Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is, akinek a barátnője...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van más is, akinek a barátnője jelentősen hízik mostanában? Ti hogy fogadjátok?

Figyelt kérdés

A barátnőm 166 cm-hez 68-70 kiló volt sokáig, szép telt alakja volt. Néhány hónapja elkezdett látványosan hízni, nem tudom, mennyi jöhetett fel, de szerintem 6-8 kiló legalább. Nem vészes a helyzet, de kicsit néha már zavar kinézetre, érintésre. Hetente találkozunk, nem tudom, mitől kezdett ennyire hízni, nem hoztam szóba, és igyekszem nem látványosan észrevenni. Ti voltatok/vagytok ilyen helyzetben? Szabad-e, kell-e beszélni erről vele?


21/F



2021. máj. 6. 17:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Összejöttél egy telt csajjal, gondolhattad volna, hogy ez idővel csak rosszabb lesz.
2021. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom, ha már zavar téged, akkor érdemes vele erről beszélni - az más kérdés, hogy lehet, hogy nem fogja jól fogadni, de még mindig jobb, ha behisztizik rajta, mintha cipzárat tartanál a szádon, és fintorogva szerelmeskednél vele, és hosszútávon megkeserednél.


Persze azért tudni kell hogyan tálalni. Kulturáltan, kedvesen, megértően "Szívem, észrevettem, hogy felszedtél egy-két kilót. Mi történt? Tudok valamiben segíteni? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de így már nem vagy nekem annyira vonzó, örülnék, ha visszafogynál egy kicsit"... és azzal is érdemes tisztában lenni, hogyha lelki okai vannak, az nem fog 2 perc alatt megoldódni. Meg hogy lehet, hogy neked is kell majd segítened neki, tartani benne a lelket, és az nem oké, hogy "Nemteccőmá', foggyávissza" és nem segítünk rajta.


Az, hogy miért... sok minden lehet. Azért ebben a covidos időszakban megértem, hogy sokan felszednek pár kilót - kevesebb a lehetőség a mozgásra, sokan depressziósak lesznek, hiányoznak nekik dolgok, nem tudják hogy kezelni... akkor nem csoda, hogy páran pótcselekvésekhez fordulnak. Nemhiába növekedett meg az alkoholizmus is ebben az időszakban. Az egyik ilyen pótcselekvés az evés, főleg az egészségtelen, cukros kaják fogyasztása.

Aztán ami még lehet, ha el kellett kezdeni gyógyszert szedni, mellékhatás. Meg betegség is.


Miben lehet segíteni?

- kulturáltan beszélni vele a dolgokról

- elkísérni, "elvinni" orvoshoz, dietetikushoz, pszichológushoz

- együtt mozogni, együtt egészségesebben enni

2021. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az asszony is kikerekedett, de határozottan állapotos.
2021. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
#2-es nagyon jól leírta (ilyen válaszokat olvasva úgy érzem, nincs minden veszve a kommunikáció és párkapcsolati kultúra jövőjét illetően)
2021. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Nőként azt mondom, mindenképpen szólj neki, mert ha annyi a súlya, amennyinek írod, akkor az már rendesen benne van az egészségtelen kategóriában.


Esetleg dobj be sportos program ötleteket, vagy próbáld az egészségesebb ételek felé terelgetni.

2021. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%

[link]


Úgy látszik bele esett a barátnőd is ebbe.

2021. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
#6 és próbálják a rendszerre fogni, hogy azért híznak az emberek. Nem, azért híznak, mert zabálnak🤣
2021. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Sokan ráfogják ez biztos, főleg akik alapból se nagyon sportoltak, nekem van még mit leadni hasból, most 78kg vagyok, karantén előtt voltam ugyanennyi, max 80, viszont vettem itthonra edzőcuccokat, meg utcai kondiparkban edzettem egy ismerősömmel még amikor 3-5 fok volt akkor is, jövő héten meg megyek vissza a terembe. Úgyhogy én nem sokat adtam hozzá az 50 millióhoz, de ahogy elnézek pár politikust ők vastagon kivették belőle a részüket 😀 Elhatározás kérdése szerintem, sőt sokszor már elég ahhoz hogy ne szaladjon meg nagyon az ember ha odafigyel kicsit a kajára.

29f

2021. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
#8 egyetértek, én ugyanannyi kg vagyok, mint karantén előtt, 47. Otthon edzegettem, amennyire tudtam, és amúgy sem vagyok kajafüggő, csak annyit eszek, amennyit kell a létfenntartáshoz vagy az izmosodáshoz :D
2021. máj. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

#6

egy grammot nem híztam a karantén alatt.

De kifogást mindig könnyű találni...

2021. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!