Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó párkapcsolati pszichológiai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó párkapcsolati pszichológiai tesztet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen, sokan vannak maganban akik ezzel foglalkoznak.
2021. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, és igen látom, de ha valaki tudna ajánlani, akkor könnyebben eligazodnék a tenger lehetőség között :)
2021. jún. 14. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologus/coach vagyok, talán tudok ajánlani. Mire szeretnél tesztet, mit szeretnél megtudni a kapcsolatrol?


Illetve mit jelent hogy párkapcsolati? Mindket felre vonatkozzon, vagy csak egy ember parkapcsolati attitűdjeit, viszonyulasat stb merje fel?

2021. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

20 éves házasságban élünk. Nagyon jó kapcsolatban.

A minap kitöltöttünk a párommal egy cirka félóras tesztet a neten, és a szokásos csapda helyett, azaz a legvégén: fizessen x összeget, és küldjük az eredméynt felirat helyett, a: Sajnáljuk a teszt lejárt szövegbe botlottunk :(


Szóval elégséges egy a szórakoztató pszichológiánál valamivel mélyebb, közösen kitölthető és kiértékelhető teszt, ami nem fizetős, és még működik is :)


Csak egyfajta kíváncsiság, és játék képpen.

2021. jún. 14. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


A szeretetnyelvekre vonatkozó teszt.


(nem a 3. válaszoló vagyok)

2021. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező, azzal amit leírtál az a baj, hogy túl sok az elvárás.

Azért mert:


1) Egy megbízható, valid, reliáblis, megfelelő kutatási populációval és elméleti háttérrel alátámasztott pszichológiai tesztet összerakni rettenet nagy szívás (Kutatási tapasztalattal mondom) de ha nincsenek mögötte ilyenek akkor meg kb egy horoszkóppal fog vetekedni a megbízhatósága és hamis illúziókat fog elültetni bennetek. Annak meg mi értelme?


2) Főleg egy olyan rettenetesen összetett témában nehéz ilyet alkotni mint a párkapcsolat, ahol már két ember közös dinamikája is megjelenik


3) És ha van is ilyen akkor azt nem a neten fogod elérni ingyen. Senki se szórakozik azért a tesztmegalkotással és validálással vagy fordítással-reteszteléssel hogy ingyen kirakja a netre utána.


4) És itt visszautalok a kettes pontra, egy 20 éves házasság dinamikája sokkal összetetteb annál, hogy egy rövid, netes, ingyenes teszt bármi használhatót mondjon róla. Ez rettenetes túlegyszerűsítés lenne. Ha egy teszt ilyet ígr neked, az egyszerűen hazudik sajnos. (Egyébként grat a házassághoz!)


Amit én javasolnék az az, hogy külön-külön töltsetek ki megbízható kérdőíveket egy-egy párkapcsolati szegmensben. Szeretetnyelv, kommunikációs stílus, kötődési stílus, konfliktuskezelés, énállapot kérdőív, VIA-24 értékrend kérdőív, és utána hasonlítsátok össze az eredményeket, beszéljétek át az eltéréseket és a hasonlóságokat és hogyan hatnak a kapcsolatotokra. Ez is nagyon érdekes lesz, fel fogtok fedezni új közös pontokat és eltéréseket, és ezek egy részét megtaláljátok a neten. Én is szívesen megcsinálom veletek, de ingyen nem tudom vállalni.

2021. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!