Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztény pároktól kérdezném....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HerrLaslo kérdése:

Keresztény pároktól kérdezném. Szerintetek normális az, ha a feleségem azt mondja, hogy Jézus után a 22 éves gyermeke a legnagyobb ajándék és csak utána jövök én?

Figyelt kérdés
Nem vallásos, törvénykező válaszokat kérnék,kegyelem és szeretet centrikusakat ha lehet.. hogy ez tényleg így helyes e a Biblia szerint vagy valami torzulás a fogaskerékrendszerben?

2021. ápr. 5. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Már alapból az egy hatalmas agyi torzulás, ha valaki a vallást helyezi a szerettei elé. Rossz látni, hogy még léteznek ennyire ostoba emberek.
2021. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha levesszük Jézust a listáról, akkor szólhat ez a kérdés nem vallásosaknak is.

Nem vagyok anya, de úgy hallottam, az anyai ösztönök miatt valóban a gyermek az első, utána szorosan a párjuk.


De ha valóban keresztény vagy, biztos olvastad a Bibliát, és ha benne van a válasz a kérdésre, akkor ott megtalálod.

2021. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Valoszinüleg a kereszténység ágaiban lehet különbség, de elvileg az apa a család pátriárkája, irányítója.

Elvileg a férjnek kéne a fontosabbnak lennie.

A gyerek viszont a saját vére, ő adott neki életet.

De a gyerek el fogja hagyni majd , hogy megalapitsa a saját családját, a férj viszont vele marad.


Mindenesetre, szerintem az a gond, hogy ilyenről kell beszélni, hogy ki a fontosabb. Mindenki fontos.

2021. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Miért? Neked nem Jézus az első?
2021. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Elméletileg a férj az első hiszen vele vagy egy test, a gyermek idővel kirepül, tehát ideiglenes. Viszont a gyerekem nekem is fontosabb mint a férjem, mondjuk ő rászolgál.
2021. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Curse of the Earth nem vallásról beszéltem és kérdeztem, hanem a feltámadott élő Jézusról.. nyilván, hogy ilyen szempontból a válaszod irreleváns, de azért köszi.. :-)
2021. ápr. 5. 11:47
 7/12 A kérdező kommentje:
3/6-os Igen, gondolom, hogy az anyai ösztönök nagyon erősek, lehet maga a kérdésfelvetésem sem volt helyénvaló... nem kellene ilyen módon vagyis ebben a megközelítésben látni a dolgokat, amúgy csodálatos és gyönyörű a kapcsolatunk a feleségemmel, csak mikor egyszer én írtam neki, mivel eljár dolgozni külföldre 2 heteket, ezért nem szóban mondtam, és én ebben az írásomban megjegyeztem, hogy Jézus után egyből ő a legnagyobb ajándék az életemben, akkor visszaírta, hogy szabadon idézve " bocsi, nekem a fiam és utána te vagy a legnagyobb ajándék" ez lelkileg kicsit nyomasztott engem.. amúgy ő a második feleségem, mert az első meghalt és így nem közös a gyermekünk.. nekem is van 27 éves fiam de valahogy bennem a sorrend Jézus utána a feleségem és utána a gyermekeim.. bugyutácska ez a sorrend kérdés eleve, hiszen más minőségben szeretem a páromat, mint a gyermekemet.. az Igét ismerem valamelyest és Pál apostol az egyház és Jézus kapcsolatát a Korinthusiakhoz írt levelében a férj és a feleség kapcsolatához hasonlítja.. azért kösziii, hogy válaszoltál.. :-)
2021. ápr. 5. 11:55
 8/12 A kérdező kommentje:
3/7-es Igen, mindenki fontos, szerintem is a kérdésfelvetésemmel van a baki, bár 3/6-nak írtam, hogy miért is tettem meg mégis, hogy megkérdeztem.. :-)
2021. ápr. 5. 11:57
 9/12 A kérdező kommentje:
4/8-as Egyértelmű, hogy Jézus az első, de a kérdésem más irányú volt.. :-)
2021. ápr. 5. 11:57
 10/12 A kérdező kommentje:
5/9-es Persze, a feleségemmel vagyok egy test és meglátásom szerint én nem szolgáltam rá, hogy a párom a sorrendet Jézus utána a gyermeke és utána én szerint definiálta, de 3/6-osnak írtam, hogy mi a szituáció a gyermekünk nem közös, lehet egyszerűen csak testi módon önzés részemről maga a gondolat is ezzel a sorrenddel kapcsolatban.. de azért köszönöm a válaszodat.. :-)
2021. ápr. 5. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!