Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más pároknak mennyire szokott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más pároknak mennyire szokott a politikai nézetek közti különbség párkapcsolati problémákat okozni?

Figyelt kérdés

Ugyebár a szerelem mindennél erősebb, de mondjuk néha-néha a párommal egy esti teázgatás közben véletlenül szóba szokott kerülni a politika.

Én mondjuk konzervatívnak tartanám magamat mérsékelt nemzeti érzelmekkel és a Fideszhez húz a szívem.

A párom nem illik bele ebbe a képbe, mivel egy nem-európai származású hölgy aki eléggé baloldali érzelmeket mutat.


Ritkán szoktunk erről vitázni, de ha igen akkor igyekszünk mindketten abbahagyni és valami más témát találni vagy pedig intellektuális módon levezetni a vitát és megnézni az érem mindkét oldalát és hol-hol kompromisszumokat tudunk találni.


Ti hogyan szoktátok a különbségeket megoldani, de nem a pártpolitikai különbségeket (MSZP-DK-Momentum-Jobbik-LMP) vagy pedig (Fidesz-Mi Hazánk-Jobbik), hanem amikor, mintha két teljesen más világból származnátok azzal a pároddal akivel alapjáraton boldog vagy?



2021. jan. 28. 10:14
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos, hogy mik a politikai nézetei valakinek, hiszen olyannal tudsz együtt élni normálisan, akivel egyezik az értékrended, világlátásod. Ebbe beletartozik a politikai hovatartozás.


Én inkább jobboldali nézeteket vallok, hasonló kaliberű férfiakkal is voltam együtt mindig. Egy futó kapcsolatom volt, ahol olyan véresszájú kommunista volt a másik, hogy hamar elengedtem inább.

2021. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%
Na latod, errol beszelek. Tudod hany lenyegesebb dolog van annal egy orszagban, hogy egynemu parok orokbe fogadhatnak gyereket vagy sem? Nalad megis ez az identitasmeghatarozo elem. Es igen, abban is igazam volt, hogy egy vallasi fanatikus vagy, es elmaradott 1-2 evszazaddal. Nincs ezzel gond, amig hasonszoruekkel ismerkedsz, de jol erzed, ebbol sok bajod lesz a parkapcsolatodban. A jogegyenlossegre hozott peldat meg egyenesen atlepted, nem fert bele a csolatasodba. Sokat elmond az emberrol, hogy mivel tud azonosulni. Aki manapssag a fidesz tevekenysege mellett barmilyen apro ervet fel tud hozni, az nagyon durvan karosodott ertekrendszert takar. Instant ban kategoria minden szempontbol.
2021. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit elkanyarodott a beszélgetés az eredeti kérdéstől. Az, hogy a kérdezőnek vagy inkább balos válaszolónak a világnézeti kérdéseit ütköztetjük, jó dolog, de nem ez volt a kérdés.


Alapvetően én is jobbos vagyok, mondjuk azt, hogy Fidesz-szavazó. De nem pártkatona, nem értek egyet például a korlátozásokkal, az oltással vagy annak idején a migrációs plakátkampánnyal. De a politikai palettából a Fidesz képviseli a leginkább azt, ami nekem is a fő irányvonal.


Na de, a kérdésre válaszolva, szerintem fontos, hogy azért a főbb politikai, világnézeti kérdésekben legyen egyezés. Ha nem is pár hónap múlva jön ki, akkor a gyereknevelés alatt.

Most egy liberális ember a gyerekét az elfogadásra, toleranciára, világpolgári szemléletre nevelné a gyereket, míg egy konzervatív ember pedig hazaszeretetre, a házasság értelmezésének férfi és nő variánsára, nemzetben gondolkodásra stb.

És akkor, ha a gyerekeid anyja/apja mást gondol erről, akkor majd lesz sok nézeteltérés, hogy milyen iskolába menjen a gyerek, milyen szakkörre stb.

Mert vita lesz abban, hogy a gyereknek milyen világnézetet, milyen ideológiát adjanak át a szülők. Jobb esetben a gyerek majd mérlegeli és eldönti, rosszabb esetben teljesen össze lesz zavarodva.


Én is 30 alatti vagyok, sajnos ebben a korosztályban a lányok nem is az, hogy Fideszesek vagy sem, hanem egyáltalán nem nyitottak a jobboldali dolgok iránt. Ki kell mondani, ez ma ciki. Ma a szivárvány, az LMBTQ, a balos értékrend, a határontúliakat lerománozni, ez ma a menő. Hazaszeretet, nemzetben gondolkodás stb. nem menő.


És nem, nem gondolom, hogy az asszonynak a konyhában a helye, meg csak szüljön ész nélkül. Én is tudok főzni, mosni, nem szorulok nőre. Ha lenne éppen, akkor is szívesen megcsinálnám a házimunkát, akár helyette, akár mellette/vele.

De gyereket nem tudok szülni, ezért a nő dolga a gyerek megszülése, de nyilván azért, mert a férfi még mindig nem tud szülni. És ilyenkor, amikor a nő kisgyerekkel van, akaratlanul is az a klasszikus családmodell jön a képbe, hogy amíg a nő a gyerekkel van, addig a férfi dolgozik és gondoskodik róluk.

Éppenséggel lehet a férfi is otthon a gyerekkel és a nő dolgozzon, de valakinek a gyerek mellett is kell lenni, valakinek meg dolgozni is. És azért az anya szokott általában a gyerekkel lenni, mert mégis vele szorosabb a kapcsolat (akár szó szerint, gondoljunk a szoptatásra, de átvitt értelemben is, mert mégiscsak ő adott a gyereknek életet).

2021. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

#24

Mindkettőnknek szóba jött már az, hogy akár balesetből is lehet ő terhes, mert hát mégiscsak egy pár vagyunk és a védekezés sem 100% garancia, hogy nem jön közbe egy gyerek.

Elméletben felkészültünk erre a forgatókönyvre amihez még kompromisszumokat sem kellett kötnünk nagyon.

2021. jan. 28. 14:36
 25/36 A kérdező kommentje:
Amúgy találhattunk volna hozzánk hasonlóakat is ilyen tekintetben, de a szerelem az szerelem 😅
2021. jan. 28. 14:38
 26/36 anonim ***** válasza:
69%

24-es voltam. Ki merem neked jelenteni, hogy a 20-as korosztályban nincsenek jobboldali, konzervatív gondolkodású nők. A párkeresés is emiatt számomra halott ügy.

Pedig nem tartom magam rossz választásnak, van sikerem a nőknél, de ilyen világnézeti, ideológiai különbségek mindig megvoltak. Pedig, annak ellenére, hogy jobboldali vagyok, nem hiszek Istenben, vallás számomra semmit nem jelent.

2021. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
61%
Epp ez az elteres. Akinek egy eszme adja meg az identitasat az gyerekes. Akinek a csoporthoz valo tartozas adja meg az identitasat az is. Onallo akarat, na az identitas. Blabla maszlag a hazaszeretet. Mit takar ez pontosan? Magyar krumplit veszel, nem lengyelt? Mitol jobb az? Miert ne ehetnel szudeta mellett termelt krumplit? Attol nem szereted a hazadat? Na ez a bullshit. Vilagpolgar? Az micsoda? Miert kene nekem barmilyen csoporthoz tartoznom? Hazafias? Az mi? Mi a hozzaadott erteke? Serdulokorban igen, ott a csoporthoz tartozas elmenye viszi elore az identitaskereses utjat az embert. Akkor falkaban jartunk bulizni, meccsekre, mindenhova. Mennem kell, mert mennek a tobbiek is. Aztan ezt az emberek kinovik, ahogy beerik a szemelyiseguk. Onallo donteseket hoznak, a csoporttudat mar a multe, meghaladjak, nem teszik ki magukat annak, hogy masok vindikaljak a jogaikat, mondanivalojukat stb. Nem vagyok kulonb egy roman IT-s sracnal, ahogy egy olasznal, vagy norvegnal sem. De rosszabb sem. Es nem jelent plusz erteket az, hogy valaki magyar. Szurkoltam a lengyel valogatottnak, mert van egy lengyel kollegam. O meg szurkolt a magyarnak, miattam. Jo fej. Nekem ez tobbet er, mint ez a burkolt nacionalista eszmek, mint haza, hazaszeretet meg barmi mas. En nem eszerint osztalyozom az embereket. Azaz valamennyire megis, mert ram akarjak eroltetni az elavult eszmeiket, hogy en is abban higyjek, pedig nem akarok. Nem az donti el a vilagban, hogy mi a jo es mi a rossz, hogy melyik orszagban el az adott ember. Orszagtol fuggetlen. Ha te ugy akarsz elni, elj. Faragjal rovasirassal botokat es add el a standodnal, annak mindenki orulni fog. Ez pozitiv. Amikor viszont azzal jossz, hogy hazafias neveles kell es minden gyerek tanulja meg a rovasirast, akkor elmesz am a fenebe. Na fidesz pont ezt tolja, megmondja az embereknek, hogy mi helyes es mi nem. Aki ezeket tamogatja en azokat sem veszem emberszamba. Karosak a nezeteik, elmaradott a gondolkodasuk, leszakadnak az elavultsagnak koszonhetoen. Azt se tudom, hogy a nemzeti erzelmu kerdezo miert idegen orszagokban keres maganak part. Ugy latszik vannak gondok a fejben rendesen, kikezdte a csoportidentatasat az egyeni identitasa. Lassan rajon, hogy melyik a fontosabb. Megsugom, akkor lesz boldogabb elete, ha elengedi politikai hulyesegeket es a sajat eletet helyezi eloterbe. Ha meg nincs ezen a szinten, hogy bolcs dontest tudjon hozni, akkor par evvel oregebben majd rajon, hogy hibazott, amikor a csoport erdekek miatt feladta a sajatjat. Legyen az o problemaja. A kerdes azert szuletett meg, mert egy vallasi fanatikus orlodik, hogy mit valasszon a vallasat(fidesz), ami nem adott neki semmit, vagy a parjat aki ott van az eleteben nap, mint nap. En a parjara voksolnek, meg akkor is, ha az egoja sulyosan serulni fog emiatt. Ebcsont beforr. Vagy pedig lehet buszke nemzeti, egyedul.
2021. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
35%

24. Értem, hogy azt mondod, hogy a nőnek nem a konyhában a helye, aztán mag azt, hogy amúgy de. Pontosan erről van szó, huszonéves nőként azért nem vonzó ez a konzervatív szemlélet, mert a következőket mondja:

- tanulj, dolgozz (ugye pár %-kal kevesebb bérért, mint egy férfi), legyenek álmaid, légy céltudatos. Aztán találj egy férfit, dobd el ezt mind érte. Szülj 3-4 gyereket, maradj velük otthon, főzz, moss, takaríts, neveld a gyereket, majd menj vissza dolgozni. Bárhová ahová felvesznek 10 év kihagyással. Nem baj, ha boldogtalan vagy, ha nem a szakmád vagy ha nem fizet, menj dolgozni, mert nem lébecolhatsz többet itthon, már így is túl sok volt ebből... amúgy is az a lényeg, hogy a gyerekek rendben legyenek, meg a ház is.

Ha megcsalt a férjed semmi baj, fogadd el, hiszen 10 évig ingyenélő voltál, meg amúgy is meghíztál, meg olyan sótlan lettél... A házasság tudod, hogy szent, nehogy már ilyesmin kiborulj. Amúgy is adj hálát, hogy anyává tett a zurad. Aztán mégiscsak válsz, persze, hogy nem bírsz magaddal, pedig a férjed volt, aki az egész családot vitte a hátán. Ja, hogy kéne a ház fele, aha persze, úgy, hogy nem csináltál semmit csak otthon tespedtél. Jó legyen, maradj a házban a 3-4 kölyökkel, fizesd a hitelt, és fizesd ki a férjednek a részét, azt a pár millát simán oda tudod neki adni az elspórolgatott konyhapénzből, nem? Jó belátod, nem kell a válás, maradsz ebbe a kellemetlen kapcsolatban és esténként álombasírod magad. De fő, hogy itt maradtál az országban, a férjed támogatod nap, mint nap, egy olyan munkahelyen dolgozol, amit utálsz, és már a kölykeidből is eleged van, mert 15 éve nem hallod a saját gondolataidat sem.

A sort még lehetne folytatni. Nyilván kicsit ki lett sarkítva (bár sok esetben konkrétan ez történik a magyar hagyomán szerint), de valjuk be egy nőnek ez nem vonzó egyáltalán. Igen, szeretnének jogokat, szeretnék megvalósítani magukat a nők. Szeretnék, hogy ne legyen megbélyegezve se az, aki otthon marad a gyerekével és az se aki nem akar gyereket. Hogy ugyanannyit keressen ugyanazzal a bérrel, hogy ne legyen elutasítva kisgyerekkel a nő, mert sok szabit vesz ki majd úgyis a gyerek miatt stbstb. És kár, hogy ezek libsi gondolatok, és kár, hogy a konzervatívak nem veszik ezeket észre és évtizedek óta ugyanazt kántálják.

2021. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#27

Szerintem bőven lehet találni vagy pedig nem muszáj ragaszkodni a jobboldali lányokhoz.


#28

Tudom-tudom, hogy most hogyan akartok elképzelni, csak azért, mert számotokra nem megegyező politikai pártot támogatok, de könyörgök azért nem muszáj a magyar Torrente színvonalára elképzelni engemet.

Igen szeretem a páromat és hálás vagyok amiért ott van az életemben, viszont attól még nem leszek baloldali és ő sem lesz jobboldali érzelmű.

Meg nem szoktam Orbánhoz imádkozni sem pedig Keresztény vallási fundamentalista sem vagyok, de attól még hiszek valamiben ami túlmutat a materiális világon, viszont a jelenlegi társadalomban rengeteg mindent köszönhetünk a Kereszténységnek és emiatt képes vagyok egy kereszténykonzervatív pártot támogatni.

Lehet, hogy nem a Fidesz teremtette meg a páromat, de egy élhető Magyarországot igen ami még nem tökéletes és lehet sosem lesz az, de legalább élhető és szerintem kiváló fejlődésen megy át és a kormánynak a legtöbb pontjával együtt tudok azonosulni.

Igen, ha választanom kéne, hogy 2022-ben a párommal nyaraljak a választások idején vagy pedig a Fideszre szavazzak akkor az előbbit választanám, de attól még a kapcsolatunkat nem fenyegeti az, ha mindkettőt teszem egyszerre.

Mindenki aki elkezd gondolkozni a világról és a politikáról eljut egy ideológiához vagy párthoz amivel a legjobban tud azonosulni és nem mindannyian ugyanarra a végeredményre jutunk, de ezzel rendben is van a világ és ameddig nem ez a legfontosabb számunkra képesek vagyunk együtt élni békében azokkal akik másképpen tekintenek a világban rejlő kérdésekre.

Meg nem akarok a párom és a politika között választani, hanem a másoknak az ilyen jellegű pozitív vagy negatív tapasztalatára vagyok kíváncsi.

2021. jan. 28. 15:48
 30/36 anonim ***** válasza:
45%

Uhhh már nem azért, de korábban is írtam, hogy attól, mert szimpatizálsz egy párttal, nem kell 100%-ban azonos véleményen lennetek.

Nem mintha a fidesz megtiltaná a válást. Igen, keresztény párt. De én is meg vagyok keresztelve, mégsem gyakorlom a vallásom és mégsem érdekel az egyház véleménye sem, ha válni akarok.

Ki kell használni a pozitívumokat. Lehet, hogy az a kampányszöveg, hogy szüljenek a nők, mert a nőnek eg a dolga, meg legyen minél több magyar gyerek. De a gyakorlati része az, hogy aki egyébként is szeretett volna gyereket, annak nagy segítség a sok családtámogatási kedvezmény.

Én huszonéves nőként nem tartom rossznak az összes dolgot, amit csinálnak. Ha más lenne hatalmon, abban is igyekeznék a jót meglátni. Befolyásolni tudod a dolgokat azzal, hogy elmész szavazni. De ha a többségnek nem az a jó, ami neked, akkor ha a segged a földhöz vered sem lesz változás, ezért kell mindenből kihozni a lehetséges legjobbat.

És ez nem azt jelenti, hogy támogatom őket abban, hogy a nőnek az a dolga, hogy gyereket neveljen, meg a többi hülyeségben.

2021. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!