Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nyitott kapcsolat működik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nyitott kapcsolat működik?

Figyelt kérdés

Egy évet voltam együtt egy lánnyal. Akit nagyon szeretek. Viszont megcsaltam őt többször is. Igazából minden adandó alkalommal. Amikor szakitottam vele akkor azért tettem mert úgy éreztem korlátolva vagyok ebben a kapcsolatban és nem érdemli meg hogy hűtlen legyek. Biszex vagyok, főleg fiukkal csaltam meg.

Beszélgettünk barátok is maradtunk és megkérdezte hogy nem akarok e nyitott kapcsolatot. Én félek hogy kihasználnám ezzel. Még soha nem voltam nyitott kapcsolatba. Bármi tapasztalatok fiatalon? 21/f



2021. márc. 30. 08:59
A kérdező szavazást indított:
Nem működik
Működik
36 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam nyitott kapcsolat résztvevője, azonban ha te állandóan félrementél akkor mitől félsz? Majd ő is félre fog kefélni és kész ennyi.
2021. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Tudományos cikkek szerint a nyitott kapcsolatban élő párok alacsonyabb élettel való elégedettséget tapasztalnak meg, és a kapcsolataik rövidebb életűek.
2021. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked se való párkapcsolat..
2021. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha ő keresett meg ezzel, akkor miért érzed azt, hogy kihasználnád?


Saját véleményem, hogy szerintem hosszútávon nem működőképesek ezek a kapcsolatok, mert az egyik fél biztosan sérül, de ha leültök és átbeszélitek, illetve tényleg mindketten ezt akarjátok, akkor kinek mi beleszólása lehet?

2021. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha mind a két fél őszintén úgy érzi, hogy menne nekik, akkor oké. Amint valamelyik fél tapasztalnegy kis bizonytalanságot, azt azonnal meg kell beszélni és "bezárni" a kapcsolatot,hogy ne sérüljön senki. A nyitott kapcsolat arról szól, hogy nektek így jó, ha nem jó mégsem, akkor nem szabad csinálni.

Sokan nem hiszik, de egy nyitott kapcsolatban még nagyobb bizalomra van szükség, mint egy hagyományos kapcsolatban. Bízni kell abban, hogy nem szeret bele másba, hogy igazat mond arról, hogy kikkel volt, hogy szólni fog, ha neki ez nem oké. Egy ilyen kapcsolatban akkor van félrelépés, ha bele is szertünk másba.

Sokaknak nehéz elképzelni, hogy ez működik, mert alapvetően mindenkiben ott van egyfajta elemi birtoklási ösztön, hogy a más ik csak az enyém lehet. Aki nyitott kapcsolatban él, az ezt valószínűleg le tudta küzdeni magában, vagy azt hazudja magának, hogy leküzdötte (ami viszont már baj).

A lényeg, hogy nem mindenkinek való. Nagyon magas fokú őszinteséget igényel magunk és a másik felé is, ami legtöbbünknek nem megy.

2021. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim egész életemben úgy éltek nyitott házasságban, hogy én semmit nem vettem észre belőle. Ha ez nem bizonyítja, hogy működhet, akkor nem tudom, hogy mi.
2021. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!