Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban önző vagyok és csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban önző vagyok és csak magamra gondolok? Akik már anyukák, valaha éreztek ilyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 26 éves vagyok, a párommal 4 éve vagyok együtt, a kapcsolatunk teljesen jól működik nagyon szeretjük egymást, ő jelenleg fogorvosként dolgozik tehát anyagi szempontból sincs problémánk,sőt. Ő most 33 éves és gyereket szeretne. Én viszont sem “testileg” sem lelkileg nem érzem készen magam a gyerekvállalásra. Szeretem a gyerekeket, de most még nem szeretnék. A párommal viszont ezen elég durván összevitáztunk és egyszer csak azt mondta, hogy ő úgy veszi észre, hogy soha nem fogok akarni gyereket és féltem a saját biztonságomat, és ez önzőség, mert az ő akaratát figyelembe sem veszem. Elsősorban magamban próbáltam tisztázni, hogy valóban így lehet-e, de úgy érzem, hogy ez nem egy olyan dolog amit erőltetni lehet, ennek szívből kell jönni. Persze azóta megbeszéltük a problémát, de én arra lennék kíváncsi, hogy akik most anyukák, ők valaha éreztek ilyet? Változhat az álláspontom, hogy még ennyi idősen sem foglalkoztat a gyerekvállalás?
2021. ápr. 18. 00:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem önzőség! A saját testeddel azt csinálsz, amit akarsz. Viszont ha neki ennyire fontos, neked meg ennyire ellenérzésed van ezzel kapcsolatban, akkor nem vagytok egymáshoz valók.
2021. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
74%

Öhm... ő lesz terhes 9 hónapig? Ő fog szülni? Utána ő fogja vállalni a szülői feladatok kábé 90%-át, ahogy az szokott lenni általában?

Esetleg világosítsd fel őt, pontosan mivel is jár egy nőnek az anyaság, mert szép dolog ez, de itt inkább ő az, aki önző módon beszél...

2021. ápr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Igen, én pont ugyan ezt mondtam neki. Viszont, ez bár tudom, hogy a mi kettőnk dolga, de ugye erre pedig azt mondta, hogy hát pontosan ezért nem kell dolgoznom.. Én a szüleim vállalkozásánál dolgoztam, de ő kért meg rá, hogy hagyjam ott mert keres annyit, hogy ne kelljen dolgoznom. Viszont nem értem, hogy miért dobálja fel ezt nekem, mikor ő kért meg rá. Pláne nem azért nem dolgozok mert gyereket szeretnék szülni.
2021. ápr. 18. 00:57
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem még változhat, bár nem tudom, biztos van a fejedben valami dátum, hogy mikorra tudnád elképzelni, ezt mondd el a parodnak.

Másrészről lehet kicsit ijesztonek tűnik a gyereknevelés ha nem dolgozol - gondolom jó lehet azt csinálni amihez kedved van :)

2021. ápr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%

Ha valakit igazán szereti az ember az el tudja fogadni a dolgokat.

Szerintem abban ne hallgass rá hogy hagyd ott a szüleid cégét,ha te szereted és akarod dolgozz ott nyugodtan.

Ha nem ért meg ebben a témában akkor ez a kapcsolat nem fog sokáig működni,normál ember megértik és nem vitatkozik.

2021. ápr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%
Harminc alatt szules fogorvoseknal, ilyet meg nem hallottam.
2021. ápr. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem vagy fizikailag beteg, akkor 26 éves nőként a tested egészen biztosan "kész" a gyermekvállalásra. Sőt: 30 éves kor alatt kisebb a genetikailag sérült gyermek születésének az esélye, utána viszont meredeken növekszik. Ez egyszerűen tény, amit nyilván a párod is tud, s amivel nemigen lehet vitatkozni.


Az, hogy lelkileg nem érzed magad "késznek" a gyermekvállalásra ennyi idősen, 4 év boldog társkapcsolat után sem, nem "önzőség", de mindenképpen valamilyen mélyen gyökerező - valószínűleg a te saját gyerekkorodból származó - lelki oka lehet, amelyet érdemes lenne pszichológus segítségével feltárnod. Ha sikerül megtalálnod magadban az eredendő okokat, akkor az az önismereted fejlesztésén felül a férjed feléd irányuló megértését is növelhetné. Már csak azért is érdemes volna egy ilyen közös feltáró munka egy pszichológussal, mert bizonyos lelki blokkok önmaguktól sosem oldódnak fel, s ez esetben tíz év múlva is ugyanígy fogsz érezni, ugyanígy nem akarsz majd még gyereket. Szerintem a párod is igazából ettől fél a lelke mélyén, hiszen családot szeretne, s szerintem felmerült benne (teljes joggal), hogy a gyermekvállalásra talán tíz év múlva is ugyanúgy nemet fogsz mondani. Ha sikerülne a benned levő blokkot feltárni, akkor mindenki tisztábban látna, s ha idővel ezt a blokkot sikerülne feloldani is a pszichológussal, akkor az megoldaná a problémát.

2021. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom a házasság ez mellett meg eszébe sem jut..
2021. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
36%

Ha te elfogadod, hogy eltartson de nem akarsz családanya lenni,akkor buta is vagy és önző is. Tudom hogy ezért mindenki le fog pontozni, de nekem ez a véleményem, és van egy olyan érzésem, hogy neki is.

Mit csinálsz otthon? Egy palotában laktok hogy a házimunka felemészti napodat? Miért nem dogozol és hívtok takarítónőt? Miért mentél bele, hogy ki legyél szolgáltatva neki? Ilyen szempontból igaza van, ő megad neked mindent, te meg neki semmit.

És ne gyere azzal, hogy ő ajánlott fel. Nem volt kötelező elfogadni. Dolgozhatnál, építhetnéd a karriered és mondhatnád azt, hogy gyereket majd később. Gondolom azért nem akart egy karrierista nőt, hogy az nem fog neki szülni, de megjárta, mert te sem.

Ezek az évek amiket otthon töltesz mennek a levesbe táppénz és nyugdíj szempontjából is. Ha 5 év múlva kidob, akkora lyuk lesz az önéletrajzodban, mint a Marianna árok.

2021. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%

"saját teste"

Igen, az övé.

Viszont a párja idejével szórakozik, amúgy az ő gyerekével is, sok hülye feministaaugyú jön evvel a sajátteste dumával, mintha valami húdemarhanagydolog lenne egy szülés. Gondolom mellette meg a férje fog megszakadni a melóban, hogy kettejüket eltartsa, ami valószínű semmiség, igaz, meg a későbbiekben....

Pfuj, ilyen nőknek gyereket gyártani a legnagyobb baromság...

Lehet lepontozni.

2021. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!