Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg baj, hogy így utasítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg baj, hogy így utasítottam vissza?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok a munkahelyemen, ahol az egyik közvetlen kollégám nyomulni kezdett. Nem érdekelte az sem, hogy 7 éve van párom. Visszahallottam másoktól, hogy szerinte "a mai kapcsolatok annyit is érnek", meg olyat is, hogy a testem elárult többször is, például, hogy magamtól nem hozom fel a páromat, ha pedig kérdeznek róla, akkor állítólag mindig elnézek egy pillanatra oldalra és sosem mosolygok és a testtartásom is megváltozik, ő érzékeny ezekre a jelekre a női testbeszédnél.

Mindig keresi az alkalmat, hogy hozzám érjen, kettesben legyen velem. Többször mondtam, hogy maradjunk a sima kolléga viszonynál, nekem ez munkahelyen nem fér bele, és amúgy is párom van. Most, pénteken elszaladt a cérna. A nyomtatóval szenvedtem, mert elakadt benne a papír, odajött segíteni, és közben gyengéden megfogta a derekamat, és pedig szinte elugrottam tőle, és emelt hangon mondtam, hogy soha többé ne nyúljon hozzám, ezerszer mondtam, hogy hagyjon békén, undorodom már attól, amit művel, és ha nem lenne párom, akkor sem lenne esélye soha. Visszaszólt annyit, hogy ha ennyire nem akarom, akkor ne viselkedjek ellenmondásosan és ha ennyire komolyan párom van, ne öltözzek úgy, mint aki pasit akar fogni.

Megtudtam, hogy a főnöknél mószerolt, hogy megaláztam mindenki előtt (nagy irodánk van, az egész csapat egy helyen van, open office), majd beteget jelentett és hazament.

1-2 kolléga azt mondta, hogy csúnya volt tőlem az egész, udvarlásra nem szabadna így reagálni, főleg, hogy nem taperolt, mindig csak a derekamat vagy a vállamat érintette meg, a többi pedig vagy csendben volt, vagy velem értettek egyet (főleg nők).



2021. febr. 7. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Férfiként mondom hogy igazad van. Még pofán is verhetted volna. Szólj a főnöködnek, hogy ez már zaklatás kategória.
2021. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez bőven a zaklatás, és lehet, hogy a második alkalommal már elbeszélgettem volna a HR-rel vagy a főnökkel. Ne fogdosson téged senki az akarod ellenére.
2021. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez munkahelyi szexuális zaklatás. Senkit nem fogdosunk az akarata ellenére, nem érintjük többet az okvetlen szükségesnél, úgy különösen nem, ha az illető egyértelművé teszi hogy a közeledésünk kéretlen és zavaró, olyan ostoba magyarázatot meg végképp nem farigcsálunk rá, hogy jaj hát pasifogó öltözékben volt.

Szólnék a felettesnek (vagy valakihez, akihez nálatok ilyen esetben lehet fordulni). Ha pedig a főnök és az egész bagázs ilyen romlott, akkor ott hagynám az egész mérgező munkahelyet a **csába.

2021. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, döntöttem: szólni fogok a HR-en. Még ha van is 1-2 romlott pasas a csapatban, az is tény, hogy rúgtak már ki férfit innen ehhez hasonló dolgok miatt.

Azzal jöttek amúgy, hogy a nem a mellem, fenekem fogta meg, kinek képzelem magam, hogy nem lehet a vállamat, hátamat megérinteni. :)

2021. febr. 7. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fuh, én megértem, hogy mennyire kellemetlen. Nálam is volt ilyen, hogy valaki állandóan kereste az alkalmat, hogy hozzám érjen. Nekem nem volt párom, de akkor sem szerettem volna, hogy fogdosson vagy bármi is legyen köztünk a távolságon kívül. A végén én kiabáltam vele, hogy ha megint hozzám ér akkor kibelezem 😂😂 meg hogy fogja már fel, hogy nem akarok tőle semmit. Aztán persze ő volt megsértve, hogy én mit kéretem magam, mikor nincs senkim, nem hogy örülnék, hogy valaki közeledik felém, stb. Az ilyen elmebeteg de komolyan. Azt nem értem, miért mondják, hogy nem így kell udvarlásra reagálni. Mégis hogyan kéne, ha sokadjára sem érti meg valaki, hogy a nem az márpedig nem? Azt meg mindenki döntse el maga, szeretné-e, hogy bárki is hozzáérjen. Én se szeretem ha random hozzám ér bárki is, főleg ha egyértelmű, hogy mik a szándékai.
2021. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem taperolt, mindig csak a derekamat vagy a vállamat érintette meg"

:-D Helyesen cselekedtél.

2021. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még finom voltál, jól tetted hogy jelentetted. Reméljük ki is vizsgálják normálisan és megoldódik az ügy.
2021. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet a válladat sem megérinteni. Munkahelyen dolgozzanak, ne érintgessék a másikat.
2021. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 FoxtrotLidérc ***** válasza:

De aljas...! Mármint kollégád. Jól tetted! Még te aláztad meg, amikor ő nyomult gusztustalan módon? Agyam elszáll, milyen nagypofájú nyomorékok léteznek...

Tarts ki! És sok sikert a HR-nél! :)))

2021. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!