Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más pároknak mennyire szokott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más pároknak mennyire szokott a politikai nézetek közti különbség párkapcsolati problémákat okozni?

Figyelt kérdés

Ugyebár a szerelem mindennél erősebb, de mondjuk néha-néha a párommal egy esti teázgatás közben véletlenül szóba szokott kerülni a politika.

Én mondjuk konzervatívnak tartanám magamat mérsékelt nemzeti érzelmekkel és a Fideszhez húz a szívem.

A párom nem illik bele ebbe a képbe, mivel egy nem-európai származású hölgy aki eléggé baloldali érzelmeket mutat.


Ritkán szoktunk erről vitázni, de ha igen akkor igyekszünk mindketten abbahagyni és valami más témát találni vagy pedig intellektuális módon levezetni a vitát és megnézni az érem mindkét oldalát és hol-hol kompromisszumokat tudunk találni.


Ti hogyan szoktátok a különbségeket megoldani, de nem a pártpolitikai különbségeket (MSZP-DK-Momentum-Jobbik-LMP) vagy pedig (Fidesz-Mi Hazánk-Jobbik), hanem amikor, mintha két teljesen más világból származnátok azzal a pároddal akivel alapjáraton boldog vagy?



2021. jan. 28. 10:14
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

#29-esnek

Köszi, hogy a szánkba akarod tenni, hogy mit gondolunk és mi mindenről a véleményünk meg minden más.

Hogyha már szabad ilyet pedig nem akarok lesüllyedni egy toxikus vitapartner szintjére akkor gondolom te egy transzposadista vagy és az a legnagyobb vágyad, hogy földönkívüli civilizációk igázzák le a a Földi civilizációt és mindenkin hajtsanak végre nemváltoztató műtétet és terjesszék a kommunizmus igéjét és közben minden évben áldozzuk fel a baromfik 40%-át egy gendersemleges Lenin szobor előtt.


Hogyan lehetnek ilyen szörnyű gondolataid?

2021. jan. 28. 15:58
 32/36 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, hol írtam, hogy a nőnek mégis a konyhában a helye...

Én azt írtam, hogy nem cselédet keresek, mert nem vagyok életképtelen. Képzeld, még az ingjeimet is én vasalom. Szóval, mellettem nem hárulna a házimunka a lányra, én is ki tudom belőle venni a részem. Sőt, én azt is el tudom képzelni, hogy én maradjak otthon a gyerekkel.


Az, hogy valaki nem úgy gondolja, ahogy én, az meg azt jelenti, hogy nem egymást keressük. És miért zavar az, ha én fontosnak tartok olyan dolgokat, értékeket, amelyektől meg másokat ráz ki a hideg?

De azért bírom ezt az általánosítást, hogy aki jobboldali, az biztos rovásírással ír, meg Árpád-sávos a párnája is. 😅


A legtöbb ismerősöm „liberális”. Nemrég volt a Szájer-ügy. És megállás nélkül fröcsögtek. Én meg mondtam nekik, hogy ezek szerint a nagy elfogadásba nem fér az bele, hogy valaki úgy jobboldali, hogy meleg? És nem lehet olyan álláspontja, hogy ugyanúgy nem támogathatja a melegházasságot, hogy meleg? Vagy ezek szerint, megiscsak be van kategorizálva minden és ha valami nem úgy van, ahogy más gondolja, akkor az már helytelen?


A Fidesz egy néppárt, széles tömegeket fog össze. Nem egy szűk csoport pártja.

Tessék, én egyáltalán nem vagyok vallásos, sőt, házasságot sem feltétlenül szeretnék. Nem értek egyet az oltással. Mégis a Fideszre szavaztam. Vagy ilyenkor már recsegnek a fogaskerekek? Hogy aki jobbos, csak nőverő, maradi, elnyomó lehet, meg az asszony neve kuss és házasságig nincs szex, ami amúgy is csak az utódnemzésre szolgál?

Sokszor kisebb elfogadást tapasztalok az „elfogadó” oldalon...


Jobboldalon, akár a Fideszben is vannak gáz arcok, de azért ha jól kezeli a párt, akkor ezeket eltávolítja vagy magától elmennek. Tessék, Szájer is botlott, bocsánatot kért, szó nélkül le is mondott. Nem pedig elkezdett másra mutogatni...


Na mindegy, én olyan lányt keresek, akikkel nagyjából egyeznek a világnézeti kérdések. Megváltoztatni nem kell a másikat, nincs is értelme és nem is lehet. Ezért kell hasonlót keresni.

2021. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

“El lehet innen menni”, mivel egy kormánynak az a kötelessége, hogy mindenki számára jólétet és biztonságot nyújtson és az ország többségének az akaratát hajtsa végre nem pedig az, hogy támogasson abban, hogyha másnak tartod magadat, mint a biológiai nemed akkor mindenféleképpen a te kényedre és kedvedre ugráltasd a többségi társadalmat." - írtad.


Nem, a kormánynak nem ez a feladata. A kormány feladata, hogy a lehető legtöbb adófizető állampolgárt SZOLGÁLJA ki, aki nem árt másnak, hogy az itt élők közül minnél többen otthonosan érezzék magukat. Ezért kapja a fizetést.


Az, hogy a lmbtq-t mocskolja és korlátozza vagy adófizető állampolgárokat üldözön el nem feladata.


Az állam a XXI. században egy szolgáltatás, mint az ELMŰ vagy a FŐGÁZ, vagy az UPC. Az adódért cserébe kapsz közbiztonságot, oktatást, utakat stb. (már amennyire).

2021. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Aki ebbe többet lát bele az nem áll két lábbal a földön. A politika meg nem más, mint marketing, kb. mint a Vodafone meg a Telenor harca. A logó, meg a reklámfilm csak külcsín, ahogy a politika is. A lényeg, hogy mik a percdíjak, havidíj, vagy másképpen milyen az adórendszer és azért mit kapunk cserébe. A többi duma csak annyit ér, mint egy reklámszlogen, jól hangzik, semmi tartalommal.
2021. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs vita, mindketten egyetértünk ilyen témákban.

Fideszes fiatalként nyilván nehezebb veled egyetértőt találni, a legtöbb ember nem mutatkozna veled, engem kb a családom meg a barátaim is megtagadnának, ha fidesz szavazóval állítanék haza. Meg a nem szexelek fideszessel oldal is egyre népszerűbb, azért az is sokat elárul.

Szerintem ez így nem lesz hosszúéletű, keress egy fideszes barátnőt. Nem erősebb mindennél a szerelem, ezt a terhet egy kapcsolat sem bírná.

2021. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Nem nagyon örülnék, ha a párom baloldali lenne, de ha ő el tudja fogadni az én nézeteimet, én is elfogadom az ő véleményét.


Ha jobboldali lenne, szinte kicsattannék az örömtől. Annak ellenére, hogy a Jobbik lejáratta magát, a Mi Hazánk meg egy vicc, jó olyan beállítottságú emberekkel találkozni, akik nem szívesen szavaznak olyan emberekre, akiknek kimondatlan céljuk Magyarország tönkretétele.


Pártpreferenciám nincsen. Egyik kutya, másik eb. Mindegyikben párt teli van gengszterekkel, idiótákkal, pszichopatákkal.


Jövőre kiválaszthatja a Nép, hogy sz*r, vagy híg f*s kormányt szeretne az ország élére. Kb. ennyi a mi befolyásunk, éppen ezért nem is érdemes a pártokon vitatkozni.


F

2021. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!