Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet olyan párt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet olyan párt találni, aki a lakóhelynél nem a helyben, hanem a családjában gondolkodik? Tehát költözne gond nélkül messzire?

Figyelt kérdés

Megvettem az első lakásom egy vidéki nagyvárosban és a rá felvett kis hitelt szeretném visszafizetni előtörlesztéssel pár év alatt. Pályakezdő vagyok és a lakás árának 60%-át a családom adta, 15%-át én, a maradék hitel. Nem szeretnék a családalapítással várni 35-40 éves koromig, ezért ha találkoznék olyan lánnyal, aki alkalmas rá, én szívesen vállalnék gyereket a következő néhány évben is. Viszont hosszú távon valószínűleg nem maradnék ebben a városban, hanem Pestre szeretnék költözni. Lehet 3, lehet 5 év múlva. A lakásomon lévő hitelt ki akarom fizetni, illetve a szakmámban tapasztalatot akarok itt gyűjteni, mert pályakezdőként nincs nagy különbség a pesti és a vidéki fizetések között, de tapasztaltként már igen és úgy már megérné felköltözni.


A nők általában mennyire vannak benne a költözésben családdal, babával? Erről még sosem beszélgettem senkivel és a közelemben sok példát sem láttam. Konkrétan ettől félek, hogy pl 5 év múlva már lenne családom és Pestre szeretném költözzünk, de a feleségem nem akarna valamiért. Ez mennyire reális félelem?

27/F


2021. máj. 24. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a család velem költözött több, mint 200kmert. Én akkor voltam 2.5-3 éves. Szerintem ez teljesen vegyes, biztos van olyan aki alapból nem akarna költözködni, valaki meg simán. Szüleim annyira rugalmasok, hogy mostmár ha én pl külföldre költöznék, akkor ők is szívesen jönnének utánam, akkor is ha csak takarítónak vennék fel őket. (Mindketten diplomások, 10 év kellene a nyugdíjhoz) Csak legyen 400kmen belül a család, tudjanak segíteni ha kell.

Viszont barátnőmet úgy nevelték, hogyy itthon született, itthon kell élnie, szülei semmiben nem támogatják ilyen téren. Emiatt ő fél is attól, hogy esetleg távolabb kerüljön a szüleitől. Valószínűleg ő se gyerekkel, se gyerek nélkül nem menne sehova.

2021. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha jol erzem magam az adott helyen, megelunk, szeretem a munkam, akkor nem koltoznek.

Ha nem erzem jol magam, ha a parom nagyon nem erzi jol magat, ha nem talqlunk munkat akkor emg koltoznek, gyerekkel meg gyerek nelkul is.

2021. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére olyan a munkám, hogy bárhonnan tudom csinálni. De én alapból sem voltam soha egy földhöz ragadt ember, laktam már külföldön is és tervezek később is kimenni. Egyénfüggő, ki milyen beállítottság, mennyire rugalmas.

25N

2021. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1. Értem, köszönöm!


2. És ha az új helyen költözés után anyagilag sokkal jobban állnátok majd hosszú távon? Ha utána jobban lehetne vagyont építeni, a gyerekeknek is félretenni?

2021. máj. 24. 12:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális a mai világban.

A saját család szempontból szerintem meg pont ideális ha az anyuka még otthon van a gyerekkel és nem köti oda a munka.

23/L

2021. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én költöztem

Megbántam

Boldogtalan vagyok

Minden olyan idegen

Nem tudom megszokni

Minden nap egy szenvedés, hogy vissza akarok menni oda ahol eredetileg éltem

Nem érdekel a pénz ha mellette minden más idegen és nem vagyok boldog

Ha újra kezdeném nem költöznék

29/N

2021. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre lefixaljatok hogy x év múlva költözés lesz,akkor nincs atveres
2021. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehet erre biztosat mondani. De ha már előre tudod hogy ez a terved, ezt meg tudjátok előre beszélni, és ha ő nem akar hosszútávon költözni, akkor keresel tovább. Legrosszabb esetben majd találsz valakit a költözés után.

Kisgyerek mellett jó ha a nagyszülők közel laknak, azt azért kalkuláld bele.

2021. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5: hát munka szempontjából lehet hogy ideális, de amikor valaki otthon van kisgyerekkel, akkor amúgy is eléggé izoláltan él. Költözés után meg gyakorlatilag senkije nem lesz, akivel találkozhatna, mert nem ismer senkit. Persze van aki életre szóló barátságokat tud kötni a játszótéren is, más meg esetleg nem is igényli annyira a társaságot, ez alkati kérdés. De összességében én nem nevezném ilyen szempontból ideálisnak. Max úgy időzítve, hogy a költözés után nem sokkal már kezdhesse az ovit/bölcsit a gyerek, anyuka meg mehessen dolgozni (bár így meg a kétféle változásból adódó stressz adódik össze...).
2021. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni, mint a 9-es. Ezzel a babával költözéssel az a gond, hogy apuka jár dolgozni, tehát hamar bekerül egy új közegbe, érik ingerek, neadjisten haverok is lesznek a munkahelyén. Anyuka közben otthon a babával, nem jár sehova, csak boltba meg játszóra, nem ismer senkit. Kivel menjen és hová, ha egyetlen ismerőse sincs a környéken? Ebből szokott az lenni, ami a 6-osnál, hogy borzasztó magányos és minden nap szenved.

Amúgy ha van a környéken baba-mama klub, vagy valami hasonló, oda érdemes lehet elmenni. Nagyon könnyű ilyen közegben ismerkedni, mert a közös téma adott, aztán idővel persze lesz más téma is. Az előző lakóhelyemen az új anyukák mind így találtak barátokat, nagyon hamar beilleszkedtek, aztán már jól érezték magukat. Mi most egy településsel költöztünk arréb, mert itt sikerült házat venni, itt mondjuk semmi ilyesmi nincs, ha messziről jöttem volna ide, meg lennék lőve. Így nem gáz, a régi lakóhelyünk 5 perc kocsival, jogsim van, nagyobbik gyerekem úgyis oda jár oviba, ott szoktunk bandázni.

De amúgy én tuti nem szívesen hurcolkodnék, egyszerűen akkora nyűg és macera, hogy ha nem muszáj, nem tenném. Most azért tettük meg, mert muszáj volt nagyobb ház, kinőttük a lakásunkat. De hogy az életben többet nem cuccolok sehova, az tuti :D Max valami akkora fizukülönbözet venne rá, ami nagyon látványos lenne életszínvonal tekintetében.

2021. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!