Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapesti albérletbe ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesti albérletbe ti vállalnátok gyereket ha havonta marad kb 100e ft?

Figyelt kérdés
Össz bevételünk 440eft-albi120eft-35eft rezsi-70eft kaja- 90 eft egyéb kltg. Jelenleg. Azt mondja hogy a pelenka és egyéb kiadás a gyerekre kb 40-50eft közt mozogna és akkor még az ő fizetése is lecsökkenne. Szóval hónapról hónapra élnénk. Sajnos őnerő még nagyon kevés az 4 év után lenne. Most vagyunk a 30 as éveink elején. Saját lakáshoz öröklés útján tudnánk csak jutni. Szülőkhöz nem akarunk vissza koltozni. Kivan hasonló helyzetben? Kellene több pénz nyilván de a mostani helyzetben,örülünk ha van állásunk.

2021. márc. 15. 09:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy. Semmire nem elég ez a pénz. Váratlan kiadás mindig van, azt hogy oldanátok meg? A gyerek sem marad örökre baba, a baba is sokba kerül. Főleg, ha ne adj isten van valami allergiája, kisebb betegsége.
2021. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Megpróbálnék vagy olyan állást keresni, ami jobban fizet, vagy egyéb bevételre szert tenni legalább egy időre. Spórolt pénzetek van?

Persze azt mondják, sosincs tökéletes időzítés egy baba érkezéséhez, de amennyire lehet, azért nem árt felkészülni.

2021. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
20%
Váltsatok munkát, mert nettó 220 ezres fejenkénti fizetés még egy embernek is kevés, nemhogy egy családnak. Én félmunkaidőben keresek ennyit...képezzétek magatokat, vagy menjetek külföldre vagy valami, de szerencsétlen gyereknek ne keserítsétek meg az életét, gondolom te sem akarnál nélkülözésbe születni.
2021. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Asszonyt foglalkoztasd ,ha osztozol rajta megoldódik az anyagi problémátok! ;)
2021. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
28%
Ha ez van, akkor ez van. Nem kell minden gyereknek a szülei saját lakásába születnie. Akkor kb 20-40%-kal kevesebb gyerek születne a mostaninál jelenleg is. Illetve nem tudom pontosan hány éves vagy és hány gyereket szeretnél, de inkább most szülj, amikor még biológiai szempontból is könnyen tudsz. 5-10 év múlva lehet anyagilag jobban állnátok, csak akkor már a gyerekvállalás, teherbeesés, egészség nem lenne ugyanaz. Ezt nőként mondom.
2021. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

#5 Akkor kb 20-40%-kal kevesebb gyerek születne a mostaninál jelenleg is.


És mennyivel jobb világ is lenne, ha nem kéne annyi gyereknek szegény családban felnőnie. Na meg nem lenne ilyen mértékű túlnépesedés a Földön. De persze potyogtassátok csak a gyerekeket, mert milyen cuki egy baba, az meg kit érdekel, hogy lesz e pénz a taníttatására meg egyebekre, ugye?


Én inkább nem vállalnék gyereket, ha nem tudnék mindent megadni neki, de sajnos nem mindenki gondolkozik ennyire felelősségtudóan🤷🏼‍♀️

2021. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát most erre mit lehet mondani?


Én félnék ilyen bevételre gyereket vállalni, mert bármelyikőtökkel történik valami, akkor kb. éhen haltok, de mondjuk tettünk is érte nagyon sokat, hogy 30 évesen már ne albérletben kelljen élnünk. De ez esetetekben nyilván már egy megkésett dolog.


Másrészt 30 évesek vagytok, nem hiszem, hogy megengedhetitek magatoknak, hogy éveket várjatok a gyerekvállalással.


Szóval ez ilyen patthelyzet. Nekiálhattok babázni, aztán ha szerencsétek van, kicsit szegényesen, de túlevickéltek a következő 10 éven, persze sosem fogtok valami jól élni, nektek kell tudni, képesek vagytok-e ezt elfogadni. A gond akkor van, ha beüt valami krach, munkanéküliség, betegség, nagyobb anyagi gond, ti tudjátok, segítenének-e a szüleitek és el tudjátok-e fogadni, ha vissza kell költözni hozzájuk és ők esetleg szájhúzogatva engedik majd meg nektek.

2021. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%

6. Hagyjuk már a Föld túlnépesedését. Mi köze van Magyarországnak ahhoz, hogy hány gyerek születik Indiában vagy Nigériában? Jelenleg itt pont az a baj Magyarországon, Európában, hogy fogyunk. És nem a cuki gyerekek hiánya a baj, hanem a leendő adófizető állampolgároké.


Nem kell potyogtatni a gyerekeket, manapság már a szegényebb családokba is 1-2 gyerek születik többnyire. A kérdezők sem klasszikus értelemben vett putris szegények (ahol még valóban mai napig sok gyerek születik), csak egyszerűen nem keresnek sokat és a családjuk sem gazdag. Ezt olyan 80% eséllyel mondanám, hogy ők is megállnak valszeg 1 gyereknél a jelenlegi anyagi helyzetükben.


Milyen taníttatásra lesz pénz? Ha átlagosnál kicsivel jobb tanuló lesz, akkor felveszik állami támogatású szakra és lakhat koliban. Mi is sokan voltunk a kollégiumban, akik szegény családból jöttünk és havi kevés pénzből éltünk, de mégsem vagdostuk az ereinket, hogy inkább a világra sem jöttünk volna. Ha jó feje van az embernek, akkor egy piacképes diplomát Magyarországon komoly családi anyagi háttér nélkül is lehet szerezni.


Ez is már a másik véglet, hogy "mindent" megadni a gyereknek. Mi mindent? iPhone-t? Lakást 20 évesen? Külföldi egyetemet? Márkás ruhákat? Mi az a "minden" a te fejedben? Én is szegényebb családból származom és örülök, hogy megszülettem. Elég szomorú lennék, ha anyámék csak azért nem vállaltak volna gyereket, mert a fentieket nem tudták megadni nekem. Adtak viszont normális, szerető családi közeget, hogy érzelmileg stabil ember legyek és persze az anyagi lehetőségeiken belül támogattak. Nekem ez bőven elég alap volt, hogy sokra vigyem. Pont, hogy ne anyagilag adjanak meg mindent a gyereknek, hanem érzelmileg és nevelés tekintetében, mert abból lesz egy normális, kiegyensúlyozott, fóbiák és lelki problémák nélküli felnőtt, aki mondjuk gondok nélkül tud koncentrálni a tanulmányaira, vagy a munkájára.

2021. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Én erre nem szülnék, de mi van a csokkal meg az összes többi támogatással? Már annyi van, hogy megszámolni sem tudom, valamelyiket nem tudnátok felvenni?
2021. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Mire jó szerinted a csók? Kapsz 10-15 milliót? Telekre futja belőle aztán további 30-40 millió mire ház lesz rajta!
2021. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!