Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet egy nyitott házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet egy nyitott házasság előnye, hátránya?

Figyelt kérdés

Megosztó téma, ezért is érdekelnének a vélemények.


A monogámiát vagy a poligámiát pártoljátok?



2021. márc. 18. 15:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Az előnye az, hogy aki nem bír hűséges maradni, az a megbeszélt keretek között kedvére kalandozhat.


A hátránya szerintem az, hogy bármikor előfordulhat, hogy a szexből több lesz.


Én maradok a hagyományos monogám kapcsolatnál, de nem ítélem el, aki máshogy dönt, mindenkinek a saját döntése/élete. Viszont azt látom, hogy akik ebbe belementek, azok közt sok a válás, mert idővel kiderült, hogy az egyik fél mégsem szerette volna annyira nyitottnak a kapcsolatot, mint a másik, csak belement.

2021. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Annyi előnye biztos van, hogy eleve nyílt lapokkal játszanak a felek, nem kell egymás elől titkolniuk, ha megcsalják egymást, mint ami amúgy a magyar házasságok 2/3-adában megtörténik. Ettől még én nem mennék bele, mert reménykedem, hogy az 1/3-hoz fogok tartozni, monogám típus vagyok, de tudom, hogy az emberek többsége nem az. Nem jönnék össze ilyen emberrel, de akik tudják magukról, hogy képtelenek lennének egy ember mellett megmaradni, azoknak ajánlom a nyitott házasságot, mert jobban járnak vele, mint azzal a képmutatással,amit helyette fognak ideig-óráig csinálni.
2021. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Előny: aki elve nem monogám alkat az biztosítani tudja a kellő változatosságot a szexualitasába.


Hátrány: többen nem tudják kezelni ezt. Még a poligámok többsége sem. A hárem-elv jobban működik, tehát a poligám fél több emberrel is, de az ő partnerei pedig legyenek hozzá "hűségesek". A többség aki csalja a párját, ezért nem is él a nyílt házasság ajánlatával. Nem tudja lenyelni, hogy a partnerei ne csak vele legyenek.


Szerintem csak nagyon ritkán működik, mert ehhez el kell engedni a birtoklási vágyat, az önzést és az egónkat.

Illetve benne van a pakliba, hogy a partnerek valamelyike annyira megfogja a másikat, hogy bolrul ugyanúgy minden.

2021. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


Én szintén monogám típus vagyok, nem tudom magamról elképzelni, hogy belemenjek ilyesmibe, de nem ítélkezem mások fölött, hiszen mindenkinek azt kell tennie, amit jónak lát. Ha szerelembe esem, kizárólag az illető körül forognak a gondolataim. Nyitott házasság esetén én is tartanék attól, hogy valamelyik szexpartner iránt többet kezdenék érezni, és borulna minden.

2021. márc. 18. 15:30
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Csak előnyei vannak.

Hátránya nincsen.

2021. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményed!
2021. márc. 18. 15:52
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi nyitott házasságban vagyunk. Már a kapcsolatunk is nyitott volt. Számunkra csak előnnyel járt hátrányt eddig nem tapasztaltunk. A teljes őszinteség és az, hogy bármiről könnyedén tudunk beszélni sokat segít.

Hátrányt nem tudok mondani.

2021. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Örülök, ha nem tapasztaltok hátulütőt. :)
2021. márc. 18. 16:31
 9/20 hgergo911202 válasza:
100%
Kapcsolatban el tudom képzelni hogy nyitottan működjön, a házasság már egyel komolyabb szint, ami már csak két emberre tartozik. Igazából az a kérdés hogy milyen szabályok vannak lefektetve. Én úgy tudnám ezt elképzelni hogy ha az élet valami különlegeset dob elénk, akkor nem fordítjuk el a fejünket. Mit tudjam én, ha a férfinak az a régi vágya hogy egy ikerpárral feküdjön le és úgy alakul megteszi, de nem fog levadászni minden formás feneket az utcán. Működhet, de sok változós az egyenlet.
2021. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Láttam ilyet, két dologba szoktat belefulladni ezek.

A bővíthetőség kérdése, volt akinek végül az eredeti párja már csak lakótársa lett és durva féltékenység lett a 2-es, 3-as között.

A másik problémás pont, meg a gyerekvállalás ügye.

2021. márc. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!