogy ne legyen érdemes rájuk szavaznom minden egyes választáson, hacsak nem egy polgármester választás lenne és úgy érzem, hogy egy független vagy ellenzéki jelölt jobban tudná képviselni a várost, mint a Fideszes jelölt(ami ritkán, de előfordulhat)

2021. jan. 28. 11:49
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlóak a nézeteim. Azt viszont szeretném tisztázni, hogy azért szavazok egy adott pártra, mert a lehetőségek közül őket találom a legmegfelelőbbnek, nem pedig azért, mert minden egyes intézkedésükkel egyet értek.

A párommal nem nagyon szoktunk politizálni, ő nem igazán szimpatizál semmilyen párttal, de szereti kiemelgetni, hogy a fidesz épp mit szúrt el. Ilyenkor vagy igazat adok neki, hogy szerintem is elszúrták, vagy próbálom jegelni a témát, ha nem értek egyet vele.

2021. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Nyilván attól függ, milyen politikai nézeteltérésről van szó? Mennyire árnyalt kérdésekről pl.

A politikai nézetek alapvető információt nyújtanak egy ember értékrendjéről és személyiségéről, mit tart fontosnak, mennyire tisztel másokat, mit gondol a világról, szóval szerintem igen fontos, hogy tudjuk, hogyan vélekedik valaki a politikáról, milyen nézeteket vall.


Merőben más és eltérő politikai nézeteket valló, eltérő értékrenddel rendelkező emberrel nem tudnék nemhogy járni de még barátkozni se.


De persze vannak, akik tudnak pl. Grimes meg Elon Musk lmao.


Számomra furcsa, ha valaki nem tudja mi a párja politikai beállítottsága, vagy nem érdekli, az milyen politikai nézeteket vall, mert már egy igen rövid beszélgetésből ki lehet deríteni ezeket, nemhogy komoly kapcsolat esetén.

És ehhez még aktívan politizálni se kell naphosszat, elég csak beszélgetni az időjárásnál komolyabb témákról.

2021. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

#14

A párom nincsen tisztában a hazai politikával, mivel nem itt született és nem él itt többéve.

Amikor belpolitikai témákat hoz fel nem is nagyon tud egyik ellenzéki pártra sem mutogatni, hogy ő neki ő a legszimpatikusabb. Budapest belvárosában élünk ezért eléggé nehéz hozzám hasonló szemléletű emberrel találkoznom vagy találkoznia.


Én sem vagyok pártdroid, mivel hiába vagyok megelégedve a Fideszes kormányzással attól még, ha történik valamilyen botrány attól még én is szoktam nemtetszést kifejezni.

Attól még hozzátenném azt is, hogy van egy világnézetem és a jelenlegi magyar politikában azt a Fidesz tudja a legjobban leírni, hogy mit gondolok és mit érzek legjobban egy-egy adott dologról.

Szoktam ellenzéki és kormánykritikus oldalakról is tájékozódni a világ dolgairól, de attól még szerintem Magyarországnak a Fidesz a legkiválóbb lehetőség (nem én nem a legkisebbik rossznak nevezném, hanem egy pozitív pártnak akik, mint minden párt a világon ők is tudnak számomra nem megfelelő rendeleteket, törvényeket hozni ami szerintem teljesen megfelel, mivel nem én engemet szoktak mindig megkérdezni személyesen, hogy mi a helyes és helytelen egy adott dologgal kapcsolatban ami szerintem teljesen rendben van, mivel nem vagyok politikus és, csak a szavazati formában esetleg viták formájában fejezhetem ki a tetszésemet és a nemtetszésemet az ország sorsának alakulásában).


A páromat állítása szerint a politikai nézetem zavarja a legkevésbé a párkapcsolatban még akkor is, ha ő kifejezetten baloldali.

2021. jan. 28. 12:55
 16/36 anonim ***** válasza:
87%
Hallo, a jogegyenloseg nem abban merulhet ki, hogy en is vehetek gyufat a sarki kozertben. Hanem abban, hogy aki eu-s penzeket sikkaszt, a jog elott ugyanolyan embernek minosul, mint te meg en, es ugyanolyan buntetest kap erte. Akkor is, ha eppen a miniszterelnok veje. Nagyon nincs jogegyenloseg, egy naiv es idealista vilagkeped van. A partok pedig arukapcsolassal mukodnek, vannak jo meg rossz dolgaik. Ha szerinted a fideszben van a legkevesebb rossz, akkor te olyan nagyon jo ember nem lehetsz, vagy iszonyatosan alultajekozott vagy. Ez pedig a parkapcsolatban is meg fog jelenni, vagy az ideologiakban, vagy a feluletessegben. Erdekes, hogy trendinek tartod az ellenzekre valo szavazast. A fidesz a leszakado nincstelenek es elmaradottak partja. En azokat kerulom nagy ivben, akik ilyen szinten elkotelezettek, egyik vagy masik mellett. A masik sem jobb. Csak nincs olyan vallasi fanatizmus korulotte. Sokat kell meg tanulnod a vilagrol.
2021. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

#15

Nekem sosem a másik ember politikai hovatartozása alapján döntöttem el, hogy kivel megyek el randizni esetleg kivel fogok meginni egy csésze kávét vagy esetleg mentem el szórakozni a járvány előtti korszakban.

Természetesen mindig kerestem az olyan emberek társaságát akik velem hasonló értékrendet képviselnek, de ha erkölcsileg vagy intellektuálisan úgy éreztem, hogy nem teljesíti a mércét nálam akkor nem kezdtem el vele egy közösséget vállalni.

2021. jan. 28. 13:01
 18/36 Sunshinedoll ***** válasza:
61%

#18

Nyilván én sem, mert még az elején valószínűleg nem ismerem.

De második randira már nem megyek el pl. olyannal, aki számomra nem szimpatikus mert nyilvánvalóan nem egyezik az értékrendünk.

Ahogy az olyan haverokat is kidobálom az életemből, akik merőben máshogy gondolkoznak pl. emberjogi és egyéb alapvető kérdésekben.

Számomra ez jóval fontosabb, mint az, hogy ki milyen intellektusú vagy mennyire erkölcsös, mert szerintem az sokkal kevésbé mutatja be azt, hogy ki milyen ember.


Engem nem érdekel, ha a Kiss Feri nem túl okos vagy ellopott egy kiló kenyeret a teszkóból, de az igen, ha a háromdiplomás Halász Juci szerint a melegeket le kell lőni és bizony néhány nőt meg kell verni és a korrupcióval nincs baj, amíg az nekem is jót tesz.

2021. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

#17

Ki mondta, hogy én a homoszexuális házasságot támogatom? Vannak homoszexuális ismerőseim és barátaim, de a házasság számomra egy fogalom nem pedig egy olyan dolog, mint az együttélés vagy pedig a szerelem, hogy ez már annak számít ez már nem.

A transzjogok meg szerintem vannak annyira elegendőek, hogy egy transznemű is szabadon tudja érvényesíteni magát Magyarországon, ha meg nem akkor ahogyan Gyurcsány Ferenc mondta “El lehet innen menni”, mivel egy kormánynak az a kötelessége, hogy mindenki számára jólétet és biztonságot nyújtson és az ország többségének az akaratát hajtsa végre nem pedig az, hogy támogasson abban, hogyha másnak tartod magadat, mint a biológiai nemed akkor mindenféleképpen a te kényedre és kedvedre ugráltasd a többségi társadalmat.

Magyarországon lehetséges az, hogy a biológiai nemeddel ellentétesen élj azt leszámítva, hogy Orbán Viktor sem tudja a biológiai nemedet sem megváltoztatni akármennyire is egy kiváló politikus.

Ahogyan hivatalosan az sem elfogadható egy munkahelyről, hogy a szexuális kisebbségedből kiindulva utasítsanak el téged vagy rúgjanak ki, ha mégis akkor itt ugyanúgy beperelheted itt-ott a korábbi munkavállalót vagy esetleg azt a munkahelyet aki egy nálad kevésbé képzett embert vett fel a pozícióra, csak azért, mert ő heteroszexuális cisznemű férfi vagy nő.

2021. jan. 28. 13:16
 20/36 A kérdező kommentje:

#19

Számomra nem attól lesz valaki erkölcstelen, mert ellop egy kenyeret a boltból esetleg a létfenntartása vagy a családja létfenntartása miatt muszájból ellop egy szupermarketből néhány élelmiszert. Esetleg elszív egy füves cigit(nem, nem akarom legalizálni esetleg normalizálni esetleg az alkoholt helyeselni a füvet meg démonizálni).

Ahogyan homofóbnak vagy esetleg transzfóbnak sem mondanám magamat, de az LMBTQ+ lobbinak az összes követelését sem vagyok hajlandó mind egyetérteni azt leszámítva, hogy senki sem legyen büntethető azért ami esetleg ne legyenek a társadalomból kitagadva(hacsak nem egy pedofil).

2021. jan. 28. 13:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!