Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfitársaim. Ti összejönnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfitársaim. Ti összejönnétek egy egyedülálló anyukával, hogy aztán más gyerekét neveljétek?

Figyelt kérdés
Engem már sokszor megszóltak (leginkább nők), hogy ha igazi férfi lennék, akkor nem foglalkoznék vele, hogy van-e gyereke a nőnek vagy sem, hanem elfogadnám és a sajátomként nevelném fel. Nincs bajom a gyerekekkel, de én sajátot szeretnék, olyan nőtől, akit még nem ejtett teherbe egy vagy akár számos férfi előttem. Ettől nem vagyok kevésbé férfi szerintem. Ti hogy látjátok ezt a dolgot? Ha lehet, akkor az örökbefogadást és a meddőséget ne keverjük ide, mert az teljesen más téma.
2021. márc. 31. 10:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt a kérdést egy kalap alá veszik, pedig elég árnyalt.


Pl mi van akkor, ha a vér szerinti szülő meghal, és a mostoha szülő hivatalosan örökbefogad egy kb 1 éves gyereket? Ott azért nehéz azt mondani a vérköteléken kívül, hogy nem vagy az apám, mert hivatalosan az. Eleve az örökbe fogadó szülők is vállalják ezt, mégse mondják rájuk, hogy más taknyos kölykét nevelik, nekik ő saját gyerek.


Vagy van olyan is, mint nálunk, hogy vér szerinti apám, bár él, sz.rik rám, és nevelőapám nevel 8 éves korom óta. Én őt hívom apának, ő is leszidhatott, ha rossz voltam, és soha nem vágtam a fejéhez, hogy nem vagy az apám, pedig hivatalosan tényleg nem az, de nekem az. Ő kísért az esküvőn oltárhoz, és én őt szeretem. Most akkor mi van, én őt nem tarthatom apámnak, mert mások szerint nem az?


Két ember között, főleg ilyen szülő(pótlék) - gyerek leosztásban annyi féle kapcsolat tud kialakulni amit nem lehet annyival definiálni, hogy mert Jánoska nem akar mostoha gyereket, akkor mások szerint sincs ez rendben. Ha te nem akarsz semmilyen szinten pótlék lenni egy gyerek életében szíved joga, de akkor egész fölösleges gyerekes nővel ismerkedned, vagy max olyannal, akiknek az apja jelen van az életükben, és max haverok lesztek (ilyet is ismerek, hogy a gyerek és az új pár jól kijönnek, de semmi különös viszony nincs közöttük).


Annak viszont semmi értelme hogy idejössz hergelni egy csomó embert, hogy anyádat parti baxta egy busznyi faszi, és nem kell már úgy senkinek. Így pont azokat bántod meg, akinek pl betegségben elhunyt a szerető apja, aki tudatosan várta őt. Ha meg útszéli nőkkel ismerkedsz, akiknél ez valóban fent áll, úgy nem tudom mit vársz.

2021. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezzel nincs semmi baj és egyáltalán nem ettől lesz valaki igazi férfi. Ha ismered magad annyira, hogy tudod, hogy nehezen viselnéd a helyzetet, akkor miért kéne?

Én is úgy voltam, hogy nem jönnék össze olyan pasival, akinek van már gyereke. Max akkor, ha nekem is van már. Egy nő (de férfi is) legyen szerintem tisztában azzal, hogy mit vállal a gyerekkel, és hogy válás esetén ez hátrány lehet ismerkedésnél. Mondom ezt úgy, hogy épp terhes vagyok..:D

De teljesen érthető, ha van, aki ezt így nem tudja/akarja vállalni. Viszont sok olyat is ismerek, akiknek ez nem akadály és tök jól bejött a gyerekes nő dolog. Szerencsére sokfélék vagyunk :)

2021. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Annak viszont semmi értelme hogy idejössz hergelni egy csomó embert, hogy anyádat parti baxta egy busznyi faszi, és nem kell már úgy senkinek. Így pont azokat bántod meg, akinek pl betegségben elhunyt a szerető apja, aki tudatosan várta őt. Ha meg útszéli nőkkel ismerkedsz, akiknél ez valóban fent áll, úgy nem tudom mit vársz."


Nekem nem rémlik, hogy ilyesmit mondtam volna, de oké.

2021. márc. 31. 11:11
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem totál nem zavar, ha egy ferfi ezt tudja magáról és vállalja is.

Nagyon gáz lenne, ha úgy próbálna közel kerülni hozzám, hogy a gyerekemen keresztül igyekezne "megfogni", akit egyébként csak miattam visel el. Ha ügyel rá, hogy ne mutassa ki, akkor is át fog jönni, és ez már okozhat sérüléseket. Köszönöm, nekem tökéletes egyedül, mármint ehhez a verzióhoz képest mindenképpen!


Ismerek olyat, ahol jól működik a dolog, de ők valóban kedvelik a "más gyerekét" is, viszont erre nagyon kevesen képesek hosszú távon, és nagyon nem mindegy a gyerek és a környezet viszonyulása sem.

2021. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell összejönni, ha ez ekkora baj neked. Problem solved.
2021. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%

"3000 ezer évvel ezelőtt még 500 évvel ezelőtt is nevelték emberek más gyerekét"


Thaifoldon kb. ennyi ideje hagyomany, hogy az ozvegy nok az elozo hazassagbol szuletett gyerekeiket "lepasszoljak" katonanak, vagy buddhista szerzetesnek, hogy legyen eselyuk ujrahazasodni....



Szoval, a kerdesre valaszolva.... Nem, es a (noknel sikertelen) ferfitarsaimnak sem ajanlom :)



36F incel

2021. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!