Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak általában nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak általában nem akarnak gyereket? Viszont hitegetnek hogy majd, majd, majd...?

Figyelt kérdés

Egy ismerőstől megkaptam hogy miattam nincs gyerekünk a párommal, és csak hitegetem, hogy majd egyszer lesz. Szerinte a férfiak általában nem akarnak gyereket.

Szerintetek mennyire igaz ez?

Merthogy ő egyszercsak terhes lett, és így neveltek fel 3 fiút. Kb 15 évbe telt nekik mire saját lakásba költöztek. Addig 100 helyen laktak.

Egyébként azért nincs még gyerekünk, mert egyszerűen nincs saját lakásunk, és mindketten úgy gondoljuk, gyereket csakis saját lakás megléte esetén tudunk vállalni. Ehhez viszont még idő kell.

Amit az ismerős állít viszont azt gondolom hogy felelőtlenség; bár végül felnevelték őket, de elég sok viszontagságon mentek keresztül.


Mit gondoltok?

F


2021. ápr. 17. 12:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze ezt mind azért mondta el hogy mennyire jó dolog a gyerek. Amit el is hiszek, de míg nincsenek meg a feltételek addig nem akarunk vállalni.
2021. ápr. 17. 12:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Van, aki beleszül a semmibe is 7 gyereket, van aki az elsőt is úgy akarja, hogy már megfelelő otthonba kerül, megfelelő egzisztenciával rendelkező szülőkkel.
2021. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak pl az idős férfiakat nézzük, szinte 100%-uk oda vannak a gyerekekért, unokákért.

Nem hinném, hogy fiatalabb korban sokkal eltérőbb lenne.

De ismerősi körömben is rengeteg gyerekemániás apukáról tudok, akik kb az életüket adnák a családjukért.

2021. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Az én kapcsolatomnak azért lett vége, mert a barátomnak sokkal fontosabb volt egy meg nem született gyerek a szerelmünknél, nálam. Szóval nem igaz.

Nem abortuszra gondolok, csak szimplán arra hogy én nem akartam szülni és alárendelni az életem egy gyereknek.

2021. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Sokan a tökéletes pillanatra várnak a gyerekszüléshez, de ez nem mindenkinek jön el. Aki lassan teremti meg a saját anyagi biztonságát, az azt kockáztatja, hogy lemarad a gyerekvállalásról vagy csak örökbefogadni tud végül.


Nyilván van, akinek az a fontosabb, hogy legyen gyereke valakinek meg az, hogyha gyereke van, az jó körülmények között nőjön fel. Mindenképp érdemes gyakran beszélni erről a kapcsolatban, mert az igények változhatnak.


Nekünk a párommal a babaváró hitel arra jó volt, hogy leültünk és átbeszéltük, hogy mi történik, ha nem születik 2 éven belül gyerekünk. Megyünk a lombikbébi programmal tovább (valami ötöt kell végigcsinálni, hogy megkapd az orvosi igazolást) vagy inkább örökbefogadunk, esetleg félreteszünk 6 milliót és előtörlesztjük a babavárót 5 év után.

2021. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szeretnék gyereket. Egyet, nagyon max kettőt. És ha lenne lehetőség, akkor már egész fiatalon is. Nekem a család a legfontosabb "célom" az életben. Ehhez persze kell azért valamilyen alap is, hogy meglegyen. Fel is kell nevelni azt a gyereket.

Viszont, ha a párom nem állna rá készen, esetleg ő nem is szeretne... nálam az se lenne "válóok". Ketten is lehetünk teljes család.

25/F

2021. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sok ilyen férfi van tényleg -marmint hitegetos- viszont ezt elég tirpak dolog így valakinek mondani. Hab a tortán hogy a saját élete sem épp példamutató. A gyerekvállalás magánügy.
2021. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!