Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak ez rosszul esne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak ez rosszul esne?

Figyelt kérdés

Az édesapám féléve elhunyt. Akkor nagyon sokat sírtam és nagyon el voltam keseredve. Most is hiányzik, de már sokkal jobban viselem lelkileg. Néha megemlítem a páromnak is ha épp eszembe jut, például, hogy milyen jó lenne ha apukám velem lenne, ha felhívhatnám telefonon, ha otthon lenne mikor megyek, ha megkérdezhetném hogy van és ilyesmi. És akkor kérdezte, hogy nem gondolkodtam-e rajta hogy menjek el pszichológushoz? Mai nap folyamán korábban meg ez történt: egyszer kicsit bosszankodott egy apróság miatt és aztán mondta, hogy dehát oké, ez csak kis dolog, másnak ettől nagyobb baja van, nincs munkája például. Én erre mondtam, hogy "vagy nincs apja".


Ha mondanátok pár mondatot a párotoknak, hogy apukátok mennyire hiányzik és kérdezné, hogy nem gondoltál-e rá, hogy elmenj egy pszichológushoz, hogy segítsen a traumát feldolgozni, ti megsértődnétek? Rosszul esne?


Én mondtam neki, hogy azért nem sírok reggetlől estig, hogy ilyet kellene mondania nekem.



2021. ápr. 26. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom

Nehéz ügy

Mindenki másképp dolgozza fel.

De így fél után azért kissé zavaró lenne számomra ha többször felhozza ezt a témát a párom. Tekintve, hogy én nem szeretek ilyenekről beszélni.

Kellemetlenül érintene.

És az is ha ilyen bagatel helyzetekben amit le is írtál felhozná a párom hogy "hát másnak meg apja nincs"

Oké de ezt miért kell?

Egy pár hónapig én tolerans lennék.

De én is a pszichológust javasolnám inkább már.

29/N

2021. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológushoz járni egyáltalán nem ciki, de nem biztos, hogy szükséged van rá. Maga a felvetés egyáltalán nem sértő, szerintem inkább az a baj, hogy őt ez egyáltalán nem érdekli.

Egyébként annyi előnye van a pszichológusnak, hogy lehet vele beszélgetni. Meghallgat, nem ráz le annyival, hogy beszélj erről a pároddal.

2021. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem amiatt mondta a pszichológust, mert “kattos” lennél vagy valami. Gondolom ő ebben nem tud többet mondani, tenni, de azért lássuk azt is, hogy nem is kell. Elején ott van, de félév után már ő is lehet elfárad, hogy hiába van ott, nem enyhül a dolog.

Nem kell ezen megsértődni szerintem, hanem szerintem elég ha végiggondolod, hogy elmennél-e. Én nem vesztettem el a szüleim, de idővel biztos kérnék segítséget. Nincs ebben semmi szégyelnivaló, ha így feltudod dolgozni, akkor így. Jobb mintha elnyomnád

2021. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sértődnék meg, sőt. Elgondolkodnék rajta, hgoy talán nincs e igaza.
2021. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Én egyáltalán nem véleményzném azt, ahogy a párom feldolgozza, hogy elhunyt egy szerette. Az ő dolgánk tekinteném, nem szólnék bele. Szerintem ez olyan abszolút magánügy, ami nem valamiféle közös megbeszélés tárgya. F50.
2021. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!