Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki idézne egy valódi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki idézne egy valódi pszichológiai műből, melyben szerepel az "apakomplexus"?

Figyelt kérdés
Szakkönyvre, tudományos publikációra gondoltam: valódi tudományos infókat, adatokat szeretnék erről olvasni, ezért kérdezem. A Kiskegyed és Cosmo szintűek nem érdekelnek.

2021. ápr. 2. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem nézel magad utána? Ennyire szenilis vagy már?
2021. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha találsz ilyen anyagot, küldd már el nekem is
2021. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Google scholar ott keresd
2021. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1!

Köszönöm a cikket, kimásolnám azt, amit a lányok apakomplexuásról ír:

"Negatív apakomplexus esetében a lánygyermek folyamatosan apja elismerését szomjazza,

arra vágyik, hogy büszke legyen rá az édesapja. Később a környezetétől is ezt várja, folyamatosan mások elismerésére vágyik, például a munkahelyén mindenáron meg akar felelni a főnökének, és önmagával szemben is szigorú. Másokkal szemben is ítélkezőek lehetnek, így gyakran kívülállónak érezhetik magukat egy társaságban."


Ha jól olvastam, ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy idősebb férfihoz vonzódik!


#2

Ez a kérdezőoldal, tudod, ha valami kérdésed van, felteszed.

Nem találtam tudományos cikket arról, hogy az "idősebb férfihez való vonzódás" apakomplexus lenne, ezért tettem fel a kérdést.

2021. ápr. 3. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Inkábn ugy értelmezhető ez h az apjának nem tudott megfelelni ezért keres más idős(ebb) faszit akinek megtud felelni.
2021. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez a megközelítés egyáltalán nincs benne a cikkben.

De remélem, más is hoz valami szakirodalmat a témáról.

2021. ápr. 3. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
mert ezt én mondtam azért nincs benne egyszerűkém
2021. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miután szülő/apakomplexusnak hívják és nem öcsikomplexusnak benne van hogy valószínűleg idősebb pár iránt alakul ki. Ugyanis egy idősebb férfi tudja kiváltani ezeket az érzéseket és van olyan helyzetben, hogy apuka szerepkörben legyen. Persze nem feltétlenül nagy korkülönbségről van szó, van hogy csak 5-10 év a különbség.
2021. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!