Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az "elvárások" különböző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az "elvárások" különböző korú férfiak felé?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés ihletett meg, hogy gáz-e, ha nincs a férfinek jogsija. Most nem az az érdekes, hogy legyen tisztelettudó, kedves, stb, hanem egyéb elvárások felé, amik azt jelzik, hogy "jó parti" (nem az aranyásóskodásra gondolok).

21 éves lány vagyok, de mindig megkaptam az ismerősöktől és a családtagoktól, hogy túlságosan lent van az a bizonyos léc. Nekem mindig elég volt annyi, hogy jól érezzem magam velük, és kész, de pont az ilyen "igénytelenségem" miatt kerültem pl. az egyik fiú miatt veszélyes helyzetbe is.


Mik azok a reális dolgok (nem kérem a frusztrált pasik "legyen 20 évesen 10 milliós bmw-je és nyaralója" típusú válaszait), amiket elvárnak általában a nők különböző korosztályban lévő férfiaktól? Amik alapján nagyobb valószínűséggel normális valaki? Tehát gondolok itt arra, hogy egy 20 éves férfitől még nem vészes dolog, ha a szüleivel lakik, és nincs jogsija, de egy 40 éves férfinél ebben az esetben már villog a vészjelző.


Mit gondoltok, mik az "alap elvárások" a következő korosztálybeli férfiaktól?

- 20

- 30

- 40

- 50


Ne gondoljátok túl, persze csak a korosztályommal kezdenék, csak felötlött bennem a kérdés.


2021. ápr. 17. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

-20: Legyenek tervei, legyen benne potenciál és tett vágy.

-30: Legyen elkezdve az egzisztencia építése és tartson kb félúton. Gyűjtsön lakásra és legyen meg egy része már. Legyen jogisja, legyen kocsija.

-40: Kész legyen az egzisztencia.

-50: Itt már inkább az életkorból adódó elvárások. Ne legyen pocakos, öreges. Életvidám legyen és tettre kész.



Milyen veszélyes helyzetbe kerültél?

2021. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs fix dolog és nagy a szórás. Függ attól is, hogy a női fél mit ért el, milyen közegben szocializálódott, de attól is, hogy milyen mondjuk a férfi kinézete. Lölö lakás nélkül mondjuk valószínűleg nem sok nőnek kéne, a mostani helyzetében viszont akad rá jelentkező.
2021. ápr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
1-es: tipikus anyagias, önző szemét, akit csak a pénz és a siker érdekel... rá se néznék
2021. ápr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Legyen megbízható, ne te legyél neki a sokadik, az is csak pár hónapig
2021. ápr. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem voltal meg komoly kapcsolatban, igy nem tudod erteken kezelni a dolgokat. Ha neked nincsenek elvarasaid a masik fele, az azt jelenti, hogy vagy nem tapasztaltal eddig negativ dolgokat, vagy nem vagy tudataban, de igenis vannak elvarasaid, vagy pedig igenytelen vagy arra, hogy kivel vagy egy tarsasagban. Talan az utobbi lehet az, ami masoknak is szemet szurt. ITt nem az kerdes, hogy van-e a masiknak jogsija, vagy nem. Hanem az, hogy miert vagy ilyen?
2021. ápr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés egy kapcsolathoz, hogy jól érezzük magunkat, sokkal fontosabb, hogy el tudom magunkat képzelni hosszútávon, azonosak a céljaink, megfelelő a személyiségünk? Működik a szexualitás, konfliktuskezelés, kommunikáció? Hasonló az érdeklődési körünk, felvállal mások előtt, tudunk közösen programozni? Ismerkedés elején persze ezeket nem ismered, így valamelyest sodrödsz az árral, de érdemes résen lenni, mert rossz, ha 5-10 év múlva eszmélsz rá, hogy teljesen mást vártok a kapcsolattól.
2021. ápr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Lehet ez szexuális léc, szerelmi léc, anyagi léc, társadalmi léc, morális léc.

Nem tudni, mire gondoltak, akik ezt mondták neked.

A huszonéves kor kifejezetten az a kor, amikor a tiedtől eltérő társadalmi rétegekkel érintkezel, akár kedvesi kapcsolatod is van velük.

De szerződést kötni, testet, otthont megosztani csak a tieddel azonos szinten levőkkel szabad.

2021. ápr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%

20: nézzen ki jól

30: nézzen ki jól, legyen saját lakása és autója, keressen sokat

40: legyen saját lakása és autója, keressen sokat

50: ne legyen impotens

2021. ápr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szemszögemből az 1es egész jól összeszedte, csak nagyon tömör és valóban inkább anyagi központú írás.

Én úgy fogalmaznám, hogy 20 évesen már tudja merre akar haladni, ne otthon lógassa a lábát és unatkozzon, hanem legyenek kitűzött céljai. Addigra elvileg már 2 éve tanul a felsőoktatásban és/vagy dolgozik, így ez szerintem elvárható. Ha valaki ennyi idősen is ott tart, hogy "majd csak lesz valahogy" miközben ül a posványban, az szerintem egyből jelzés értékű. Legyenek hobbijai, olyan érdeklődési körei, amikben elmélyült tudása van, amikkel szívesen foglalkozik.

30 évesen valóban, legyen valamennyi megtakarítása, éljen külön a szüleitől, nőlje ki, az iszunk-hányunk-belefekszünk hétvégi programot, tudjon bánni a pénzzel és biztos munkája legyen. Hatalmas Red flag, ha mindenhol, mindig, mindenki h.lye és sehol nem képes hosszútávon megmaradni. Már legyen meg az életútja fejben, lássa, hol akar lenni 5-10 év múlva és legyen nagyon azon, hogy oda is érjen. Addigra már 1-2 hosszabb kapcsolat (3-5 év minimum) is illdomos szerintem, mert volt rá 10 éve, hogy kialakítsa és tapasztalatot gyűjtsön. Legyenek barátai, mert üzenet értékű, ha senki nem maradt mellette az évek alatt és egy magányos ember jellemzően túlságosan ragaszkodik, ha talál olyat, aki vele maradna.

És a baráti társaság se az alkoholisták, parti drogosok közül kerüljenek ki, hanem normális értékrendű, rendezett hátterű emberek legyenek. Legyen képes megvédeni magát egy vita során, kiállni a vélt igaza mellett, értelmesen megfogalmazni az érveit és kifejezni magát, ne hisztivel, behódolással, kiabálással, durcival kezelje a konfliktust, ugyanakkor képes legyen megérteni a másik álláspontját és ha igaza van, elfogadni. Legyenek kialakult nézetei, értékrendje, amihez tartja magát és amit mástól elvár. Legyen egészséges önbizalma és énképe. Álljon ki a döntései mellett és vállalja a következményeket. Legyen jogsija, amennyiben amúgy szeretne. Legyenek normális hobbijai, amik lekötik és nem romboló hatásúak. Ne legyen szenvedély beteg. Valahol nem sokkal 30 után már legyen meg az első autója, amennyiben amúgy tervez autót venni.

40 legyen saját otthona és minimum 1 közel, vagy több, mint 10 éves kapcsolata. Ha valaki 20 év alatt képtelen felmutatni egy hosszú kapcsolatot, azt hagyni kell. Továbbra is legyen pár jó barátja, akikkel néha összejön, biztos munkahelye és ne egyik napról a másikra éljen, keresse és teremtse meg magának a biztonságot. Legyen teljesen független a szüleitől (gondolok itt arra, hogy anyu átjár mosni, takarítani, hozza a kaját a pici fiának stb.) Legyen benne még tűz, életkedv, ne elégedjen meg azzal, hogy betesped a tévé elé. Ne legyen alkoholista, játék függő stb. Legyenek még tervei a jövőre nézve, ne temesse már magát.

50+ igazából kb ami a 40, mert 40 éves korodra már kb minden kialakult körülötted. Ebbe beleszólhatnak dolgok, egy rosszul elsült hitel, válás stb. Ha valami miatt megakadt, vagy visszazuhant az illető, akkor annyi az elvárás szerintem, hogy aktívan igyekezzen megteremteni magának újra a biztonságot. Szerintem kb ennyi. Mert ha fiatalon azt mind hozta, amit leírtam, akkor 40 éves korára van kb mindene ami kell a boldogsághoz. Célok, tervek mindig kellenek, mindegy melyik életszakaszban van az illető, de 40 és főleg 50 éves korára, a nagy lépcsők már elvileg meg voltak, így olyan nagy általános távlati tervek már nem jutnak eszembe, inkább apróbb, rövidebb idő alatt elérhető célok, mint lakásátalakítás, új autó, vagy kinek mi fontos még akkoriban. Ekkor már a gyerekek is kirepülőben vannak, ha születtek.

Ez az életút szerintem, épp úgy jó nőknek, mint férfiaknak. Aki az érésben valahol elakad, mindegy, hogy nő, vagy férfi, azt el kell engedni, amennyiben te képes vagy fejlődni, haladni. Nem csak anyagi értelemben, hanem a felnőtté válás folyamatában is. Ha valaki egy nagy probléma miatt anyagilag megborul, annak is saját belső motivációi miatt kell újra felkapaszkodnia. Ha nem tesz érte, épp úgy alkalmatlan, mint aki soha el se érte azt a szintet amin ő volt korábban.

Én így látom. Minden korosztály általános értéke, ha energikus, vannak tervei, céljai, amikért tesz, amik utat mutatnak és erőt adnak. Szintén általános kéne legyen a súlyos függőségek hiánya, a szülőktől való elszakadás igénye, a saját otthon megteremtésének igénye, az anyagi biztonság elérése, a szociális kapcsolatok ápolása. Az önismeret, önállóság és felelősség vállalás képessége.

Amit írtam, az egy fiktív, pozitív életút, az egyik korosztályban elért sikerek, a következőben már jelen vannak, így nem írtam le újra.

Szerintem kb így kéne kinéznie a dolognak, hogy boldog, teljes életet éljen valaki.

2021. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!